|
|
کدخبر: ۱۸۱۷۴۷

گاهی اوقات ما عشق را می‌یابیم، گاهی اوقات به شکست مفتضحانه ختم می‌شود، اما با این وجود عشق یک تجربه آموختنی است.

برترین ها - ترجمه از ساناز مطلبی: گاهی اوقات ما عشق را می یابیم، گاهی اوقات به شکست مفتضحانه ختم می شود اما با این وجود عشق یک تجربه آموختنی است.

عشق الهام بخش افسانه های ادبی نیز بوده و در اشعار و غزلیاتی که در ستایش معشوق سروده می شد پنهان شده است. هیچ دردی بزرگتر از عاشقی که از سوء تفاهم ها رنج می برد نیست و هیچ شادی بزرگتر از برانگیختن حسادت مردم با زوج خود نیست.

در دنیای امروزه با لذت های کوتاه مدت عشق های همیشگی به سرعت می میرند، پس هنوز عاشقانی هستند که با جدیت به خندیدن از ته دل معتقدند و هنگامی که عاشق می شوند کارهای عجیب و غریب انجام می دهند. این رفتار های آنان همیشگی نیست و هورمون های عشقی که در بدن آنها ترشح می شود باعث می شود آنها این کارها را انجام دهند.

ما شما را با تجربیاتی آشنا می‌کنیم که خود شما نیز زمانی که عاشق شده اید، آنها را داشته اید اما هرگز متوجه آن ها نبوده اید. آنها را در این مطلب از برترین ها بخوانید:

1. وزنتان افزایش یا کاهش می یابد

روانشناسی یک اصطلاح معروف دارد که "عشق وزنتان را افزایش داده یا از آن می کاهد" که باعث می شود بسیاری از افراد در حالیکه در مرحله ی شکوفایی رابطه هستند وزن اضافه کنند. البته عاشق بودن کالری زیادی از بدنتان خارج می کند و در مقابل آن شما از شدت هیجان و همراهی با عشقتان بیش از قبل غذا می‌خورید که که این دو رفتار متناقض میتواند شما را لاغر یا چاق کند.

2. لحن صداهایشان تغییر می کند

در یک مطالعه ی برجسته از لحاظ علمی ثابت شده است که صدای خانم ها نازک تر و لحن آقایان ملایم تر می شود.

3. عاشق بودن برایتان اعتیاد می شود

عاشق بودن زیباترین حس در دنیاست و حتی پس از قطع رابطه، شما به فکر کردن در مورد شخصی که عاشقش بودید ادامه می دهید. از این رو عاشق بودن برایتان اعتیاد می شود و شما را در یک سری قرار ملاقات ها قرار می دهد. برخی دانشمندان اظهار می دارند که این شبیه اعتیاد به کوکائین است.

4. کسانی که عاشق می شوند نمی توانند بخوابند

افراد هنگامی که عاشق هستند معمولا از خواب بیدار می شوند زیرا نمی توانند به دیگران توجه کنند. براساس یک بررسی علمی، افرادی که عاشق هستند یک ساعت کمتر از بقیه ی افراد می خوابند بدون اینکه خسته از خواب بیدار شوند. این حقیقتاً جادوی عشق است!

5. قلب می خواهد از سینه بیرون بزند

تپش قلب به محض نگاه سریع شخصی که عاشقش هستید مانند موتور راه آهن به کار می افتند. این اتفاق به این علت رخ می دهد که شخصی سبب سرخ شدنتان شده و شما نمی توانید کاری انجام دهید.

6. افرادی که شاعر نیستند شروع به نوشتن شعر می کنند

بعلت اینکه عشق به جنبه ی زیبایی شناختی عشّاق سرعت می بخشد، آنها برای تحت تاثیر قرار دادن شخصی که برایشان عزیز است شاعر می شوند. احتمالاً نوشتن اشعار متفکرانه ترین هدیه ای است که می توانند به شخصی که دوستش دارند بدهند.

7. آنها به ندرت تحت تاثیر بیماری قرار می گیرند

ارتباط عجیبی میان احساسات عاشقانه و افزایش ایمنی بدن و کاهش درک درد وجود دارد. افراد عاشق دنیای بیرون را تحت تاثیر قرار می دهند و غرق در یکدیگر می شوند. عشق واقعا شما را از کالبد خودتان جدا می کند و افرادی که عاشق هستند آماده اند تا با هر چالشی کنار بیایند. عشق تغییراتی در شما بوجود می آورد و در نهایت شما را شگفت زده می کند.

ارسال نظر