|
|
کدخبر: ۱۸۴۹۲۵

اغلب تصور می‌شود برای داشتن شخصیت جذاب یا اصطلاحاً فرهمند باید کارهای بزرگی انجام داد. اما با کارهای کوچک و پیش پاافتاده می‌توان در نگاه دیگران به عنوان فردی جذاب یا «کاریزماتیک» ظاهر شد. به بیانی ساده‌تر، آنچه ما را از دید اطرافیان متمایز می‌سازد، همین کارهای کوچک است. در ادامه با ما همراه باشید و راهکارهای جذابیت رفتاری و شخصیتی را بیاموزید.

سوالی که در این خصوص مطرح می‌شود آن است که چگونه می‌توان در کوتاه‌ترین مدت توجه دیگران را به خود جلب کرد؟ 

 

اقداماتی که در ادامه معرف حضورتان قرار می‌گیرند، گرچه در نگاه اول کم‌اهمیت به نظر می‌رسند، اما بسیار تاثیرگذارند. فراموش نکنید کارهای ساده و کوچک راحتتر به خاطر سپرده می‌شوند. 

 

جذابیت چیست؟ 

جذابیت صفتی است که می‌توان با کار کردن روی ابعاد مختلف رفتاری خود آن را دست آورد. البته برخی از افراد با وجود ویژگی‌های ژنتیکی می‌توانند از دیگران در این مسیر جلوتر قرار بگیرند. 

ولی باید قبول کرد که زیبایی ظاهری تنها کافی نیست.جذابیت اخلاقی می‌تواند شما را میان همه خواستنی و دلربا کند. اگر در رفتار افرادی که از نظر عموم جذاب هستند، بیشتر دقیق شوید قطعاً به نتیجه‌گیری‌های مثبتی درباره جذاب بودن می‌رسید. 

الگو و الهام گرفتن از این دسته از افراد هم به شما کمک می‌کند تا رفتارهایتان را جذاب‌تر و خواستنی‌تر کنید. جذابیت حس خوبی است.البته این حس خوب فقط درونی باقی نمی‌ماند بلکه به افراد دیگری که در ارتباط با شما هستند هم انتقال پیدا می‌کند. 

الگوبرداری آگاهانه از رفتارهای هر گروهی می‌تواند به شما کمک کند تا به آنها شباهت پیدا کنید. پس اگر می‌خواهید جذاب‌تر جلوه کنید حتماً در رفتارهای افراد جذاب دقیق شوید و ببینید که کدام ویژگی‌هایشان هست که آنها را متمایز و خاص می‌کند. 

 

اگر می‌خواهید به جذابیت خود بیافزایید، 20 اقدام زیر را هرگز فراموش نکنید: 
 

1.لباس مناسب بر تن کنید 

کمتر کسی می‌تواند تاثیر لباس را بر ذهنیت افراد نادیده بگیرد. مردم از روی ظاهرتان در مورد شما قضاوت می‌کنند. لباس را متناسب با موقعیت و مکان انتخاب کنید. 

 
 

2.وقت‌شناس باشید 

زمانی که دیر به قراری می‌رسید در واقع به افراد اجازه می‌دهید راجع به شما قضاوت کنند. همین کافی است تا از جذابیت‌هایتان کاسته شود. 

 

3.سر قولتان بمانید 

افراد بسیاری وجود دارند که سر قولشان نمی‌مانند. قول دادن به افراد برای مدتی رضایت آنان را به همراه دارد. اما زمانی که وعده‌هایشان تو زرد از آب در می‌آید، این رضایت مقطعی جای خود را به دلخوری و عصبانیت می‌دهد. 

 
 

4.به دیگران احترام بگذارید 

منظور از "دیگران" همه افراد، از پیر و جوان گرفته تا اعضای خانواده و همکاران است. این کار کمی دشوار است؛ به خصوص در مواقعی که با افرادی روبه‌رو می‌شوید که ممکن است طرز فکر و رفتارشان چندان باب میلتان نباشد. 

5.از الفاظ و واژه‌های احترام‌آمیز استفاده کنید 

کلماتی مثل «لطفاً» و «ممنون» کوتاه و مختصر اما بسیار تاثیرگذارند. تشکر و قدردانی بابت کوچکترین لطف دیگران حس خوبی را به آنان منتقل می‌کند. 

 
 

6.در اکثر مواقع لبخند بزنید 

لبخند قابل سرایت است. اصولاً زمانی که یک رهگذر به شما لبخند می‌زند، شما نیز با لبخند به او پاسخ می‌دهید. دیدن چهره‌های بشاش و شادمان امید به زندگی را افزایش می‌دهد. 

 
 

7.دائماً از تلفن همراهتان استفاده نکنید 

تلفن همراه تکنولوژی جذابی است اما باید توجه داشت که همین تکنولوژی گاهی باعث دلخوری می‌شود. کار کردن با گوشی حین صحبت کردن با دیگران حرکت توهین‌آمیزی محسوب می‌شود. 

 
 

8.به همسرتان وفادار بمانید 

این کار باعث می‌شود دیگران شما را فردی قابل اعتماد تلقی کنند. افراد وفادار اولویت‌ها را به خوبی تشخیص می‌دهند. 

 
 

9.بهداشت فردی را رعایت کنید 

بهداشت فردی تنها یک انتخاب نیست، بلکه یک امر ضروری است. رعایت بهداشت فردی مثل مسواک زدن، پوشیدن لباس‌های تمیز و استفاده از لوازم بهداشتی تاثیر بسزایی در جلب توجه افراد دارد. 

از طرف دیگر، زمانی که ظاهر شما غیر بهداشتی به نظر برسد، افراد نمی‌توانند بر روی صحبت‌های شما تمرکز کنند و همین امر باعث می‌شود از سوی آنان دیده نشوید. 

 
 

10. واضح صحبت کنید و ارتباط چشمی را فراموش نکنید 

زیرلبی صحبت کردن یا رو برگرداندن از افراد هنگام صحبت کردن با آنان قرار نیست حس خوبی را به آنها انتقال دهد. با افراد ارتباط چشمی برقرار کنید و جملات را درست ادا کنید تا این ذهنیت را در آنان ایجاد کنید که درگیر موضوع بحث شده‌اید. 

 
 

11. بذله‌گویی و مزاح را چاشنی سخنانتان کنید 

شوخی کردن یخ افراد را باز و شرایط بحرانی را مهار می‌کند. البته شوخی‌های نسنجیده به همان اندازه باعث دلخوری و دفع افراد می‌شود. 

 

 
12.هنگام برقراری تماس فیزیکی موقعیت را بسنجید 

تماس فیزیکی مثل بغل کردن یا دست دادن صمیمیت را بالا می‌برد. زمانی که نزد دوستان یا اعضای خانواده‌تان می‌روید، آنان را در آغوش بگیرید. در شرایط رسمی مثل مصاحبه‌های کاری می‌توانید از دست دادن برای ایجاد صمیمیت استفاده کنید. 

 
 

13.با خودتان صادق باشید 

نسبت به آنچه از زندگی می‌خواهید، مطلع شوید و تمام تلاش خود را برای رسیدن به اهدافتان به کار گیرید. 

 
 

14. به حرف دیگران گوش کنید 

هنگام صحبت کردن با دیگران، شنونده خوبی باشید و به هیچ وجه میان کلامشان نپرید. 

 

15. تاثیر کارهای احترام‌آمیز را نادیده نگیرید 

باز کردن درب برای دیگران یا تهیه غذا برای دوستانی که تازه بچه‌دار شده‌اند، نشان‌دهنده ادب و شخصیت فرد بوده و قطعاً روی ذهنیت افراد تاثیر می‌گذارد. 

 
 

16. منظم باشید 

داشتن برنامه لازمه نظم و انضباط در زندگی است و محبوبیت شما را دوچندان می‌کند. 

 
 

17. از دیگران تعریف کنید 

تعریف کردن را با چاپلوسی اشتباه نگیرید. شما می‌توانید در نقاط مثبت افراد تمرکز کنید. برای مثال طرز لباس پوشیدن، محاسن کاری و حرفه‌ای و دیدگاه‌های خاص افراد را می‌توان به آنان بازگو کرد. 

 
 

18. با دیگران تبادل اطلاعات داشته باشید 

اگر در زمینه‌ای خاص تخصص یا مهارتی دارید، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید و آموخته‌های خود را به آنان نیز یاد دهید. 

 
 

19. به دل نگیرید 

ممکن است افراد به طور عمدی یا تصادفی به شما سخنی بگویند که موجب ناراحتی‌تان شود. شما یا می‌توانید ناراحت شوید و زندگی را برای خود سخت کنید یا ساده از کنارش بگذرید و از بودن در کنار دیگران لذت ببرید. 

 
 

 

اینجا بخوانید:

عوامل و راه های کاهش استرس 

 

 

20. مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرید 

به اشتباهات خود اعتراف کنید، مسئولیت آنها را بپذیرید و در صدد اصلاح آنها برآیید. 

