|
|
کدخبر: ۱۸۰۹۷۳

نخست‌وزیر ترکیه با اشاره به کشتارهای اخیر فلسطینیان به دست نیروهای رژیم صهیونیستی گفت، کسانی که کودکان و نوزادان بیگناه را می‌کشند با ننگ ابدی زندگی می‌کنند.

به گزارش افکارنیوز ،

بنعالی ییلدیریم، نخست‌وزیر ترکیه در راهپیمایی حمایت از قدس در دیاربکر رژیم صهیونیستی را بابت سرکوب معترضان فلسطینی و ریختن خون بیگناهان در مسجد الاقصی در قدس محکوم کرد.

او گفت: آن بزدلان که به سمت کودکان و نوزادان تیر شلیک می‌کنند، با ننگ ابدی زندگی خواهند کرد.

دست‌کم 65 فلسطینی در تظاهرات‌های 14 مه در شرق غزه با گلوله‌های نیروهای رژیم اشغالگر قدس به شهادت رسیدند و هزاران تن دیگر زخمی شدند. این اعتراضات دنباله‌ تجمع‌های چند هفته‌ای در اعتراض به هفتادمین سالروز تشکیل این رژیم موسوم به نکبه و علیه جابجایی سفارتخانه آمریکا از تل‌آویو به قدس بود.

براساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین، از زمان آغاز تجمع‌های مذکور در 30 مارس بیش از 110 فلسطینی کشته و هزاران تن دیگر در تیراندازی‌های نیروهای اسرائیلی زخمی شدند.

ییلدیریم با اشاره به نبرد ترکیه علیه تروریست‌های پ‌ک‌ک، گفت به هیچ گروه تروریستی اجازه داده نخواهد شد تا کودکان ترکیه‌ای را ربوده و آنها را به کوهستان‌ها ببرد. اشاره او به پناهگاه‌های این گروه‌ تروریستی بود. از آغاز کمپین مسلحانه پ‌ک‌ک در اواسط دهه 80 میلادی حدود 40 هزار تن کشته شدند. ییلدیریم تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم هیچ گروه شیطانی‌ای گریه زنان کشورمان را درآورند.

ارسال نظر