|
|
کدخبر: ۱۸۲۳۷۲

کاندولیزا رایس وزیر خارجه اسبق آمریکا روسیه را متهم به عبور از "تمامی خط قرمزهای ممکن" غرب کرد.

به گزارش امیدنیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کاندولیزا رایس که در دوره دولت جورج دبلیو بوش پسر، رییس جمهور اسبق آمریکا وزیر خارجه بود در مصاحبه‌ای با مجله اوکراینی نوو ورمیا اظهار کرد: به رغم رفتار روسیه خوشبختانه ما و همپیمانان اروپایی ما توانسیتم بر سر تحریم‌های گروهی علیه روسیه در پاسخ به الحاق شبه جزیره کریمه و اقدامات مسکو در دونباس توافق کنیم و فکر می‌کنم که مهم است که این کار ادامه یابد.

کاندولیزا رایس در عین حال استدلال کرد "مهار مسکو" غرب و به ویژه آمریکا را ملزم می‌سازد پشتیبانی مضاعف از ارتش اوکراین به عمل آورد.

او خاطر نشان کرد: من در این ارتباط از مسلح ساختن ارتش اوکراین حمایت می‌کنم ، من از استقرار یگان‌های کاملا مسلح در لهستان و کشورهای بالتیک حمایت می‌کنم. رهبران روسیه همین الان تمامی خط قرمزهای ممکن را رد کرده و شایسته یک پاسخ مکفی هستند.

وی از مخالفتش با پروژه خط لوله نورد استریم 2 میان گاز پروم روسیه و یک گروه از شرکت‌های انرژی بزرگ غرب اروپا صحبت کرده و گفت: آمریکا باید راهی برای متقاعد کردن اروپایی‌ها به منظور کنار گذاشتن پروژه انتقال گاز روسیه و نورد استریم پیدا کند.

ارسال نظر