|
|
کدخبر: ۱۸۲۷۶۳

وکیل مدافع یکی از متهمین پرونده صرافان گفت: دومین جلسه رسیدگی به اتهامات آن‌ها برگزار شد و جلسه بعدی دادگاه به روز چهارشنبه موکول شده است.

به گزارش امید نیوز ، کریم بخنوه اظهار کرد: در دومین جلسه دادگاه نسبت به اتهامات سه نفر از صرافی‌ها رسیدگی و آخرین دفاعیات از آن‌ها گرفته شد و جلسه رسیدگی به اتهامات دو نفر دیگر از متهمین این پرونده به روز چهارشنبه -23 آبان‌ماه- موکول شده است.

وی افزود: بر اساس موافقت ریاست دادگاه شعبه سوم، نماینده حقوقی بانک مرکزی و 3 نفری که متهمان ادعا داشتند بازرس بوده‌اند نیز در تاریخ 14 آبان‌ماه دعوت شدند و توضیحات خود را در خصوص این پرونده ارایه کرده‌اند و امیدواریم که برای جلسه بعدی دادگاه نیز دعوت شده و مواجهه صورت گیرد.

کریم بخنوه گفت: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری در تاریخ 20 مردادماه 97 در پاسخ به نامه ریاست قوه قضاییه برای استجازه رسیدگی ویژه به پرونده‌های مفاسد اقتصادی و دستور حکومتی ایشان مبنی بر اتقان در رسیدگی و اینکه قاضی باید به اقناع وجدانی برسد از دادگاه درخواست کردیم که بازرسان بانک مرکزی نیز در جلسه بعدی رسیدگی به پرونده صراف‌ها حضور یابند و توضیحاتی در خصوص ارایه ارز به صرافی‌ها ارایه کنند.

در اولین جلسه رسیدگی به پرونده 5 صراف‌ که در روز 9 آبان‌ماه در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی برگزار شد، متهمین این پرونده و وکلای آنها اعلام کردند که در راستای رسیدگی به این پرونده باید نماینده بانک مرکزی به عنوان متولی توزیع ارز به صراف‌ها در جلسات رسیدگی حضور داشته باشند و به ارائه توضیحات در خصوص ‌اینکه چرا این میزان ارز را در اختیار این صراف‌ها قرار داده‌اند و آنها را ملزم به فروش آن کرده‌اند بپردازند

ارسال نظر

پربیننده ترین