|
|
کدخبر: ۱۸۲۵۶۳

در حوادث چند روز گذشته؛

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که کرملین در حال فراهم کردن مقدمات لازم برای دیدار ولادیمیر پوتین با همتای آمریکایی خود در فرانسه است.

به گزارش امید نیوز  به نقل از تاس، «دمیتری پسکوف» با بیان این مطلب افزود: برنامه ریزی مقدماتی برای این دیدار فراهم شده است و روسای جمهوری روسیه و آمریکا درباره مسائل مهم بین المللی در حاشیه سالگرد گرامیداشت پایان جنگ جهانی اول در فرانسه گفت وگو خواهند کرد.
سخنگوی رئیس جمهوری روسیه جزئیات بیشتری از مسائل قابل طرح در دیدار آتی پوتین و ترامپ اشاره نکرد.
وی افزود:در چنین جلساتی نمی توان به صورت قطعی گفت که سران دو کشور درچه زمینه هایی گفت وگو می کنند.
** زمان سفر رهبر کره شمالی به روسیه هنوز مشخص نشده است
سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در خصوص زمان سفر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به روسیه نیز گفت: هیچ خبری از زمان سفر کیم به روسیه ندارم با این حال دیدار رئیس جمهوری با رهبر کره شمالی در روسیه در دستور کار قرار دارد و اقدامات لازم از طریق کانال های دیپلماتیک در حال پیگیری است.
سخنگوی رئیس جمهوری روسیه پیشتر اعلام کرده بود که کشورش برای میزبانی از رهبر کره شمالی آماده است و رهبر کره شمالی دعوت نامه برای سفر به روسیه دارد.
خانم «والنتینا ماتویینکو» رئیس شورای فدراسیون روسیه نیز که شهریورماه امسال به کره شمالی سفر کرد و پیام پوتین را برای کیم برد، در بازگشت به رسانه های روسی گفت: رهبر کره شمالی امیدوار است بزودی به روسیه سفر کند.
 

ارسال نظر