|
|
کدخبر: ۱۸۱۶۲۱

دو کمدین اهل روسیه با برقراری تماس تلفنی و جا زدن خود به عنوان نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان توانستند ژان‌کلود یونکر و فدریکا موگرینی را سر کار بگذارند.

به گزارش امیدنیوز به نقل از یورو نیوز، ولادیمیر کراسنوف و الکسی استولاروف که به خاطر سر کار گذاشتن مقامات بلند پایه و افراد مشهور معروف هستند در اردیبهشت‌ماه زمانی‌ که نیکول پاشینیان به عنوان وزیر نخست وزیر انتخاب شده بود توانستند با رییس کمیسیون اروپا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ترتیب 10 و 12 دقیقه صحبت کنند.

مکالمه با رییس کمیسیون اروپا

تماس تلفنی این دو کمدین روس با یونکر روز 9 ماه مه تنها یک روز پس از اعلام خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران، انجام شده است.

استولاروف در نقش خود به عنوان نخست وزیر ارمنستان از ایران و توافق هسته‌ای صحبت می‌کند و رییس کمیسیون اروپا در پاسخ می‌گوید: «این موضوع برای ما واقعا نگران‌کننده است و از نظر من ترامپ اشتباه بزرگی را مرتکب شده است.»

استولاروف در ادامه نقش خود می‌گوید که ارمنستان از سوی آمریکا تحت فشار است و از اروپا درخواست می‌کند که وارد موضوع شود.

یونکر در پاسخ می‌گوید: «ما بارها و بارها باید به آقای ترامپ توضیح بدهیم که اوضاع از چه قرار است. او هیچ آگاهی از دنیا ندارد. ما تلاش خواهیم کرد تا وضعیت ارمنستان را به آقای ترامپ توضیح دهیم.»

رییس کمیسیون اروپا وقتی بحث به سمت روسیه پیش می‌رود از اهمیت داشتن یک رابطه خوب با روسیه صحبت می‌کند و می‌گوید: «فکر کنم شما به زودی با پوتین دیدار خواهید کرد. قدم مثبتی است. پوتین یکی از دوستان من است و بنابراین هر وقت که لازم باشد می‌توانم با او صحبت کنم.»

نخست‌وزیر قلابی ارمنستان مکالمه تلفنی را با گفتن «خانواده کارداشیان» می‌خواهند در وزارت خارجه مشغول به کار شوند به پایان رساند.

یونکر در پاسخ می‌گوید:«واقعا! چه خوب.»

مکالمه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا

استولاروف در نقش خود به عنوان نخست وزیر ارمنستان درباره فشار روسیه با فدریکا موگرینی صحبت کرد اما موگرینی فریب نخورد و از روسیه بد نگفت.

نخست‌وزیر قلابی ارمنستان در ادامه بحث را به سمت فشار ژئوپولیتیک کشورهای ترکیه و آذربایجان و روسیه هدایت می‌کند و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پاسخ می‌گوید: «محیطی که شما در آن به سر می‌برید، محیط ساده‌ای نیست اما روی ما به عنوان یک دوست می‌توانید حساب کنید. با تمام مشکلات پیش‌رو، مطمئن هستم شما راهی را برای همراهی و کم کردن تنش پیدا خواهید کرد.»

موگرینی مکالمه را این‌گونه پایان می‌دهد: «شما هر زمان برای چالش‌های موجود و همکاری دو جانبه می‌توانید روی ما حساب کنید.»

یورونیوز با سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سخنگوی رییس کمیسیون اروپا برای صحت فایل صوتی این دو کمدین روسی تماس گرفت اما پاسخی دریافت نکرد.

ارسال نظر