|
|
کدخبر: ۱۸۰۲۷۹

یک منبع نظامی سوریه اظهار داشت که بهانه رژیم صهیونیستی برای حمله موشکی به فرودگاه نظامی تیفور در حومه حمص که می‌گویند هدف، ایرانی‌هاست، دروغ است.

به گزارش ایلنا، یک منبع نظامی سوریه به تلویزیون «راشا تودی» اعلام کرد، اظهارات تکراری اسرائیلی‌ها که در آن دلیل بمباران فرودگاه نظامی تیفور را حضور ایرانی‌ها در آن ادعا می‌کنند، دروغ محض است و علت واقعی در امر دیگری نهفته است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، خاطرنشان کرد که تل‌آویو از ظرفیت‌ها و نوع تجهیزات نظامی این فرودگاه آگاه است. ولی این رژیم «با علم به این‌که پایان هرج و مرج و خروج سوریه از بحران» نزدیک است، تا حد امکان می‌کوشد این کشور را منهدم کند تا با تضعیف ارتش سوریه به اهداف و منافع خود برسد.

این منبع با اشاره به این‌که از مجموع هشت موشک شلیک‌شده به فرودگاه نظامی تیفور، پنج موشک توسط سامانه‌ها منهدم شد، متذکر شد این امر در وهله نخست توانمندی‌های دفاعی فرودگاه را نشان می‌دهد؛ چرا که اسرائیل پس از سرنگون شدن جنگنده‌ متجاوزش به سوریه در ماه میلادی گذشته توسط سامانه «اف- ۱۵» سوریه دیگر تمایل ندارد وارد حریم هوایی این کشور شوند.

از سوی دیگر، یک منبع نظامی دیگر متذکر شد که این حمله موشکی اسرائیل با چراغ سبز آمریکا انجام شده است.

طبق این گزارش، فروگاه نظامی تیفور یا فرودگاه «التیاس» که در حومه حمص قرار دارد، فوریه گذشته توسط نیروی هوایی اسرائیل در واکنش به ورود یک پهپاد منسوب به ایران به حریم فلسطین اشغالی هدف گرفته شد و ارتش این رژیم در آن زمان اعلام کرد، این پایگاه نظامی را هدف حملات هوایی خود قرار داد.

ارسال نظر

پربیننده ترین