|
|
کدخبر: ۱۸۲۶۱۱

در حالی قرار بود حداکثر قیمت بلیت اتوبوس تهران مهران و بالعکس 150هزار تومان باشد که هم‌اکنون در ضعف نظارت شرکت‌ها و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قیمت بلیت مسیر مهران به‌مقاصد تهران و مشهد به‌ترتیب به 300هزار و 500هزار تومان افزایش یافته است.

به گزارش امید نیوز

​هر سال با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی(ع) متولیان حمل‌ونقل از جمله سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای با مشارکت شرکت‌های حمل‌ونقلی اطلاع‌رسانی‌هایی در رابطه با اقدامات انجام‌شده برای تسهیل تردد زائران، قیمت بلیت اتوبوس و... انجام می‌دهند.

در این راستا 22 مهرماه امسال نشستی خبری با حضور تعدادی از مدیران سازمان راهداری و رئیس اتحادیه تعاونی‌های حمل‌ونقل جاده‌ای در ساختمان این زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

عامری رئیس اتحادیه تعاونی‌های حمل‌ونقل جاده‌ای در این نشست با بیان این‌که بلیت اتوبوس برای اربعین امسال به‌دلیل تردد یک‌سر خالی دو برابر می‌شود، گفت: کف قیمت بلیت اتوبوس برای این ایام 70 و سقف آن 150 هزار تومان خواهد بود.

وی با بیان این‌که به‌جز بلیت اتوبوس همه چیز در این مملکت گران شده است در پاسخ به مطلب تسنیم مبنی بر این‌که "آبان‌ماه سال گذشته شما با اشاره به قیمت 38هزار تومانی بلیت اتوبوس اعلام کردید در اربعین 96 این قیمت به 76 هزار تومان افزایش می‌یابد، این در حالی است که قیمت‌ بلیت اتوبوس پس از اربعین سال گذشته به روال قبلی بازنگشت"، اظهار کرد: سال گذشته افزایش نرخ حمل‌ونقل در داخل در تمام سطوح نداشته‌ایم. چیزی می‌شناسید در این مملکت که قیمت آن نسبت به هفته قبل افزایش نرخ نداشته باشد. بنده مقداری مریضی دارم هر سری که داروخانه می‌روم و می‌‌خواهم دارو خریداری کنم 20 تا 30 درصد افزایش یافته است.

وی در پاسخ به این پرسش که در ایام اربعین سال گذشته قیمت بلیت اتوبوس دو برابر شد که پس از اربعین قیمت‌ها به قیمت‌ها قبلی بازنگشت، افزود: خیر، در اربعین همان نرخ سابق اعمال می‌شود.

این در حالی است که طی روزهای اخیر زائران اربعین حسینی از نابسامانی شدید قیمت بلیت اتوبوس به‌خصوص در مهران گلایه دارند. ماجرا از این قرار است که هم‌اکنون اتوبوس‌ برای انتقال زائران از مهران به تهران به‌ندرت یافت می‌شود، مسئله‌ای که باعث شده تا قیمت بلیت برای مسیر مهران تهران به 300 هزار تومان افزایش یابد، یعنی دو برابر (رشد 100درصدی).

از سوی دیگر بلیت اتوبوس برای مسیر مهران مشهد نیز به 500 هزار تومان افزایش یافته است. یکی از زائران اربعین حسینی به خبرنگار تسنیم، گفت: یکی از مشکلات مردم در مهران نبود اتوبوس است؛ در حال حاضر تعداد محدودی اتوبوس وجود دارد که از مردم برای هر یک صندلی درخواست 300 هزار تومان برای مسیر مهران تهران می‌کنند.

وی با بیان این‌که با توجه به وضعیت نابسامان موجود مردم چاره‌ای جز پرداخت این پول ندارند، افزود: مشخص نیست سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به‌عنوان متولی این بخش دقیقاً کجاست. هیچ نظارتی بر عملکرد شرکت‌ها و اتوبوس‌ها انجام نمی‌شود.

وی یادآور شد: شب گذشته به‌دلیل سرمای شدید مهران و نبود اماکن مناسب، زائران اربعین حسینی کنار جاده‌ها آتش روشن کردند و با مشقت فراوان شب را به صبح رساندند.

وی بیان کرد: تعدادی از زائران که نتوانستند با اتوبوس 300 هزار تومانی به تهران حرکت کنند، به‌سمت کرمانشاه حرکت کرده‌اند که گفته می‌شود در آنجا نیز اتوبوس چندانی برای انتقال مردم وجود ندارد.

 

ارسال نظر