نمی‌توانیم کتمان کنیم که همه ‌ما علاقه داریم بهمان توجه شود و در چشم دیگران جذاب‌تر باشیم. ممکن است منزوی باشیم یا خصوصیاتی داشته باشیم که میزان دل‌نشینی ما را کم می‌کند؛ اما دوست داریم این‌طور فکر کنیم که افراد جذاب به‌طور ذاتی از این موهبت برخوردارند و جذابیت ویژگی منحصربه‌فردی است که فقط در برخی افراد وجود دارد. 

اگر می‌خواهیم بفهمیم چگونه جذاب باشیم ، باید اول کشف کنیم چه‌چیزی باعث می‌شود تا افراد جذاب به نظر برسند. البته ممکن است «جذابیت» برای هرکس تعریف متفاوتی داشته باشد. فردی ممکن است تحت‌تأثیر ظاهر افراد قرار گیرد؛

فرد دیگری شیفته افراد سخنور شود، برای شخص دیگری افکار و منش اطرافیان مهم باشد، گاهی هم رهبران کاریزماتیک چشم‌ها را به خود خیره می‌کنند. 

در هر صورت، جالب است بدانید پژوهشگران تحقیقات متعددی انجام داده‌اند و ویژگی‌‌های مشترکی را یافته‌اند که موجب افزایش جذابیت افراد می‌شود.

دانستن این ویژگی‌‌ها کمک می‌کنند بفهمیم چگونه جذاب باشیم و چگونه نگاه جذابی داشته باشیم؛ بنابراین، در این مقاله، جذابیت را از منظرهای متفاوت و جامعی بررسی کرده‌ایم تا بتوانید نگاهی کامل به این موضوع داشته باشید.

 

راهکارهای جذابیت رفتاری؛ مهره مار داشته باشید 

برخی از افراد هستند که ظاهر جذابی ندارند؛ اما کشش خاصی دارند که همه را شیفته خود می‌کنند. آنها با جاذبه‌ای خاص و اعتماد‌به‌نفس فوق‌العاده، ترجیحات عمومی را برهم می‌زنند و کاری می‌کنند که هرکسی با هر ترجیحی که دارد جذبشان شود. یکی از دلایل دل‌نشین‌بودن این افراد جذابیت رفتاری آنهاست. 

 

راه‌هایی علمی برای اینکه از لحاظ رفتاری جذاب‌تر به نظر برسید 

برای اینکه به جذابیت خود بیفزایید، می‌توانید موارد اثبات‌شده زیر را در خود تقویت کنید: 

 • لبخند بزنید: هرچه لبخند شدیدتر و صمیمانه‌تر باشد، چهره نیز جذاب‌تر می‌شود. 

 • خوب باشید: طبق نتایج تحقیقات، زمانی‌که مردم از خوب‌بودن فردی مطلع باشند، او را جذاب‌تر برآورد می‌کنند. 

 • بامزه و شوخ‌طبع باشید: خانم‌ها بیشتر جذب مردانی می‌شوند که آنها را می‌خندانند. البته برای مردها خیلی مهم نیست که خانمی بامزه باشد یا خیر. 

 • دایره بزرگی از دوستان داشته باشید: افرادی که در یک گروه قرار دارند جذاب‌تر به نظر می‌رسند. در واقع، بدی‌های هریک از افراد گروه در خوبی‌های جمعی گم می‌شود. 

 • خودتان باشید: آدم‌های جذاب نگران این نیستند که چه‌کار باید انجام دهند تا محبوب قلب‌ها شوند؛ بلکه برای دل خودشان آن کار را انجام می‌دهند، چون با خود واقعی‌شان راحت‌اند. 

 • به فرد مقابل اجازه دهید از خودش صحبت کند: صحبت‌کردن درمورد خود، موجب فعال‌شدن همان مناطق مغزی می‌شود که در زمان رابطه‌ جنسی یا خوردن غذای خوب فعال می‌شود؛ پس این فرصت را به طرف مقابل خود بدهید. 

 

رازهایی که افراد جذاب برای جذب دیگران استفاده می‌کنند 

افراد جذاب رازهایی دارند که به‌کمک آنها هر که را راه می‌خواهند جذب می‌کنند. ما در اینجا این رازها را برایتان فاش کرده‌ایم: 

 • از تأثیر اولین برخورد غافل نشوید: شما در محیط‌های ناآشنا، فقط بین ۲ تا ۳۰ ثانیه فرصت دارید روی دیگران اثر بگذارید. 

 • با علاقه به حرف دیگران گوش دهید: شنونده خوبی باشید، حرف‌های طرف مقابل را تکرار کنید و از او بخواهید بیشتر و بیشتر توضیح دهد. 

 • دل‌چسب باشید: رویکرد نوآورانه‌ای را در پیش بگیرید. مغز خیلی زود خسته می‌شود و همیشه دنبال محرک‌های جدید می‌گردد؛ پس لباس یا جواهرات خاص و عالی بپوشید. 

 • در اوج خداحافظی کنید: زمانی مکالمه را تمام کنید که هنوز برای مخاطبانتان جذاب هستید. در این حالت، مخاطبان مشتاقانه منتظر زمانی خواهند بود که دوباره شما را ببینند. 

 • خلاقانه صحبت کنید: چند بار جملاتی تکراری همچون «خوشبختم»، «بچه کجایی؟» «بچه دارید؟» را شنیده‌اید؟ به‌جای این جمله‌های تکراری، خلاق باشید و از موضوعاتی استفاده کنید که در ذهن فرد مقابل ماندگار شود. 

 

اینجا بخوانید:

تاثیر شگفت انگیز رنگ ها بر روی انسان

 

 

 • آماده برقراری ارتباط باشید: خیلی از افراد دوست ندارند فردی محتاج به نظر برسند؛ بنابراین، در جمع‌ها خود را می‌گیرند یا کناره‌گیری می‌کنند. روی گشاده داشته باشید. به دیگران بگویید چقدر خوش‌حالید به آن جمع دعوت شده‌اید. 

درباره راهکارهای محبوب‌بودن چقدر می‌دانید؟ ما در ادامه توصیه‌هایی به شما کرده‌ایم: 

 • سعی کنید دیده شوید: اراده‌تان را جمع کنید و در محیط‌های مختلف حضور یابید. منتظر نمانید کسی پیش‌قدم شود. ریسک کنید و در ایجاد ارتباط مقدم باشید. 

 • معاشرتی باشید: دوستانه رفتار کنید و هرجا که لازم است کمک خود را دریغ نکنید. زیادی هم نزدیک نشوید. به حریم خصوصی افراد احترام بگذارید و بیش‌ازحد برای محبوب‌شدن تلاش نکنید. 

 • مشارکت کنید: به تیم‌های ورزشی، انجمن‌ها و کلوب‌ها بپیوندید. در کلاس‌ها مشارکت کنید تا بیشتر شناخته شوید. مجموعه‌ای از علایق را دنبال کنید تا خط فکری خود را بسازید و حرف‌های جالبی برای گفتن داشته باشید. خلاصه اینکه در جامعه حضور داشته باشید. 

 

مردان بیشتر جذب زنانی با این خصوصیات رفتاری می‌شوند 

در آخر، می‌خواهیم به خصوصیات رفتاری از زنان اشاره کنیم که برای مردان جذابیت بیشتری دارد: 

 • با اندام خود مشکلی نداشته باشید: هرطور هستید، از زیبایی ذاتی خود لذت ببرید. 

 • خوش‌رویی و دل‌نشینی را بخشی از وجودتان کنید: حتی وقتی تنها هستید، از حضور خودتان لذت ببرید. 

 • در برابر تمجید، واکنش مناسبی داشته باشید: ارزش خود را بشناسید تا در برابر تمجید نه مغرور شوید و نه خجالت بکشید. 

 • عاشق خودتان باشید: همیشه طوری زندگی کنید که احساس راحتی و آرامش کنید تا انرژی این را داشته باشید که نور و شادی را به اطرافیان‌تان هدیه دهید. 

 • حال روحی خود را در اولویت بگذارید: هرگز اجازه ندهید به مرحله‌ای برسید که سرنوشت خود را سیاه و شوم تلقی کنید. سعی کنید روح خود را سالم و شاد نگه دارید. 

 

راهکارهای جذابیت گفتاری؛ دیگران را شیفته حرف زدنتان کنید 

برخی از افراد آن‌قدر جذاب صحبت می‌کنند که محال است از نشستن پای صحبت‌هایشان خسته شوید. این افراد بخش چشمگیری از این جذابیت را مدیون صدایشان هستند. 

برای جذابیت گفتاری نکات زیر را در نظر بگیرید 

با تمرین دادن صدایتان، می‌توانید مخاطب خود را‌ مجذوب خود کنید. با بررسی این ترفندها با ما همراه باشید: 

 • کلمات را واضح ادا کنید: سرسری از روی ادای کلمات نگذرید. 

 • صاف بنشینید و بایستید: در این صورت بهتر می‌توانید نفس بکشید و کلمات را تلفظ کنید. 

