|
|
کدخبر: ۱۸۱۲۵۸

انتظار می‌رود روسای جمهوری کره جنوبی و روسیه درباره مسئله هسته‌ای کره شمالی با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

به گزارش امیدنیوز به نقل از خبرگزاری تاس، «مون جائه-این»، رئیس‌جمهوری کره جنوبی، در هفته جاری سفری سه‌روزه به روسیه خواهد داشت تا با «ولادیمیر پوتین»، همتای روس خود، دیدار و گفت‌وگو کند. این خبر را خبرگزاری یونهاپ به نقل از منبعی ناشناس در دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی اعلام کرده است.

این خبرگزاری گزارش داد که دو رئیس‌جمهوری بناست روز پنج‌شنبه با یکدیگر دیدار داشته باشند. این نخستین دیدار رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی از روسیه از سال ۱۹۹۹ است.

انتظار می‌رود ولادیمیر پوتین و مون جائه-این درباره مسئله هسته‌ای کره شمالی با یکدیگر گفت‌وگو کنند. یونهاپ به نقل از منبعی ناشناس در دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی اعلام کرد: «روسیه تلاش‌های ملموسی برای خلع تسلیحات هسته‌ای کره شمالی انجام داده است و همچنین با توجه به رابطه اقتصادی‌اش با این کشور نقشی مهم در فشار آوردن به پیونگ‌یانگ ایفا کرده است.»

این مقام همچنین افزود: «همچنین انتظار می‌رود این دیدار به همکاری استراتژیک میان دو کشور برای ایجاد صلح در شمال شرق آسیا، در میانه تحولات مثبت شکل‌گرفته در شبه‌جزیره کره، کمک کند.»

مون جائه-این در این سفر با «دیمیتری مدودف» نخست‌وزیر روسیه و همچنین شماری از مقام‌های رسمی مسکو دیدار خواهد داشت. او همچنین نخستین رئیس‌جمهوری کره جنوبی خواهد بود که در برابر مجلس دومای روسیه سخنرانی می‌کند.

 

ارسال نظر