|
|
کدخبر: ۱۸۰۹۰۶

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به پایگاه نظامی «ام‌بی‌سی» در جیزان واقع در جنوب عربستان حمله کرده و شماری از نظامیان را کشتند.

به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، رسانه‌ اطلاع‌رسانی جنگ در یمن (الاعلام الحربی) تصاویری از حمله ارتش و کمیته‌های مردمی یمن (تحت اداره انصارالله) به پایگاه «ام‌بی‌سی» در جیزان، منتشر کرده است.

بر این اساس، نیروهای ارتش یمن با حمله به این پایگاه نظامی، مقادیر از مهمات جنگی در آن را به غنیمت گرفته و دست‌کم پنج سرباز سعودی را در جریان درگیری‌ها از پای درآوردند.

همچنین منابع رسانه‌ای از درگیری‌های شدید میان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از یک سو و نیروهای وابسته به «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن و نیروهای ائتلاف سعودی از سوی دیگر در منطقه «حرض» در استان مرزی «حجه»، خبر می‌دهند.

بر این اساس، در حالی‌که نیروهای ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی تلاش می‌کنند با پشتیبانی پوشش هوایی شدید جنگنده‌ها و هلی‌کوپترهای آپاچی، به سمت پایگاه‌های ارتش یمن در این منطقه پیشروی کنند، نیروهای ارتش استحکامات نظامی نیروهای منصور هادی و ائتلاف عربی در گذرگاه مرزی «الطوال» در جیزان را هدف حملات موشکی قرار داده‌اند.

ارسال نظر