 • آب کافی بنوشید: سیراب‌بودنِ بدن باعث تأمین رطوبت تارهای صوتی و جذابیت صدایتان می‌شود. 

 • رسا صحبت کنید: نه خیلی آهسته، نه خیلی بلند! طوری صحبت کنید که صدایتان به‌راحتی شنیده شود. 

 • پرحرارت صحبت کنید: خودتان را بپذیرید و نیت و محتوای کلامتان را هم‌سو با شخصیت واقعیتان طراحی کنید. 

 • با گام صدای کنترل‌شده صحبت کنید: اگر روی نوسانات صدای خود مسلط شوید، مخاطب هم از شنیدن صدای شما احساس آرامش می‌کند. 

 • نفس عمیق بکشید: اغلب مردم هنگام صحبت‌کردن تند و کم‌عمق نفس می‌کشند. گاهی هم نفس‌کشیدنِ غلط به‌علت اضطراب است که موجب می‌شود صدا جیغ‌جیغی و گوش‌آزار شنیده شود. 

 • شمرده صحبت کنید: تند حرف زدن باعث می‌شود مخاطب از حرف‌های شما جا بماند و از جایی به‌بعد پیگیری صحبت‌های شما را رها کند. خیلی هم آهسته و خسته‌کننده حرف نزنید که مخاطب احساس یکنواختی کند. 

برای اینکه باکلاس باشید، نکات متفاوتی وجود دارد که بخشی از آن به آداب سخن‌گفتن بازمی‌گردد. برای اینکه باکلاس صحبت کنید، توصیه‌های زیر را رعایت کنید: 

 • بددهنی نکنید. 

 • پشت‌سر دیگران بدگویی نکنید. 

 • درمورد میزان درآمدتان حرف نزنید. 

 • لحنتان را حتی در عصبانیت ملایم نگه دارید. 

 • صدایتان بلندترین صدای جمع نباشد، چون این پیام را می‌رساند که به‌اندازه‌ی کافی اعتمادبه‌نفس ندارید. 

 

راهکارهای جذابیت فکری؛ طرز فکری منحصربه‌فرد داشته باشید 

در اوضاعی که بیشتر افراد مثل محصولات یک خط تولید هستند، بهترین راه این است که بنیان‌های فکری خود را تقویت کنید تا با طرز فکر خود منحصربه‌فرد شوید. حال چطور از لحاظ فکری خود را متمایز کنید؟ راهکارهای زیر را به خاطر بسپارید. 

 

 

PicsArt_03-12-11.49.34

 

 

با افکار متمایز، خود را جذاب‌تر کنید 

 • خودتان را بشناسید: شما دقیقا چه‌کسی هستید؟ ارزش‌های مطلوبتان چیست؟ فهرستی از آنها تهیه کنید و به آنها پایبند باشید. از قضاوت و مسخر دیگران نترسید. بعد از تشخیص ارزش‌ها، برای خود هدف تعیین کنید. ببینید می‌خواهید چه‌کسی بشوید. 

 

اینجا بخوانید:

سه راز مهم در ارتباط بر قرار کردن با مردان

 

 

 • وقتی هدف خود را تعیین کردید، عمل‌گرا باشید: وارد بازی‌های روانی نشوید و دنبال تأیید غیرواقعی دیگران نباشید. اگر در زمینه‌ای ضعف دارید، آن را بپذیرید و برای بهبودش تلاش کنید. تجربه‌های جدید پیدا کنید. مدام در حال یادگیری باشید. آنچه را واقعا دوست دارید دنبال کنید. 

 • خط فکری داشته باشید: افکار خودتان را پیگیری کنید و دنباله‌رو و پیرو نباشید. درست است که الگوبرداری خطر تصمیم‌گیری را کاهش می‌دهد؛ اما برای خاص‌بودن باید شجاع باشید. لازم نیست عجیب باشید تا منحصربه‌فرد شوید. با خودتان راحت باشید و اعتمادبه‌نفس داشته باشید. 

 
از معمولی‌بودن فاصله بگیرید 

راهکارهایی هم وجود دارند که رعایت آنها شما را از معمولی‌بودن نجات می‌دهد تا در دسته بهترین‌ها قرار بگیرید: 

 • زمانتان را اولویت‌بندی کنید: گاهی خوشی‌های لحظه‌ای را فدای هدفتان کنید. 

 • باانگیزه باشید: وقتی انگیزه داشته باشید، محقق‌شدن چیزهایی که دوست دارید ساده‌تر می‌شود. 

 • اصیل باشید: اصیل‌بودن در واقع نشان‌دادن خود واقعی‌تان است. اگر فکر می‌کنید خود واقعی‌تان چیز جالبی نیست، اصلاحش کنید! 

 • از شکست نترسید: اگر کاری انجام ندهید، نمی‌فهمید ایراد کار کجاست. فقط در صورتی اشکال را کشف می‌کنید که شروع کنید و شکست بخورید! 

 • مثبت‌اندیش باشید: حتی اگر به آیندۀ ایده‌ای خوش‌بین نیستید، نظرات خود را با خوش‌رویی بیان کنید. این‌گونه همه از مصاحبت با شما لذت می‌برند. 

 • ذهن باز و انعطاف‌پذیر داشته باشید: اگر ذهنتان را بسته نگه دارید، ممکن است خیلی از راه‌هایی که شما را به هدفتان می‌رساند تشخیص ندهید. 

 • اهل رقابت باشید: وقتی رقیبی وجود نداشته باشد، بهترین‌بودن هم بی‌مفهوم است. همیشه خودتان را با رقبایتان مقایسه کنید و در بازی‌‌ها شرکت کنید. 

 • تصمیم بگیرید که می‌خواهید در چه‌چیزهایی بهترین باشید: و سپس بهترین‌شدن در آن زمینه را هدف اصلی خود قرار دهید. تمرین کنید و صبور باشید

 

راهکارهای جذابیت ظاهری؛ مثل الماس در هر جمعی بدرخشید 

بعد از اینکه روی جذابیت درون خود کار کردیم و افکار و رفتار خود را بهبود بخشیدیم، حالا وقت آن می‌رسد که ظاهر خود را جذاب کنیم. 

ظاهر خود را مطابق میل خانم‌ها طراحی کنید 

اگر می‌خواهید در نگاه خانم‌ها جذابیت ظاهری داشته باشید، نکات زیر را رعایت کنید: 

 • کم بخرید، اما خوب بخرید: لباس‌های باکیفیت به جذابیت بیشتر استایل شما کمک می‌کنند. 

 • کروات ببندید: کروات نوعی نظم به ظاهرتان می‌دهد و کت‌وشلوار رسمی هم نشان‌دهنده جدیت شماست. 

 • عطر بزنید: عطر سرمایه شماست. سعی کنید رایحه مخصوص خودتان را پیدا کنید، چون بوی خوش مردان جزو اولین چیزهایی است که خانم‌ها را جذب می‌کند. 

 • تمیز باشید: اگر برای خودتان وقت نمی‌گذارید، به‌طور غیرمستقیم این پیام را می‌فرستید که ممکن است به بقیه هم اهمیت ندهید. به بهداشت شخصی خود رسیدگی کنید. 

 • کفش خوب بپوشید: مدل و وضعیت کفش آقایان چیزهای زیادی را درباره‌شان لو می‌دهد که از نظر خانم‌ها پنهان نمی‌ماند. کفشتان را تمیز نگه دارید. کفش کثیف احساس بی‌مسئولیتی را متبادر می‌کند. 

 

باکلاس لباس بپوشید 

لباس پوشیدن باکلاس آدابی دارد که در ادامه توضیحاتی کاربردی درباره آن ارائه داده‌ایم: 

 • در همه‌حال خوش‌ژست باشید: بخشی از باکلاس‌بودن داشتن زبان بدن مناسب است. 

 • متناسب بپوشید: لباس و پوشش خود را متناسب با جلوه‌ای کنید که می‌خواهید از خودتان نمایش دهید. 

 • لباس غیررسمی نپوشید: اگر می‌خواهید برای مکانی رسمی یا نسبتا رسمی لباس بپوشید، بهتر است شرایط را به‌خوبی درک کنید. 

 • خودتان را درگیر مد نکنید: بندۀ مُد نباشید؛ چون در این‌ صورت، وسواسی یا سطحی به‌ نظر خواهید رسید. هرگز چیزی نپوشید که با آن احساس راحتی ندارید. 

 

راهکارهای جذابیت کاری؛ کاریزما داشته باشید 

در دنیای کاری، با کمی برنامه‌ریزی و کاریزما، می‌توانید روی دیگران تأثیر بهتری بگذارید. کاریزما یکی از عوامل موفقیت در رهبری است که جذابیت شما را در محیط کار به شکل چشمگیری افزایش می‌دهد. با تمرین می‌توانید در خود کاریزما ایجاد کنید. 

