|
|
کدخبر: ۱۸۱۷۷۸

سفیر سابق آمریکا در مسکو معتقد است که قرار گرفتن نامش در فهرست تحریم‌های روادیدی روسیه، باعث از بین رفتن حرفه علمی وی و ناتمام ماندن تحقیقاتش در زمینه مسائل روسیه شده است.

به گزارش امیدنیوز به نقل از خبرگزاری «تاس»، "مایکل مک فول" سفیر سابق آمریکا در روسیه اعلام نمود که به خاطر قرار گرفتن نامش در فهرست تحریم‌های مسکو، حرفه علمی وی دیگر به پایان رسیده است.

مک فول در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «ان.بی.سی» در پاسخ به این سئوال مجری برنامه که نشست رهبران روسیه و آمریکا در هلسینکی چه تاثیری بر روی زندگی وی داشته، پاسخ داد: «زندگی من پیش از این تغییر کرده. حرفه علمی من که مربوط به تحقیقاتم در زمینه مسائل مربوط به روسیه می شود، دیگر به پایان رسیده است.»

این دیپلمات سابق آمریکایی یادآور شد، وی دارای عنوان استادی دانشگاه بوده و تقریبا 30 سال است که در زمینه مسائل روسیه تحقیقات انجام می‌دهد، ولی اکنون نام وی در فهرست تحریم‌های روادیدی روسیه قرار گرفته است.

مک فول گفت: «من دیگر نمی‌توانم برای ادامه تحقیقاتم به روسیه سفر کنم. امکان ندارد که من بار دیگر به روسیه سفر کنم، حتی اگر نامم از فهرست تحریم‌های این کشور خارج شود.»

مایکل مک فول از سال 2012 الی 2014 سفیر ایالات متحده در مسکو بود. وی در حال حاضر استاد دانشگاه استنفورد است و مقالات بسیار زیادی درباره روابط آمریکا در نشریات به چاپ می‌رساند.

نام مک فول به خاطر اظهارات ضدروسی وی که به روابط مسکو و واشنگتن آسیب رسانده، در فهرست تحریم‌های وزارت امور خارجه روسیه ثبت شده است.

ارسال نظر

پربیننده ترین