|
|
کدخبر: ۱۸۱۹۱۹

همزمان با تشدید حملات طالبان به مواضع نیروهای امنیتی سخنگوی طالبان از پیوستن 100 نظامی افغان به این گروه در ولایت بادغیس خبر داد.

به گزارش امیدنیوز ،

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که بیش از 100 نظامی افغان در ولایت بادغیس به این گروه پیوسته است.

وی افزود: فرمانده نیروهای امنیتی افغان همراه با 100 نفر از افرادش در شهرستان «سنگ‌آتش» این ولایت به طالبان پیوسته و تسلیحات بسیاری را در اختیار این گروه قرار داده است. همزمان با تشدید حملات طالبان فعالیت کمیسیون جلب و جذب این گروه نیز افزایش و در چند هفته اخیر صدها نفر از نیروهای امنیتی افغان طالبان به این گروه پیوسته‌اند.

پیش از این نیز گزارش‌هایی درباره پیوستن 5 فرمانده نظامی همراه با 130 نیروی امنیتی در شهرستان «قادس» ولایت «بادغیس» از سوی طالبان منتشر شده بود. پیوستن نیروهای امنیتی افغان به طالبان یکی از چالش‌هایی است که دولت کابل در چند سال گذشته با آن روبه‌رو بوده اما مقامات امنیتی افغان از پرداختن به این موضوع خودداری می‌کنند.

برخی از کارشناسان عدم تدارکات‌رسانی، فساد و بی‌توجهی دولت افغانستان به نیروهای امنیتی افغان را از عوامل اصلی پیوستن این نیروها به طالبان می‌دانند.

ارسال نظر