مانند افراد کاریزماتیک هوشمندانه رفتار کنید 

 • داستان و مَثَل بیاورید؛ 

 • روی احساسات جمعی تأکید کنید؛ 

 • از خود و دیگران انتظار زیادی داشته باشید؛ 

 • در صحبت‌های خود از استعاره استفاده کنید؛ 

 • صداقت داشته باشید و جنبه اخلاقی نشان دهید؛ 

 • به حالتی که از صورتتان برداشت می‌شود توجه کنید. 

از راز گیرایی رفتار افراد کاریزماتیک بهره ببرید 

 • از معجزه خنده‌های واگیردار استفاده کنید: بخندید و سایر اعضای تیم را بخندانید. 

 • واکنش‌های هیجانی نشان دهید: اشتیاق داشته باشید و آن را به نمایش بگذارید. 

 • رضایت و هیجان خود را در صدایتان منعکس کنید: صدایی سرزنده و رسا داشته باشید. 

 • همکاران خود را لمس حمایتگر و دوستانه کنید: مثلا بازوی او را فشار دهید یا دستی به شانه او بگذارید. 

 • زبان بدن را تمرین کنید: آن‌قدر در استفاده از زبان بدن خود تمرین کنید که انگار می‌خواهید پانتومیم برگزار کنید. 

 • از اینکه در مرکز توجه باشید احساس خجالت نکنید: یادتان باشد که می‌خواهید روی یک تیم اثر بگذارید؛ پس باید دیده شوید. 

برای ایجاد جذابیت، اضطراب اولین دیدار را مدیریت کنید 

 

 

اینجا بخوانید:

چطور از تنهایی خود لذت ببریم؟

 

 

ممکن است بگویید ما از همان اولین دیدار دچار اضطراب می‌شویم و پیش از آنکه بتوانیم کاریزماتیک باشیم، فرصت خود را از دست می‌دهیم. در ادامه، راهکارهایی را عنوان کرده‌ایم که کمکتان خواهند کرد این وضعیت را مدیریت کنید: 

 • وقت‌شناس باشید. 

 • ارتباط چشمی مناسبی داشته باشید. 

 • سلام و احوال‌پرسی گرمی داشته باشید. 

 • صبر داشته باشید و برای پرکردن سکوت شتاب‌زده عمل نکنید. 

 • پیش از بحث اصلی، گپ‌وگفت مختصری انجام دهید تا یخ‌ها آب شود. 

 • سؤال بپرسید و نشان دهید که به حرف‌های طرف مقابل گوش می‌دهید و برایتان جذاب است. 

 • آمادگی داشته باشید و از قبل، اطلاعاتی درباره فردی که با او قرار ملاقات دارید جمع‌آوری کنید. 

 • فاصله فیزیکی مناسبی با طرف مقابل بگیرید؛ اما اندکی به جلو خم شوید تا بداند به بحث علاقه‌مند هستید. 

 

اگر می‌خواهید جذاب باشید، باید از این کارها دوری کنید 

تا اینجای کار درباره راه‌های جذابیت صحبت کردیم؛ اما برای جذاب‌بودن، مجموعه‌ای از کارها هم هستند که نباید انجام دهید. 

 

ویژگی‌های شخصیتی دافع جذابیت 

 • منفی‌بافی؛ 

 • خودشیفتگی؛ 

 • بی‌ملاحظگی؛ 

 • رفتار رئیس‌مآبانه؛ 

 • ابراز ناامنی عاطفی؛ 

 • رقابت‌جویی بیش‌ازحد؛ 

 • (از همه بدتر،) نداشتن صداقت

 

خصوصیات منفی دافع جذابیت 

مثل بانوان جذاب و باوقار باشید که همواره از این خصوصیات دوری می‌کنند: 

 • شلوغ‌کردن زندگی: افراد جذاب ذهن و محیط اطرافشان را بیهوده با اشیا و افکار اضافی شلوغ نمی‌کنند. 

 • تلاش برای ایجاد تغییر در رفتار دیگران: افراد جذاب به‌جای تلاش برای تغییر دیگران، روی پیشرفت خودشان زمان می‌گذارند. 

 • اتلاف‌وقت در شبکه‌های اجتماعی: آنها حتی اگر در این شبکه‌ها فعال باشند، هدفمند هستند و برنامه ذهنی خاصی را دنبال می‌کنند. 

 • پیچیده‌کردن امور مختلف: افراد جذاب به‌دنبال ساده‌سازی مسائل‌اند. آنها با سخت‌گیری‌های بیجا، به پیچیده‌شدن زندگی دامن نمی‌زنند. 

 • رهانکردن گذشته: اگر می‌خواهید باوقار باشید، باید گذشته‌ها را به دست باد بسپارید. فقط از آنها درس‌هایی را که گرفته‌اید به یادگار بردارید. 

 • رسیدگی‌نکردن به کار خود و برنامه‌های شخصی: بانوان جذاب سرشان به کار خود گرم است و مدام در پی این نیستند که پیرو دیگران باشند. 

 • کمال‌گرایی منفی: این خانم‌ها با خودشان راحت‌اند. آنها می‌دانند که هرکس خوبی‌ها و زیبایی‌ها و در مقابل، نواقص و بدی‌هایی دارد. آنها برای بهبود خود می‌کوشند، اما تظاهر نمی‌کنند. 

 • نگرانی درباره رویدادها و مسائل غیرقابل‌کنترل: چنین خانم‌هایی خوب می‌دانند نباید روی اموری دغدغه داشته باشند که کنترلش در دست آنها نیست و به‌جز دلهره و به‌هم‌ریختگی چیزی در بر نخواهد داشت و فقط جذابیت زنانه آنها را از بین خواهد برد. 

 
چطور در چشم یک خانم جذاب باشیم؟ چه کار کنیم که یک خانم جذب ما شود؟ چگونه جذاب ترین مرد برای یک زن باشیم؟ 

اکثر آقایان دلشان میخواهند که جذاب باشند و در نظر دیگران نیز نمونه و جذاب باشند. در این مطلب به برخی از ویژگیهایی که باعث جذاب بودن مردان از دید زنان می شوند میپردازیم. 

 

خصوصیات و ویژگیهای مردان که باعث جذابیت می شود 

شواهد قانع کننده نشان می دهند که برای جلب توجه یک زن، تنها به یک چیز نیاز است. پول (نگاهی به عکس های عروسی ترامپ بیندازید). اما اگر شما پول و هدیه های گران قیمت را از این معادله حذف کنید، معلوم نیست کدام یک از ویژگی های نا ملموس تر به جاذبه جنسی یک مرد کمک می کنند. 

ما بیش از ۱۰۰۰ زن آمریکایی در سنین ۲۱ تا ۵۴ را در دو نظر سنجی آنلاین بررسی کردیم. یکی از آنها توسط Opinion Research Corporation مستقر در پرینستون نیوجرسی انجام شد و دیگری در سایت BestLifeOnline. com. 

 

ما صفات و ویژگی ها را براساس درصد خانم هایی که آنها را جزء ۱۰ ویژگی برتر قرار داده بودند، سازماندهی کردیم. زنان به صفات مربوط به اخلاق و شخصیت، رتبه بسیار بالاتری نسبت به آنهایی که منعکس کننده جذابیت فیزیکی بودند، دادند. به عنوان مثال: تنها ۱۳ درصد از خانم ها بدن عضلانی را به عنوان یک شرط لازم برای جذابیت به حساب آوردند، در حالی که ۶۶ درصد، صداقت اخلاقی را جزء یک ویژگی قرار دادند. اطلاعات زیر را بررسی کنید. 

 

PicsArt_03-12-11.49.50

 

 

(۵ ویژگی) اخلاقی برتر: 

۸۴% 

۱. وفاداری 

از هر۱۰ زن، بیش از ۸ نفر، وفاداری را جزء ۱۰ ویژگی برتری قرار دادند که به نظرشان در یک مرد، جذاب است. تمایل یک زن به وابستگی، یک ضرورت بیولوژیکی و لازمه بزرگ کردن درست فرزند است. مکررا به او اطمینان دهید که قرار نیست جایی بروید. 

۷۵% 

۲. قابلیت اعتماد 

از هر ۴ زن، ۳ نفر می گویند به دنبال مردی هستند که متعهد شود و به تعهدش پایبند بماند. مسئولیت پذیر بودن (حتی صرف اینکه فراموش نکنید هنگام برگشت به خانه، سس سالاد بخرید. ) یک سیگنال مثبت می فرستد که شاید شما روزی، متعهد شوید. 

۶۷% 

۳. مهربانی 

زنان، جذب مهربانی می شوند زیرا محبت، اعتماد به نفس را افزایش می دهد. به عبارت دیگر، اگر شما با خدمتکار خوب رفتار کنید، زنی که با او قرار دارید، اینطور برداشت می کند که با او نیز رفتار خوبی خواهید داشت. 

۶۶% 

۴. صداقت اخلاقی 

داشتن جرات برای گفتن حقیقت، برای یک زن به این معناست که شما شهامت دارید یک شریک خوب، غمخوار و مناسب در درازمدت باشید. دروغ های بی اهمیت، ایرادی ندارند اما از گفتن دروغ های اساسی، اجتناب کنید. 

