|
|
کدخبر: ۱۸۰۸۲۹

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: هیچ کس حق ندارد ملت فلسطین و جهان اسلام را مورد تحمیل قرار دهد چرا که با واکنش شدید فلسطینی ها روبه رو می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، مصطفی کواکبیان در نشست اضطراری کمیته دائمی فلسطین اتحادیه بین المجالس اسلامی که صبح امروز (دوشنبه، 24 اردیبهشت ماه) در تهران برگزار شد، گفت: کشورهای اسلامی در خصوص اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس مخالفت شدید انجام دادند اما رئیس جمهور آمریکا روز نکبت را موعدی برای عملیاتی کردن تصمیم خود تعیین کرد و رژیم منحوس صهیونیستی اقدامات جنایتکارانه ای علیه فلسطینیان در راهپیمایی مسالمت آمیز روز بازگشت انجام داد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه آمریکا از تصویب قطعنامه اخیر در شورای امنیت در محکومیت جنایت های ارتش رژیم صهیونیستی بر ضد تظاهرکنندگان فلسطینی در نوار غزه ممانعت به عمل آورد، اظهار داشت: مجموعه اقدامات اخیر این رژیم و آمریکا موجودیت حقیقی و تاریخی فلسطین و قدس و اسلام را نشانه گرفته لذا این شرایط حساس ایجاب می کند کشورهای اسلامی با وحدت راهکارهای عملی در پیش بگیرند.

وی در ادامه با اشاره به 160 قانون خصمانه و نژادپرستانه که در پارلمان رژیم صهیونیستی به تصویب رسیده، عنوان کرد: تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا نیز نقض آشکار و جدی قطعنامه ها و قوانین حقوق بشر در سازمان ملل است که آن را به شدت محکوم می کنیم.

کواکبیان در ادامه با بیان اینکه باید در پارلمان های خود برای تحریم کالاهای آمریکا و رژیم صهیونیستی قوانینی به تصویب برسانیم، ابراز داشت: باید از دولت های خود بخواهیم تا این قوانین را اجرا کنند و امت اسلام نیز از آن حمایت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم اقدامات آمریکا و رژیم بحران زای صهیونیستی را خلاف امنیت و ثبات منطقه دانست و افزود: اگر امنیت و ثبات منطقه و کشورهای اسلامی برای ما اهمیت دارد، باید با اقدامات یک جانبه گرایانه مقابله کنیم.

این عضو کمیته دائمی فلسطین اتحادیه بین المجالس اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: هیچ کس حق ندارد ملت فلسطین و جهان اسلام را مورد تحمیل قرار دهد چرا که با واکنش شدید فلسطینی ها روبه رو می شود./

پایان پیام

ارسال نظر