|
|
کدخبر: ۱۸۱۳۱۸

خانم آردرن از معدود رهبران دنیاست که در دوران تصدی و مسئولیت سیاسی خود وضع حمل می کند و به مرخصی زایمان می رود.

در اتفاقی نادر در دنیای سیاست عالی‌ترین مقام سیاسی کشور نیوزیلند بامداد روز پنج شنبه (امروز) برای به دنیا آوردن نخستین فرزند خود در بیمارستان بستری شد.

به گزارش عصرایران به نقل از رسانه‌های جهانی، " جسیندا آردرن" نخست وزیر 38 ساله نیوزیلند امروز برای به دنیا آوردن فرزندش به بیمارستان رفت و به مدت 6 هفته نیز پس از زایمان به مرخصی خواهد رفت و زمام امور کشور را به معاونش خواهد سپرد.

این مرخصی و زایمان، در میانه یک مسئولیت مهم سیاسی از همان زمان اعلام از سوی نخست وزیر نیوزیلند در کانون توجه رسانه‌ها قرار گرفته بود چون دستکم در 30 سال گذشته سابقه‌ای مشابه در عالم سیاست جهان نداشته است. پس از انتشار خبر بارداری جسیندا در 4 ماه پیش موجی از تبریکات و شادباش های رهبران جهان به نخست وزیر جوان نیوزیلند روانه شد.

نخست وزیر نیوزیلند ساعت 5:50 دقیقه بامداد امروز - به وقت محلی- به همراه همسرش به بیمارستان "اوکلند" رفت تا فرزند خود را به دنیا آورد.

اصحاب رسانه‌ها و بسیاری از خبرنگاران نیز که از چند روز پیش - از روز یکشنبه این هفته شایع بود که نخست وزیر برای زایمان به بیمارستان خواهد رفت- گوش به زنگ بودند در بیمارستان تجمع کرده و منتظر به دنیا آمدن نخستین فرزند نخست وزیر هستند.

" جسی چیانگ" یک خبرنگار زن نیوزیلندی در صفحه توییتر خود با انتشار عکسی از پذیرایی صبحانه از اصحاب رسانه در بیمارستان نوشت: هنوز از بچه خبری نیست و کارکنان در حال پذیرایی از خبرنگاران هستند.

بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی در نیوزیلند نیز با انتشار مطالب شوخی آمیز درباره نخست وزیر و همسر و فرزند در راه او، برای او نام‌های طولانی و عجیب و غریب انتخاب می‌کنند. خانواده نخست وزیر جنسیت فرزند را نمی‌دانند.

"جسیندا آردرن" چهلمین نخست وزیر تاریخ نیوزیلند محسوب می‌شود. او سال گذشته میلادی و پس از انتخابات سراسری به کرسی نخست وزیری نیوزیلند رسید. او جوان‌ترین نخست وزیر تاریخ نیوزیلند محسوب می‌شود.

آردرن هم‌اینک در کنار رهبرانی چون " ماکرون "فرانسوی، "ترودو" کانادایی و "کورتس" اتریشی از جمله گروهی از رهبران نسل جدید و جوان را شامل می‌شوند که در سنین زیر 40 سال به عالی‌ترین مقام سیاسی کشورشان نایل آمده‌اند.

جسیندا آردرن در کنار شریک زندگی اش/ عکس: گتی ایمجز

خانم نخست وزیر به زایمان رفت (+عکس)

بیمارستان محل بستری خانم نخست وزیر. جسیندا سومین نخست وزیر زن تاریخ نیوزیلند و جوان ترین نخست وزیر تاریخ این کشور است.

خانم نخست وزیر به زایمان رفت (+عکس)

جسیندا آردرن و همسرش در آوریل سال جاری میلادی در کاخ باکینگهام در مراسم عروسی پرنس هری نوه ملکه بریتانیا. عکس: رویترز

خانم نخست وزیر به زایمان رفت (+عکس)

پذیرایی از خبرنگاران منتظر تولد فرزند نخست وزیر در بیمارستان اوکلند/عکس: توییتز

خانم نخست وزیر به زایمان رفت (+عکس)

ارسال نظر