۵۱% 

۵. پدری 

یک پدر خوب بودن (یا داشتن پتانسیل برای تبدیل شدن به یک پدر خوب) یعنی یک الگوی خوب بودن (یعنی صبور و غمخوار بودن) خصوصیاتی که زنان در یک شریک می پسندند. اگر یک پدر نیستید، با او درباره خواهر زاده یا برادرزاده مورد علاقه تان یا کارمندی که در محل کار به او آموزش می دهید، صحبت کنید. 

 

(۵ ویژگی) شخصیتی برتر: 

۷۷% 

۱. حس شوخ طبعی 

با توجه به زنان شرکت کننده در این بررسی، توانایی خندیدن به تنش های زندگی، یک ضرورت است. اگر بتوانید آنها را بخندانید، امتیاز اضافی کسب خواهید کرد. شوخ طبعی به یک خانم می گوید که شما می توانید به بسیاری از مشکلاتی که زندگی سر راهتان قرار می دهد، بخندید و آنها را به راحتی مدیریت کنید. 

۵۵% 

۲. ذکاوت 

خانم ها دوست دارند یک مرد جالب و جهاندیده را به بقیه معرفی کنند. مردانی که حلال مشکلات هستند، به زنان احساس امنیت می دهند و مردانی که همواره در حال پیشرفت هستند، هرگز خسته کننده نخواهند شد. 

۴۶% 

۳. شور 

چرا خانم ها همیشه عاشق موسیقی دانان هستند؟ چون ستاره های راک در جمع های عمومی، احساساتی هستند. زنان، جلوه های شور و عشق را دوست دارند زیرا به دیدن آنها از جانب مردان، عادت ندارند. در مورد یک چیز، احساساتی شوید. قایقرانی، هنر امپرسیونیستی، کباب کردن یا ساخت مسکن برای افراد فقیر. این ثابت می کند که شما به چیزی فراتر از خودتان، اهمیت می دهید. 

۴۱% 

۴. اعتماد بنفس 

مردی که از درون، احساس آرامش و امنیت می کند، به زن مورد نظرش نیز همین حس را می دهد. با نشان دادن آنکه شما قادرید افراد یا موقعیت های ناآشنا را مدیریت کنید، به زن حاضر در زندگی تان می گویید که نیازی نیست بترسد. 

۳۸% 

۵. سخاوت 

این خصوصیت برای زنان بالای ۳۵ سال، مهم تر از خانم های زیر این سن است. با این حال، سخاوت تنها به معنای دعوت به شام در یک رستوران ۴ ستاره نیست. تمایل شما برای در اختیار گذاشتن وقت تان و شنیدن حرف های او آن چیزی است که زن ها مشتاقش هستند. 

 

(۵ مهارت) عملی برتر: 

۵۳% 

۱. گوش دادن 

توجه کنید. یک خانم هنگامی احساس امنیت و آرامش می کند که بداند مرد مورد نظرش، گوشی اش را کنار خواهد گذاشت و به او گوش می دهد. این جمله جادویی را بخاطر بسپارید: من اینجا هستم. همه چیز را به من بگو. 

۴۸% 

۲. رمانتیک بودن 

حرف های عاشقانه برای سمت راست مغز یک زن (که کمتر منطقی است) جذاب هستند. هر زنی در مورد عاشق شدنش خیالبافی می کند. حرف عاشقانه، جسورانه است زیرا شما تمایل تان را نسبت به یک زن نشان می دهید و یک جنبه لطیف تر و آسیب پذیرتر را آشکار می کنید که در نظر زنان، غیر قابل مقاومت است. 

۳۵% 

۳. خوب بودن در رابطه جنسی 

منظور فقط ارگاسم نیست. یک زن می داند فردی که در رختخواب به او اهمیت می دهد، در بیرون رختخواب نیز مراقبش خواهد بود. شور و اشتیاق شما برای بدن او، مهم تر از قدرت جنسی شماست. 

۲۳% 

۴. پخت و پز، تمیز کردن و غیره 

خودکفایی یعنی از او انتظار نداشته باشید که مانند مادرتان باشد. یاد بگیرید چطور یک یا دو صبحانه یا ناهار معرکه درست کنید تا قلب او را بدست آورید. 

۲۱% 

۵. پتانسیل کسب درامد 

از هر ۵ زن مورد مطالعه، یک نفر گفت که موفقیت یک مرد در شغلش، به جاذبه جنسی او منجر می شود. اگر از خودتان استعداد، دنبال کردن هدف و دستیابی به آن را نشان دهید، به زنان اطمینان می دهید که تامین کننده خوبی خواهید بود. 

 

(۵ ویژگی) فیزیکی برتر: 

۳۰% 

۱. سبک مناسب لباس پوشیدن 

طرز لباس پوشیدن شما، بر زنی که با او هستید، تاثیر می گذارد. مردی که می داند چگونه یک پیراهن طرح دار و کراوات را با هم ست کند، هنگامی که زن مورد نظرش، خوب لباس بپوشد نیز متوجه خواهد شد. به طور مرتب به خشکشویی و خیاطی سر بزنید و برای او پارچه های مد روز و لطیف مانند ترمه، چرم جیر، و مخمل نخی راه راه و براق بخرید. 

۲۶% 

۲. چهره خوش قیافه 

علم جاذبه که بی نهایت مورد مطالعه قرار گرفته، می گوید که همه چیز به تناسب مربوط می شود. تصور کنید که یک نقطه چین قرمز به صورت عمودی در وسط صورتتان تا پایین بینی تان دارید.

آیا ویژگی های صورت شما در شکل و ترتیب، در هر دو طرف این خط، مانند هم هستند؟ آیا چشم ها و گوش هایتان هماهنگی دارند؟ هر چه تقارن یک سمت صورتتان با سمت دیگر بیشتر باشد، شما جذاب تر هستید.

زنان در مطالعات میان فرهنگی نیز به مردانی با چانه های پهن، استخوان های گونه بالا و چشمان درشت به عنوان جذاب ترین مردان، رای داده اند. بهترین راه ها برای بهبود قیافه تان بیشتر لبخند بزنید و مطمئن شوید که خط های ریش تان، یکسان هستند. 

۱۵% 

۳. قد 

بلند، تیره و خوش تیپ، مهم ترین مسائل نیستند. زنان می گویند که دوست دارند احساس کنند کوچکتر از مردهایشان هستند. اما قد لزوما به معنای تسلط نیست. زنان تا هنگامی که خیلی بلند تر از شما نباشند، احساس راحتی خواهند کرد. 

۱۳% 

۴. اندام عضلانی 

زمان بیشتری را در جلوی آینه حمام و زمان کمتری را جلوی آینه باشگاه سپری کنید. تعداد زنانی که یک صروت تراشیده را به یک اندام عضلانی ترجیح می دهند، تقریبا ۳ برابر است. عضلات به کنار زدن رقبا و مطمئن ساختن یک زن از اینکه موقع رقصیدن او را رها نخواهید کرد تا زمین بخورد، کمک می کنند اما ظاهر کلی شما، بسیار مهم تر از سایز عضلات دو سر بازویتان است. 

۱۲% 

۵. تناسب اندام 

زنان، یک بدن خوب را نشان دهنده یک مرد با نظم و انضباط و خویشتن دار می دانند. تناسب اندام به یک زن می گوید که شما می توانید در رختخواب و بیرون رختخواب، پا به پای او پیش بروید. 

 

مردانی که برای زنان جذاب تر به نظر می رسند چه کسانی هستند؟ 

یک مرد واقعی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ چطور در مقابل دیدگان همسرش جذاب به نظر برسد؟ 

پژوهشگران در یک بررسی معتبر، با 709 زن و مرد بالغ تماس تلفنی برقرار کردند و از آنها پرسیدند: «به نظر شما، یک مرد واقعی باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟» 

یافته های این پژوهش بسیار جالب بود. بیشتر افراد مورد بررسی، روی دو موضوع اساسی اتفاق نظر داشتند. 98 درصد آنان ویژگی «انسان دوستی» و حدود دو سوم آنها، «کمک کردن در امور منزل» را در اولویت می دانستند! نظر آنها درباره دیگر ویژگی ها تفاوتی چشمگیر را نشان می داد. 

برای مثال: 
* 82 درصد مردان اظهار می کردند که باید زیاد ورزش کنند تا در نظر همسرانشان زیبا و جذاب باشند، این در حالی بود که فقط 72 درصد زنان روی ورزش کردن همسرشان حساسیت داشتند. 

 

 

 

PicsArt_03-12-11.50.17

 

 

 

* حدود 73 درصد مردان اظهار می کردند که یک مرد واقعی باید از نظر جنسی نیرومند باشد. 

حدود 68 درصد زنان اظهار می داشتند مرد باید بتواند شکم خانواده اش را سیر کرده و معاش آنان را تامین کنند. 

* 64 درصد مردان نگران بودند مبادا چاق شوند و در نتیجه از چشم همسر خود بیفتند؛ این در حالی بود که 55 درصد زنان هم همین نگرانی را داشتند. 

