|
|
کدخبر: ۱۸۳۹۵۷

تفاهم آمریکا و اسرائیل در راستای حذف چین در تکنولوژی مخابرات اسرائیل

خبرگزاری رویترز اورشلیم منتشر کرد که اطلاعاتی بر مبنای امضای تفاهم نامه بین آمریکا و اسرائیل برای حذف چین در تکنولوژی نسل 5G مخابرات گوشی های همراه جدید اسرائیل وجود دارد.

هوآوی و تیک تاک دو طلایه دار جریان جدید مبارزه با منطقه گرایی، دو مثال برای موفق ترین نمونه های جهانی در جهت شکستن ساختار رژیم گرایی، شرکت های چینی که یکی پس از سی سال توانست خود را در بازار جهانی به عنوان رقیب شرکت های مشهور جهانی معرفی کند و دیگری در مدت زمان کمتری پس از چهارسال از شروع کار خود و سه سال فعالیت در غرب، توانست چهارمین جایگاه را در مشهور ترین اپلیکیشن های جهانی به دست بیارد و به دانلود حدود دو بیلیونی دست پیدا کند. شرکت هایی که آمریکا به شدت در حال مقابله با آنهاست و با بهانه ناامن بودن فضای اشتراک و دسترسی کشور چین به اطلاعات کاربران، توانست با یک عملیات موفق، هوآوی را حذف و تیک تاک را تحریم کند که این عاقبت به شرکت های چینی دیگر مانند لنوو، زد تی ای و شیائومی نیز نزدیک است.

با این حال دوباره آمریکا از یکی دیگر از هم پیمانان خود نیز در این جنگ اقتصادی علیه چین، کمک گرفته است. به گزارش رویترز اورشلیم تفاهم نامه ای بین آمریکا و اسرائیل در حال توافق است که بر مبنای آن اسرائیل دیگر برای اینترنت موبایل های خود از تکنولوژی  5G چین استفاده نکند.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار