|
|
کدخبر: ۱۸۲۵۱۷

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت:اجرای طرح تولید مرغ سایز در صنعت طیور نزدیک به 5 هزار میلیارد تومان صرفه جویی برای اقتصاد کشور خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، دکتر مرتضی رضایی در گفت و گو با خبرنگار ما با اعلام این مطلب افزود: اگر صنعت طیور کشور، پرورش مرغ با لاشه بالای دو کیلو و 300 تا 400 گرم را به وزن استاندارد 1500 تا 1600 کیلوگرم برساند از نظر تولید یک میلیون و 200 هزار تن به ارزش بیش از 2 هزار و 500 میلیارد تومان صرفه جویی می شود .

وی اظهار داشت: از نظر مصرف کننده نیز نزدیک به دو هزار و 800 میلیارد تومان دور ریز مرغ کاهش می یابد .

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: یک مرغ درشت با وزن دو کیلو و 400 گرم بیش از نیم کیلوگرم دور ریز دارد که به ضرر اقتصاد خانواده است در حالی که مرغ هایی با وزن حدود 1500 کیلوگرم و کمتر، لذیذتر و خوش پخت تر هستند و دور ریز کمتری دارند .

رضایی ادامه داد: پرورش مرغ گوشتی با سایز استاندارد، راندمان غذا را افزایش می دهد به طوری که در یک ماه اول پرورش مرغ گوشتی، یک کیلو و 400 گرم و برای یک کیلو گرم دوم بیش از 3 کیلو گرم دان مصرف می شود .

وی درباره سیاست های تشویقی وزارت جهاد کشاورزی برای تولید مرغ سایز با وزن استاندارد گفت: تولیدکنندگانی که مبادرت به کاهش سن پرورش مرغ گوشتی کنند، ما به ازای هر روز کاهش در سن پرورش، پنج روز نوبت جوجه گیری را کمتر می کنیم .

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت:الگو سازی و محدودیت های اقتصادی ما را مجبور می کند به سمت بهره وری در تولید و مصرف حرکت کنیم.

ارسال نظر