* 55 درصد مردان و 41 درصد زنان به عضله ای بودن اندام مردان اهمیت می دادند اما 59 درصد زنان از چنین اندامی بیزار بودند! 

* حدود 80 درصد مردان تمایل داشتند با همسرشان به خرید بروند و 20 درصد مردان خرید کردن را دوست نداشتند و ترجیح می دادند همسرشان این وظیفه را برعهده بگیرد؛ اما 59 درصد زنان ترجیح می دادند با شوهرشان به خرید بروند. 

* یک مرد واقعی باید از هر نظر به فکر همسرش باشد، برای او وقت بگذارد و به او خدمت کند. این مورد را 68 درصد مردان هم تصدیق کردند؛ در صورتی که زنان، این شخصیت نگران و در خدمت زن بودن را تایید و تصدیق نکردند و فقط 31 درصد آنان این مورد را عنوان کرده و 69 درصد آن را به طور کلی رد کردند. 

* داشتن کار مناسب و تحصیلات عالیه را 61 درصد از مردان و 44 درصد از زنان مطرح کردند. به نظر می رسد این دو مورد برای مردان مهمتر از زنان است و زنان به بیکاری مردانشان یا نداشتن تحصیلات عالیه همسرشان کمتر اهمیت می دهند. 

* شرافت و انسان دوستی مردان، برای 55 درصد مردان و 98 درصد زنان، از اهمیت بیشتری برخوردار است. 

* حدود 59 درصد مردان، زنان را موجوداتی بدعادت می دانند که دوست دارند فقط به شوهرانشان تکیه کنند و توقع دارند که مردان مدام برای آنها هدایای گرانقیمت بخرند اما زنان این مورد را کاملا رد کرده و معتقدند موجوداتی پرتوقع نیستند. فقط 15 درصد زنان خیلی جوان ادعا می کردند که انتظار دارند همسرشان هدایای گرانقیمت برایشان بخرد تا او را مردی واقعی بدانند! 

* زنان روی این ویژگی مردانه تاکید داشتند که باید استعداد فنی – تکنیکی داشته باشند. حدود 78 درصد زنان بر این مسئله تاکید داشتند؛ در حالی که 65 درصد مردان آن را تصدیق کردند. 

* 78 درصد زنان معتقد بودند کی مرد واقعی باید بچه دوست باشد و دارای فرزند شود. حدود 70 درصد مردان هم این مسئله را تصدیق کردند. 

پس به طور کلی می توان گفت… یک مرد واقعی هم باید در کارهای خانه به زنش کمک کند و هم باید به بچه دار شدن علاقه داشته باشد و اگر دارای فرزند شد، او را دوست بدارد و به خوبی پرورش دهد و در امر تعلیم و تربیت او کوشا باشد. در واقع یک مرد واقعی باید یک پدر واقعی هم باشد. از طرفی، باید در یک زمینه خاص مهارت داشته باشد و درآمدش از هزینه هایش بیشتر باشد و سعی کند زندگی را بچرخاند. اگر یک حساب بانکی عالی هم داشته باشد، چه بهتر! 

 
انسان دوستی و کودک دوست بودن، در اولویت خواسته های زنان و مردان قرار داشت. منظور از انسان دوست همان زن دوست است یعنی اول همسرش را دوست بدارد و بعد فرزندانش را و بعد دارای مهارت فنی باشد. 

عینک آفتابی استفاده می‌کنند خنده‌دار به نظر می‌رسد؟ 

چشم‌ها منشأ مهمی از اطلاعات درباره ما هستند. زمانی که شخصی از عینک آفتابی استفاده می‌کند، حالتی مرموز و غیر قابل‌نفوذ در او شکل می‌گیرد. کسی که راز و رمز دارد همیشه جذاب‌تر است. 

نقد از مجله مد ال Elle 

ولی حقیقت دارد. عینک آفتابی می‌تواند به جذابیت‌هایتان اضافه کند. بخش عمده جذابیت زنانه یا جذابیت مردانه افراد در ظاهر مدیون عینک آفتابی است. اما چرا؟علاوه بر اینکه عینک‌ها می‌توانند اکسسوری‌های زیبایی برای جذاب‌تر شدن ما باشند، 

به مرموز و رؤیایی شدن ظاهرمان هم کمک زیادی می‌کنند.باید بدانید که چشم‌ها منشأ مهمی از اطلاعات درباره ما هستند. 

زمانی که شخصی از عینک آفتابی استفاده می‌کند، حالتی مرموز و غیر قابل‌نفوذ در او شکل می‌گیرد. کسی که راز و رمز دارد همیشه جذاب‌تر است. چون افراد دیگر به دنبال کسب اطلاعات درباره او هستند ، و می‌خواهند از کارهایش سر دربیاورند. عدم حضور و رازآلود بودن تا حدی جذاب است. این را به یاد داشته باشید. 

 

سطح آدرنالینتان را بالا نگه می‌دارند! 

درصدی از هیجان در زندگی باعث می‌شود تا سطح آدرنالین در بدنتان زیاد شود. آدرنالین از غده فوق کلیوی ترشح می‌شود و در زمان‌های ترس یا فعالیت‌های شدید در بدن شاهد حضورش خواهید بود تا به شما توانایی واکنش نشان دادن بدهد. 

نقد از مجله مد ال Elle 

درصدی از هیجان در زندگی باعث می‌شود تا سطح آدرنالین در بدنتان زیاد شود. آدرنالین از غده فوق کلیوی ترشح می‌شود و در زمان‌های ترس یا فعالیت‌های شدید در بدن شاهد حضورش خواهید بود. 

تا به شما توانایی واکنش نشان دادن بدهد.تحقیقات نشان می‌دهد که آدرنالین باعث می‌شود تا اعصاب آرام‌تر شوند و هیجانی در وجودتان پا بگیرد. البته به شرط اینکه مقدار آن کم باشد. هیجانی که شمارا فعال‌تر و بانشاط‌تر می‌کند. 

فردی بانشاط که عاشق هیجان است، برای دیگران جذاب‌تر می‌شود.جذابیت شخصیتی افرادی که فعال و بانشاط هستند معمولاً بالاست. آنها به دنبال کارهایی هستند که دیگران معمولاً به سراغشان نمی‌روند. مثلاً اگر قرار باشد . 

که مردی با ویژگی‌های رفتاری جذاب، نامزدش را به گردش ببرد، سعی می‌کند کاری متفاوت انجام بدهد که دیگران انجام نمی‌دهند. مثلاً به جای رستورانی عادی، ترجیح می‌دهد او را به اجرای زنده موسیقی ببرد. 

 

جنسیت برای آنها معنا ندارد؟ 

یکی دیگر از نکاتی که باید در پاسخ به پرسش جذابیت چیست به یاد داشته باشید، این است که عموماً کسانی که جذاب به شمار می‌روند، نگاه جنسیت زده ندارند. یعنی چه؟ یعنی ویژگی‌ها و رفتارهای آدمی را طبقه‌بندی نمی‌کنند و معتقدند که برچسب‌زن به‌کارها و رفتارها با عناوین مردانه و زنانه حماقت است. 

این دسته از افراد دارای ویژگی‌هایی هستند که هم زنان دارند و هم مردان. یعنی تلفیقی از کارهایی که به اشتباه در جامعه به عنوان زنانه یا مردانه برچسب خورده در میان رفتارها و ویژگی‌هایشان دیده می‌شود. فراغت از نگاه جنسیت زده به آنها کمک می‌کند تا نمونه‌ای از فردی رها و آزاد باشند. 

 

اینجا بخوانید:

چگونه یک انسان خلاق باشیم؟

 


رهایی و آزاد بودن بسیار جذاب است و از دید دیگران هم مخفی نمی‌ماند. همه از کسی که از چارچوب‌های احمقانه می‌گریزد، خوششان می‌آید. پس اگر به دنبال جذابیت شخصیتی هستید باید یادتان باشد که نگاه جنسیتی را از خود دور کنید و هر چیز را از منظر و دریچه دید انسان نگاه کنید نه زن یا مرد. 

اگر به دنبال جذابیت رفتاری هستید باید حواستان باشد که عضویت در یک گروه هم نقش مهمی در ارتقای سطح جذابیت دارد. کسانی که جذاب‌تر به نظر می‌رسند معمولاً در گروه‌های دوستی یا جمع قرار دارند. این دسته از افراد در گروه بهتر به نظر می‌رسند؟ علت چیست؟ 
ظاهراً اینکه فردی معروف است و ارتباطات زیادی دارد، نشان می‌دهد که ویژگی‌های جذابی دارد که دیگران او را می‌پسندند. حتی در تحقیقاتی نشان داده شد که تصویر افراد به تنهایی کمتر از تصویرشان در عکسی دسته‌جمعی برای افراد دیگر جذاب است. همین نشان می‌دهد که عضویت در یک گروه می‌تواند شما را جذاب‌تر جلوه دهد. 

