|
|
کدخبر: ۱۸۱۶۴۳

رئیس جمهور آمریکا به طور روزانه خواستار اطلاع از تازه‌ترین تحولات در زمینه مسائل مربوط به کره شمالی می‌شود.

به گزارش امیدنیوز ، روزنامه واشنگتن پست نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خواستار آن شده است که به صورت روزانه تازه ترین تحولات درباره کره شمالی به اطلاع وی برسد و به دنبال پایان دادن به برنامه هسته ای پیونگ یانگ است.

بر اساس این گزارش واشنگتن پست افزود: با این حال، ترامپ ظاهرا از عدم پیشرفت کافی در مسائل مربوط به کره شمالی به شدت ناامید و سرخورده شده است چرا که مقام های کره شمالی نشست های برنامه ریزی شده با مقام های آمریکایی را لغو کرده و حاضر به ادامه برقراری ارتباط با مقام های کاخ سفید نشده اند.

مقام های آمریکایی نیز پیش از این مدعی شده اند که پیونگ یانگ تلاش های خود برای تولید سوخت هسته ای مورد نیاز برای موشک هایش را تشدید کرده و این بر خلاف تعهدات پیونگ یانگ برای خلع سلاح کامل هسته ای است.

واشنگتن پست به نقل از منابع آگاه افزود: ترامپ در محافل خصوصی خشم و ناراحتی خود را درباره شکست مذاکرات با کره شمالی اعلام کرده است.

این در شرایطی است که دن کوتس مدیر اطلاعات ملی امریکا پیش از این در سخنانی تاکید کرد: بعید و غیر محتمل است که کره شمالی برنامه تسلیحات اتمی خود را ظرف مدت یک سال برچیند. هرچند دستیابی به این هدف از نظر فنی در این بازه زمانی امکان پذیر است.

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا پیش از این تاکید کرده است که کره شمالی احتمالا می تواند برنامه تسلیحات اتمی خود را ظرف مدت یک سال برچیند.

دن کوتس اظهار داشت: مایک پامپئو وزیر خارجه ایالات متحده به روشنی اعلام کرده است که خلع سلاح اتمی کره شمالی مدتی زمان نیاز خواهد داشت، این یک روند پیچیده تر از آن است که بسیاری از افراد تصور می کنند.

ترامپ نیز فشار برای خلع سلاح فوری و سریع کره شمالی را کاهش داده و اعلام کرده است که هیچ ضرب الاجلی برای خلع سلاح وجود ندارد.

ارسال نظر