|
|
کدخبر: ۱۸۰۶۵۱

قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا جزئیات لایحه بودجه نظامی سالانه 717 میلیارد دلاری شامل تلاش برای رقابت با روسیه و چین و طرحی برای توقف موقت فروش سلاح به ترکیه را منتشر کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا قرار است روزهای آینده درباره قانون اختیارات ملی سالانه بحث و مناظره انجام دهد.

این قانون سطح بودجه دفاعی در سیاست کنترل استفاده از بودجه را تعیین می‌کند.

این کمیته تا هفته آینده میلادی (یکشنبه به بعد) لایحه را منتشر نخواهد کرد اما جمهوری‌خواهان کنترل کننده کمیته و دموکرات‌های اقلیت هر یک خلاصه‌هایی را منتشر کرده‌اند.

قانون اختیارات دفاع ملی درباره روسیه برای سال مالی 2019 اقداماتی را نظیر اعمال تحریم‌های جدید در صنایع تسلیحاتی روسیه و صرف بودجه بیشتر برای جنگ سایبری پیشنهاد داده است.

در عین حال جمهوری‌خواهان از قانونی پشتیبانی کردند که به ترامپ اجازه پایان دادن به برخی تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه در قوانین تصویب شده در کنگره در تابستان گذشته به رغم اعتراضات رئیس‌جمهور را می‌دهد.

قانون اختیارات دفاع ملی درباره چین پیشنهاداتی داشته از جمله بهبود قابلیت‌های تایوان و ممنوع کردن استفاده آژانس‌های دولتی آمریکا از تکنولوژی‌های ریسک دار تولید شده توسط شرکت‌های هوآووی و زد تی ای چراکه به گفته کمیته، مرتبط با دستگاه‌های ارتباطی حزب کمونیست چین هستند.

این قانون همچنین از وزارت دفاع خواسته به کنگره گزارشی درباره روابط آمریکا - ترکیه بدهد و این جلوی فروش تجهیزات دفاعی مهم به ترکیه تا زمان تکمیل گزارش را می‌گیرد.

ارسال نظر