|
|
کدخبر: ۱۸۰۶۴۹

پلیس کره‌جنوبی امروز (شنبه) با اشاره به توافق تاریخی دو کره اعلام کرد، اجازه نداده است فعالان برای توزیع اعلامیه‌های ضد پیونگ‌یانگ اقدام کنند.

به گزارش افکارنیوز ،

کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی و مون جائه-این، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی در جریان نشست 27 آوریل در روستای پانمونجوم توافق کردند تا صلح و سازش را در دستور کار قرار دهند و اقدامات خصمانه را کنار بگذارند.

"اقدامات خصمانه" شامل پخش برنامه از طریق بلندگو‌ها در مرز و توزیع اعلامیه‌های تبلیغاتی در دو طرف مرز می‌شود. طبق آن، دو کره بلندگو‌های مستقر در مرز را جمع‌آوری کردند. حدود 300 پلیس در یک پارک عمومی در شهر پاجو واقع در نزدیکی مرز با کره‌شمالی مستقر شدند. در آنجا گروهی متشکل از 20 فعال شامل فراری‌هایی از کره‌شمالی جمع شده بودند و قصد داشتند با بالون‌های گازی، اعلامیه‌هایی به داخل کره شمالی بفرستند.

پلیس همچنین این فعالان را از گروه رقیب آن‌ها متشکل از 40 تن جدا نگه داشت. گروه مقابل فعالان مذکور را به تلاش برای تحریک رویارویی با کره‌شمالی متهم می‌کند. آن‌ها شعار می‌دادند: "تحریک به جنگ را متوقف کنید. " پلیس کره‌جنوبی همچنین کامیونی حاوی حدود 5000 اعلامیه، بالون‌های پلاستیکی و کپسول‌های گاز را توقیف کرد و اجازه نداد فعالان آن را تخلیه کنند.

ارسال نظر