|
|
کدخبر: ۱۸۳۳۵۱

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از عرضه ماهانه 40 هزارتن برنج، روغن و شکر با قیمت مصوب برای تنظیم بازار شب عید خبر داد و گفت: این روند عرضه تا ماه مبارک رمضان سال آینده ادامه دارد و مردم نگرانی برای تامین کالاهای اساسی خود نداشته باشند.

به گزارش امید نیوز ، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از عرضه ماهانه 40 هزارتن برنج، روغن و شکر با قیمت مصوب برای تنظیم بازار شب عید خبر داد و گفت: این روند عرضه تا ماه مبارک رمضان سال آینده ادامه دارد و مردم نگرانی برای تامین کالاهای اساسی خود نداشته باشند.

«یزدان سیف» روز یکشنبه در نشست خبری خود به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در محل این سازمان برگزار شد افزود: در حوزه کالاهای اساسی به دلیل تامین و توزیع مناسب همچون برنج، روغن و شکر مشکلی نداریم.

وی اضافه کرد: طبق آمار بانک مرکزی در هفته های اخیر در بازار برنج وارداتی شاهد کاهش قیمت ها هستیم و با عرضه ماهانه کالاهای اساسی توانسته ایم قیمت ها را در بازار متعادل کنیم.

وی اظهار داشت: از مهرماه امسال ماهانه 10 هزار تن برنج به بازار عرضه شده است که این میزان برای ماه های پایانی سال به 20 هزارتن رسیده که به طور متناوب در فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف عرضه می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه برنج های تنظیم بازاری در بسته های 10 کیلوگرمی عرضه می شود، گفت: هر کیلوگرم برنج تایلندی گرید A هومالی معطر و گرید B با قیمت های به ترتیب 5700 تا 5900 و 4600 تومان عرضه می شود که موجب تعادل بازار این محصول شده است.

به گفته وی، توزیع 20 هزارتنی برنج تنظیم بازاری تا پایان ماه مبارک رمضان آتی ادامه می یابد.

افزایش 17 درصدی تولید روغن طی 10 ماه

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در بحث تامین و تولید روغن خوراکی هیچ مشکلی نداریم به طوری که در 10 ماهه امسال میزان تولید روغن نباتی کشور 17 درصد و میزان توزیع 15 درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در حوزه روغن هم با توافقی که با انجمن صنفی صنایع کارخانجات روغن نباتی انجام شده به منظور تنظیم بازار ماهیانه 20 تا 25 هزارتن روغن خام در اختیارشان قرار می گیرد تا پاسخگوی نیاز بازار باشند.

وی یادآور شد: عرضه ماهانه 10 هزارتن روغن از مهرماه امسال انجام شده و در اختیار کارگروه های تنظیم بازار استانی قرار گرفته است.

تا شهریورماه سال 98 شکر داریم

سیف افزود: در بخش تولید و تامین شکر مشکلی نداریم اما آنچه بازار آتی شکر را تهدید می کند، بارندگی های مداوم در خوزستان است که در روزهای اخیر به اندازه یکسال این استان بارندگی صورت گرفته و سبب شده برداشت نیشکر به تاخیر بیفتد.

وی اظهارداشت: البته با وجود داشتن 650 هزارتن شکر نیشکری، نزدیک 300 هزارتن شکر چغندری و 500 هزارتن شکر انباری تا شهریورماه سال آینده داریم

به گفته وی، عرضه هر ماه 10 هزارتن شکر نیز تا پایان ماه مبارک رمضان آینده ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در صورت افزایش برداشت نیشکر به طور حتم به دلیل عرضه زیاد باید شاهد سقوط قیمت شکر باشیم.

 

ارسال نظر