|
|
کدخبر: ۱۸۱۸۰۲

سخنگوی طالبان:

پس از حدود یک ماه درگیری بین طالبان و داعش در شمال افغانستان، سخنگوی طالبان از کشته‌شدن 153 و زخمی‌شدن 100 جنگجوی داعشی و تصفیه ولایت‌های «سرپل»، «فاریاب» و «جوزجان» توسط طالبان خبر داد.

به گزارش امیدنیوز ، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان اعلام کرد، نیروهای ویژه این گروه عملیات تهاجمی را علیه فتنه داعش در ولایت‌های سرپل، فاریاب و جوزجان انجام دادند.

وی افزود که در این عملیات، مناطق وسیعی از وجود داعش تصفیه شده است و شهرستان «درزاب» مقر این گروه تروریستی نیز به کنترل طالبان درآمد.

مجاهد تصریح کرد، در عملیات طالبان علیه داعش بیش از 153 داعشی کشته، 100 زخمی و 134 داعشی نیز از توسط طالبان به‌اسارت گرفته شده است.

سخنگوی طالبان همچنین از کشته شدن 17 نفر و زخمی شدن 13 عضو این گروه در درگیری با داعش خبر داد.

وی خاطرنشان کرد که با تصرف شهرستان درزاب توسط این گروه ریشه داعش در شمال افغانستان خشک شده است و مردم می‌توانند دوباره به آرامش دست یابند.

مجاهد اظهار داشت: «حبیب الرحمان» سرکرده داعش در شمال افغانستان، «مفتی نعمت» و «دامالا صبغت‌الله» فرماندهان مشهور همراه با 152 نفر از افرادشان به دولت افغانستان پناه برده است.

وی افزود: سازمان اطلاعات افغانستان نیز باقی مانده اعضای گروه تروریستی داعش را با استفاده از بالگردها از منطقه نجات داده است.

سخنگوی طالبان تصریح کرد که داعش در جوزجان با وجود حمایت هوایی نیروهای آمریکایی شکست خورده است، ما به مبارزه علیه نیروهای خارجی و گروه تروریستی داعش ادامه خواهیم داد.

مجاهد در پایان بیانیه تأکید کرد که سایر داعشی‌ها در اقصی نقاط افغانستان باید از سرنوشت این گروه تروریستی در جوزجان عبرت گرفته و به این گروه تسلیم شود.

ارسال نظر