|
|
کدخبر: ۱۸۰۹۸۹

وب سایت محبوب داستان‌های مصور ژاپنی موسوم به مانگا، که هواداران زیادی در سراسر جهان دارد به دلیل اعتراض ناشران ژاپنی و فشار‌های دولت این کشور تعطیل شد.

خبرگزاری ایبنا به نقل از گودایریدر: وب سایت محبوب داستان‌های مصور ژاپنی موسوم به مانگا، که هواداران زیادی در سراسر جهان دارد به دلیل اعتراض ناشران ژاپنی و فشارهای دولت این کشور تعطیل شد.

اعتراض ناشران ژاپنی، «مانگا» را به تعطیلی کشاند

داستان‌های مصور ژاپنی یا مانگاها در سراسر جهان هوادارانی بی‌شمار و پر و پا قرص دارند که به خواندن این داستان‌ها و لذت بردن از تصویرسازی‌های بی‌نظیر آن‌ها علاقه‌ی بسیاری نشان می‌دهند. اما حالا اعتراض ناشران ژاپنی باعث شده تا سایت مانگا به تصمیم دولت این کشور بسته شود.

سایت مانگا داستان‌های مصور ژاپنی را به صورت آنلاین به کاربران خود عرضه می‌کرد و ناشران ژاپنی اعتقاد داشتند بالا رفتن بازدیدکننده‌های این سایت موجب کاهش فروش کتاب‌های مصور آن‌ها شده است. طبق آمارها سالیانه نزدیک به 3 میلیارد دلار درآمد حاصل از فروش کتاب‌های مصور مانگا نسیب ناشران ژاپنی می‌شود.

این سایت که عنوان آن «مانگامورا» است در سال 2016 راه‌اندازی شد و در این دو سال به یکی از محبوب‌ترین سایت‌های اینترنتی در ژاپن و سایر کشورهای جهان تبدیل شد. مانگامورا پیش از بسته شدن، ماهیانه حدود 100 میلیون بازدیدکننده از سراسر جهان داشت.

ناشران ژاپنی ادعا می‌کنند پس از راه‌اندازی این وب‌سایت فروش کتاب‌های مصور چاپی و دیجیتال در این کشور به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است.

ارسال نظر