|
|
کدخبر: ۱۸۰۴۷۲

یکی از جلادان فراری گروه تروریستی داعش که قصد رفتن به اروپا را داشت، در ترکیه بازداشت شد.

به گزارش افکارنیوز ،

«فهد الصغیر» یکی از جلادان گروه تروریستی داعش که مسئولیت جداکردن سر قربانیان را داشت، حین فرار به اروپا در ترکیه بازداشت شد.

پس از تضعیف داعش در سوریه، بسیاری از عناصر این گروه تروریستی خاک این کشور را ترک کردند. فهد الصغیر نیز یکی از عناصر داعش است که پس از شکست های پی در پی این گروه تروریستی با عبور از مرز سوریه وارد خاک ترکیه شده و در این کشور مخفی شده بود. او در حالی که قصد فرار به اروپا را داشت از سوی نیروهای امنیتی ترکیه شناسایی و بازداشت شد. تصویر او در حالی که به دستانش دستبند زده اند در رسانه ها منتشر شد.

به گفته سخنگوی نیروهای امنیتی ترکیه، الصغیر فاصله 600 مایلی بین رقه تا مرز ترکیه را پیموده و پس از عبور از مرز، در خانه ای در شهر قوجاایلی واقع در شمال ترکیه مخفی شده بود. قوجاایلی در جنوب استانبول واقع شده و فاصله اندکی با مرز یونان و بلغارستان دارد. بدون شک، قصد او از مخفی شدن در این شهر، دسترسی ساده تر به اروپا بوده است.

فهد علاوه بر آموزش شکنجه و کشتار، یکی از بازیگران فیلم های تبلیغاتی داعش نیز بود. عکس های او بارها در حالی که سر بریده قربانیانش را در دست دارد، از طریق رسانه های وابسته به داعش منتشر شده است. همچنین ویدئوهای هولناک او حین بریدن سر قربانیان از او یک جلاد شناخته شده ساخت.

پس از شکست های متعدد داعش، این گروه تروریستی بخش گسترده ای از قلمروی خود را از دست داد و با تضعیف موقعیتش در عراق و سوریه، عناصر آن ترکیه را بهترین مکان برای مخفی شدن و بازگشت به اروپا یافتند.

بر اساس گزارش اینترپل، بیش از 26 هزار تروریست که بیشتر آنها را عناصر داعش تشکیل می دهند درصدد مهاجرت به اروپا هستند.

ارسال نظر