اعتماد به نفس دارند 

اعتماد به نفس از عوامل اصلی جذابیت در هر فرد است. جذابیت اخلاقی شما تا حد زیادی در گروی داشتن اعتمادبه‌نفس است. کسی که این ویژگی را دارد، به خودش اعتماد دارد. یعنی خود را صاحب ویژگی‌ها و توانایی‌هایی می‌داند که قبول دارد مثبت و جذب‌اند. 

اعتماد به نفس از عوامل اصلی جذابیت در هر فرد است. جذابیت اخلاقی شما تا حد زیادی در گروی داشتن اعتماد به نفس است. کسی که این ویژگی را دارد، به خودش اعتماد دارد. یعنی خود را صاحب ویژگی‌ها و توانایی‌هایی می‌داند. 

که قبول دارد مثبت و جذب‌اند.کسی که خودش را دوست داشته باشد، این حس را به دیگران هم القا می‌کند که لیاقت دوست داشتن و توجه را داراست. پس اگر می‌خواهید جذابیت رفتاری و اخلاقی را در خودتان گسترش بدهید باید اعتمادبه‌نفستان را تقویت کنید. 

یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش اعتماد به نفس، این است که روی ویژگی‌های مثبت خود تمرکز کنید و سعی‌تان این باشد که آنها را پررنگ‌تر و قوی‌تر نمایید. با اتکا به آنهاست که توانایی رشد دادن ویژگی‌های دیگر هم برایتان مقدور می‌شود. 

 

راهکارهایی برای اینکه چگونه جذاب باشید ؟ 

از یک سبک زندگی سالم استقبال کنید: 

یکی از راه های رسیدن به پاسخ چگونه جذاب باشیم ؟ داشتن سبک زندگی سالم می باشد 

بدن سالم غالبا یک ویژگی جذاب محسوب می شود. این بدان معنا نیست که شما باید بدن ساز یا دونده ماراتن شوید. با تصمیم گیری های اساسی سالم در زندگی روزمره خود شروع کنید. 

حفظ یک سبک زندگی سالم می تواند بلوغ و مسئولیت پذیری را نشان دهد که از ویژگی های بالقوه یک فرد جذاب است. خوردن میوه و سبزیجات بیشتر راهی عالی برای ایجاد نشاط در هنگام رژیم است. میوه ها و سبزیجات مملو از آنتی اکسیدان ها و رنگدانه های گیاهی است که به پوست درخشش سالمی می بخشد. 

به اندازه کافی استراحت کنید: 

مهم نیست که چقدر آراسته هستید ، یا چه میزان آرایش می کنید ، مطالعات نشان داده است که افراد کم خواب از نظر سلامت دچار مشکلاتی از جمله خستگی مداوم، بی حوصلگی و … می شوند و در کل جذابیت کمتری دارند. 

برای مقابله با قرمزی چشم و سایر علائم کمبود خواب، هر شب 8 ساعت بخوابید. 

 
خود را مرتب نگه دارید: 

دندان های خود را مرتبا مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. موهایتان را شانه کنید و ناخن های خود را تمیز نگه دارید. همیشه سعی کنید بوی خوبی بدهید چراکه رایحه خوب تأثیر بسزایی در جذابیت دارد. 

پر انرژی و شاد باشید: 

برای اینکه دیگران را به سمت خود جذب کنید لبخند زده و اشتیاق و انرژی خود را نشان دهید تا آنها نیز مانند شما پر انرژی و شوق و شور باشند . اگر شما اینگونه باشید مطمئنا دیگران دوست دارند ارتباط بیشتری با شما برقرار کنند. 

دستان خود را نشان دهید: 

به طور کلی ، وقتی نمی توانیم دست کسی را ببینیم ، در اعتماد به او مشکل داریم. 

تحقیقات نشان می دهد جذاب ترین ویژگی یک فرد در دسترس بودن اوست. وقتی معاشرت می کنید ، به افراد نشان دهید که می خواهید با در دسترس نگه داشتن وضعیت بدن خود ، با آنها ارتباط برقرار کنید. 

 

PicsArt_03-12-11.50.30

 

 

دستان خود را در جیب خود ، زیر میز یا کت خود قرار ندهید. 

خوب گوش کنید: 

یکی از راه های رسیدن به جذابیت و برقرار کردن ارتباط موثر با دیگران این است که شما به درستی گوش کنید. شنیدن تنها کافی نیست. بلکه شما باید زمانی که طرف مقابل تان در حال صحبت کردن با شماست نشان دهید که به حرف‌های او توجه دارید. 

اما معمولا بیشتر ما وقتی کسی در حال سخن گفتن با ما است ؛ در ذهن خود سعی داریم حرف بعدی خود را آماده کنیم. همین مسئله باعث می‌شود که نتوانیم به خوبی ارتباط برقرار کنیم و در روابطمان دچار مشکلات فراوان شویم. 

پس به طرف مقابل تان نشان دهید که حرف‌های او برای شما اهمیت دارد. میتوانید با اظهار نظر کردن و یا پاسخ دادن به سخنان و یا تکان دادن سر توجه تان را به او بفهمانید. 

مثبت اندیش باشید: 

از دیگر راه های رسیدن به پاسخ چگونه جذاب باشیم ؟، مثبت اندیش بودن است. مثبت فکر کردن و تفکر درست داشتن نه تنها می تواند موجب آرامش روحی خود شما شود بلکه احساس خوبی را به طرف مقابلتان می دهد. نا ملایمتی ها را به روی خود نیاورید. فراموش نکنید که هیچ وقت همه چیز ایده آل نیست پس همیشه نیمه پر لیوان را ببینید تا نه تنها حس خوبی داشته باشید بلکه این حس خوب را به اطرافیانتان هم منتقل کنید. 

لبخند بزنید: 

باورنکردنی است که لبخند داشتن چقدر مهم و در عین حال ساده است. وقتی لبخند می زنید ، به طور خودکار نزدیکتر ، صمیمی و دوستانه می شوید. لبخند زدن ابزاری عظیم در جذابیت است. 

ادب را همیشه رعایت کنید: 

منظور از باادب بودن وسواسی بودن در طرز صحبت و استفاده از کلمات قلمبه، سلمبه نیست. بلکه لازم است در رفتار با یک بزرگتر یا کوچکتر از خود، در احترام به یک خانم، احترام به خانواده و اطرافیان یا کسی که با شما ارتباط دارد، در تبریک گفتن ها و … مبادی آداب بودنِ خودتان را نشان بدهید. 

 

نشان دهید طرف مقابل را درک می کنید: 

اگر طرف مقابل شما ، زندگی غم انگیزش را برایتان تعریف می کند ، برای اینکه به او نشان دهید که درکش می کنید ، این جمله: «من واقعا متاسفم» را به زبان آورید تا او به شما بیشتر اعتماد کند. 

 

نام افرادی که با آنها معاشرت دارید را به زبان آورید: 

هنگام صحبت با دیگران برای اینکه آنها را به خود جذب کنید و احساس خوبی را نیز به آنها منتقل نمایید ، نامشان را مکررا به زبان آورید . این کار سبب بهبود روابط عاطفی ، ایجاد پیوند مستحکم تر و انتقال حس اطمینان به طرف مقابل خواهد شد. پس زمانی که با دیگران صحبت می کنید با هوش و ذکاوت عمل کنید و شخص سوم را به نام بخوانید. 
 

واقعی باشید: 

بسیاری از افراد با قرار دادن شخصیت های دروغین خودِ واقعی خود را پنهان می کنند. وقتی این کار را انجام می دهید، روابط نادرستی ایجاد می کنید. هیچ دلیلی وجود ندارد که خطاهای خود را پنهان کنید یا وانمود کنید که آنها وجود ندارند. خصوصیات واقعی خود را در آغوش بگیرید چراکه هیچ کس انتظار ندارد که شما کامل باشید. کسانی که به خود وفادار هستند ذاتا جذابیت بیشتری دارند. هرگز از کوتاه آمدن خجالت نکشید. واقعی بودن به معنای پذیرفتن آنچه که هستید و در نتیجه دوست داشتن خود است. هرچه احترام به خود افزایش می یابد ، جذابیت شما نیز افزایش می یابد. 

با ، سر بالا راه بروید: 

چگونه راه می روید ؟ با سر پایین؟ یک تغییر ساده در نحوه راه رفتن شما باعث شگفتی در نحوه دیده شدنتان توسط دیگران خواهد شد. 

ارتباط چشمی برقرار کنید: 

توانایی نگاه کردن به چشم دیگران اعتماد به نفس خاصی را نشان می دهد. همچنین امکان ارتباط بهتر با دیگران را فراهم می کند. برقراری ارتباط چشمی با کسانی که در اطرافتان هستند را تمرین و آنها را تصدیق کنید. نگاه کردن به چشمان آنها اهمیت دادن شما را نشان می دهد. 

