|
|
کدخبر: ۱۸۲۷۲۳

تارنمای شبکه خبری المانیتور از جاسوسی سازمان های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در مورد تاثیر تحریم ها در ایران پرده برداشت و از ارائه گزارش هفتگی آنها در این مورد به آمریکایی ها خبر داد.

به گزارش امید نیوز ، این تارنما نوشت: اسرائیل رویدادها در ایران بخصوص تلاش های دولت برای کاهش فشار تحریم ها را بر مردم ایران از نزدیک بررسی کرده و از آنها گزارش تهیه می کند. یوسی کوهن رئیس آژانس اطلاعاتی اسرائیل (موساد)گزارش های اطلاعاتی هفتگی به آمریکا ارائه می کند تا ثابت کند تحریم های آنها تاثیر دلخواه را بر ایران و خاورمیانه می گذارد.
به نوشته المانیتور، هفته آینده آژانس های اطلاعاتی اسرائیل اولین ارزیابی از تحریم های جدید و تاثیر آنها را انجام خواهند داد. علاوه بر اطلاعات جاسوسی، کارشناسان همچنین نرخ ریال در برابر ارز های خارجی ، میزان تورم، هزینه کالاهای اساسی و خواسته ها و اعتراضات صنفی را مورد بررسی قرار می دهند. به نظر می رسد مقامات ارشد دولت اسرائیل وضعیت اقتصاد ایران را بسیار شدیدتر از اقتصاد خود اسرائیل دنبال خواهند کرد.
مقامات رژیم صهیونیستی پیش از این نسبت به اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران ابراز خشنودی کرده و از رئیس جمهوری آمریکا برای این اقدام قدردانی کرده بودند.
آنها که از مبارزه با قدرت ایران و حضور پر رنگ آن در خاورمیانه ناامید شده اند، اکنون به دنبال راهکاری برای ادامه روند خود در این مسیر هستند.
ترامپ با استفاده از تحریم های یک جانبه غیرقانونی و فشار به جامعه جهانی به دنبال ایجاد جنگ روانی و القای انزوای ایران است اما تجربه ماه های اخیر و همراهی نکردن جهان با آمریکا نشان داد که این کشور هیچگاه به هدف خود دست نخواهد یافت.
«جان بولتون» مشاور رئیس جمهوری آمریکا با لحنی که حاکی از ناکامی آمریکا در تحریم ایران است، به همراهی نکردن شرکای تجاری مهم آمریکا در تحریم‌های یکجانبه کاخ سفید علیه ایران اعتراف کرد.
اتحادیه اروپا اعلام کرده است که در روزهای آینده یک بسته حمایتی برای ادامه تجارت و فعالیت شرکت ها با ایران و مهیا شدن امکان فروش نفت ایران به تهران ارایه می کند. رسانه ها اعلام کرده اند که کشورهای دیگر از جمله روسیه و چین نیز منتظر این بسته هستند و از ان در جهت ادامه تجارت با ایران بهره خواهند گرفت.

ارسال نظر