گله و شکایت کردن مداوم را کنار بگذارید: 

شکایت نکنید!! اگر مانند اکثریت مردم هستید ، بسیاری از افکار و گفتگوهای شما شامل گله و شکایت است. شکایت مانند صندلی گهواره ای است، در ابتدا احساس راحتی می کنید و احساس می کنید کاری را انجام می دهید ، اما در نهایت به جایی نمی رسید. تمام توان خود را انجام دهید تا فردی غرغرو جلوه نکنید. 

چگونه جذاب حرف بزنیم؛ چک لیست برای یک سخرانی یا ایجاده رابطه دوستانه از برایان تریسی 

می خواهید شخصی پرطرفدار باشید؟ 
پس باید جذاب صحبت کنید 

اول صمیمیت 

شخصی که به دیگران اجازه صحبت کردن نمی دهد و دائما حرف آن ها را قطع می کند، تا خودش وارد عمل شود، در چشم دیگران یک انسان جذاب نیست. صمیمیت بیشتر به این اشاره دارد خودتان باشید. انسان ها می خواهند خودِ واقعی شما را بشنوند. 

دوری از گستاخی 

به عقاید دیگران احترام بگذارید. تفکر شما، چه درست و چه غلط، نباید به زور به طرف مقابل تحمیل شود. وقتی در مورد بحثی هیچ ایده‌ای ندارید، در دست گرفتن امور و حرف زدن درباره آن، قطعا نشانه گستاخی است. سعی کنید همانقدر که حرف زدن را دوست دارید، شنونده خوبی هم باشید. 

واضح و شمرده صحبت کنید 

حجم صدای شما باید به گونه‌ای باشد که خیلی راحت توسط بقیه شنیده شود، اما نباید باعث آزار هم شود. اگر زیادی لکنت زبان داشته باشید یا اینکه صدای تان فقط در حد پِچ‌پِچ به گوش برسد، حضورتان در گفت‌وگو و جمع نادیده گرفته خواهد شد و شاید دیگران مدام وسط صحبت‌ شما ورود کرده و رشته‌ی کلام‌ را قطع کنند. 

 
تند صحبت کردن رفتار ناپسندی است که باعث می‌شود دیگران نتوانند صحبت‌های شما را دنبال کنند و منظورتان را متوجه شوند. در مورد افرادی که بسیار سریع حرف می زنند، احتمال بیشتری وجود دارد تا مخاطب (فرد شنونده) از جایی به بعد دیگر به ادامه‌ صحبت‌ها گوش ندهد. پس کمی شمرده تر کلمات را ادا کنید و حتما بین جملات، کمی مکث داشته باشید. 

به طور منظم نفس عمیق کشیده و آب بنوشید 

نفس عمیق از جالب ترین و مهم ترین اصول جذابیت صدا به شمار می‌رود. اغلب مردم موقع تند صحبت کردن، نفس های تند و کوتاه می کشند و به همین علت صدایشان تودماغی و نازک به گوش می رسد. سیراب بودن بدن به بهبود کیفیت صدا کمک می‌کند. اگر در طول روز به جای آب، از نوشیدنی هایی مثل قهوه، نوشابه و غیره استفاده کنید، از رطوبت مورد نیاز تارهای صوتی‌ کاسته خواهد شد و در نتیجه جذابیت صدایتان پایین می آید. 

صحبت های خود را پر حرارت دنبال کنید 

برای اینکه بتوانید پرحرارت و با انگیزه صحبت کنید، باید شخصیت، محتوای کلام و قصدتان از پیامی که به مخاطب می ‌رسانید همگی برآیند یکسانی داشته باشند. شخصیت یعنی : همه‌ افکار و تجاربی که موجب تفاوت های فردی می‌شوند و به شرایط منحصربه‌ فرد زندگی افراد بستگی دارند. 

با صدای بلند تمرین کنید 

برای اینکه یاد بگیرید درست کلمات را ادا کنید و سرعت و بلندی صدای خود را کنترل کنید، باید با صدای بلند تمرین کنید. توصیه ما این است، متنی از یک کتاب یا مجله را در دست بگیرید و با صدای بلند برای خودتان بخوانید. 

هنگام صحبت کردن لبخند بزنید 

دوستانه و دلگرم ‌کننده صحبت کنید. مخاطب‌ نسبت به شما و محتوای کلام ‌تان قضاوت بهتری خواهد داشت. بنابراین اگر خشونت ‌آمیز، کنایه دار و کسل ‌کننده صحبت کنید، روی مخاطب‌ حرف های‌تان، تأثیر منفی خواهید گذاشت. به منظور لطیف کردن طرز صحبت، هنگام صحبت لبخند بزنید . 

دایره لغات خود را گسترش دهید 

هرچه کلمات بیشتر و جدیدتری در گفتار خود استفاده کنید، مطمئنا تاثیر زیادی در جذب مخاطب خود خواهید داشت. (البته باید توجه کنید که استفاده زیاد از این مورد باعث کاهش جذابیت هم خواهد شد راحل خوبی که برای افزایش جذابیت برای این موضوع میشه استفاده کرد اینه که شما از کلماتی استفاده کنید که کم تر استفاده می شوند و فرد مخاطب آن را می دانند و این باعث ایجاد حس خوشایندی در فرد مقابل می شود) 

سعی کنید با لحن مخصوص به خود صحبت کنید 

اینکه یه نوع خاص از گفتار را داشته باشید، قطعا در ذهن مخاطب قرار می گیرد و هر موقع آن تن صدا و لحن را بشنود، به یاد شما خواهد افتاد. هر روز در این باره کمی تمرین کنید. 

 

تمام راز های جذابیت انسان های دوست داشتنی 

برخی از انسان‌ها باوجود عدم بهره‌مندی از بعضی چیزها مثل پول، چهره‌ی زیبا و یا ارتباطات اجتماعی گسترده، همیشه انرژی و اعتمادبه‌نفس خاصی دارند.

 حتی شکاک‌ترین انسان‌ها هم نمی‌توانند در برابر این شخصیت‌های جذاب مقاومت کنند و از خود ترشرویی نشان دهند.

این‌گونه آدم‌ها در هر محفلی می‌درخشند؛ همان‌هایی که برای کمک، راهنمایی و مصاحبت، اولین گزینه‌ی هرکسی خواهند بود. 

شخصیت آن‌ها به‌گونه‌ای است که همه را به این پرسش وامی‌دارد: «او چه چیزی دارد که من ندارم؟ چه چیزی او را تا این حد جذاب می‌کند؟» اما واقعاً تفاوت آن‌ها با دیگران چیست؟ احساس ارزشمند بودن آن‌ها از درونشان نشأت می‌گیرد.

 این‌گونه افراد هیچ‌گاه به دنبال تأیید دیگران نیستند، چون آن‌قدر اعتمادبه‌نفس دارند که آن را در خودشان پیدا می‌کنند. عادات خاصی وجود دارند که شخصیت‌های جذاب و با اعتمادبه‌نفسی مثل این برای حفظ دیدگاه سازنده‌ی خود به‌صورت روزانه به‌کار می‌بندند.

برخورداری از چنین اعتمادبه‌نفسی زاییده‌ی شانس نیست. پس وقت آن فرارسیدهاست عادات این‌گونه افراد را مطالعه کنید، بلکه بتوانید از آن‌ها به نفع خود بهره ببرید و اعتمادبه‌نفس تر و جذابیت بیشتری برای خود خلق کنید. 

۱- رفتار محترمانه با «همه» 

مخاطب آن‌ها چه بزرگ‌ترین مشتری‌شان باشد و چه گارسون رستوران، رفتارشان همیشه و بدون استثنا مؤدبانه و محترمانه خواهد بود. شخصیت‌های دوست‌داشتنی این را به خوبی درک می‌کنند که هرچقدر هم با فرد مقابل خود رفتار محترمانه‌ای داشته باشند، اگر در مقابل او با شخص دیگری غیرمؤدبانه رفتار کنند، ارزش رفتار مؤدبانه‌ی خود را نیز از بین خواهند برد. 

 
۲- پیروی از قانون پلاتینی 

قانون طلایی «با دیگران همان‌گونه رفتار کن که دوست داری دیگران با تو رفتار کنند» یک اشکال اساسی دارد: این قانون فرض را بر این می‌گذارد که همه دوست دارند یک جور با آن‌ها برخورد شود و این اصل را نادیده می‌گیرد که هرکسی ممکن است با چیزهای کاملاً متفاوتی خوشحال شود. یک نفر از شناخته شدن در میان جمع خوشش می‌آید، درحالی‌که یک نفر دیگر از اینکه در مرکز توجه قرار بگیرد متنفر است. 

اما قانون پلاتینی می‌گوید: «با هرکسی آن‌گونه رفتار کن که خودش دوست دارد» و به‌این‌ترتیب این اشکال را برطرف می‌کند. انسان‌های جذاب و دوست‌داشتنی در «خواندن» خواسته‌های دیگران مهارت بسیار زیادی دارند و رفتار خود را طوری تنظیم می‌کنند که باعث خوشایند آن‌ها شود و به آن‌ها احساس راحتی بیشتری ببخشد. 

۳- عدم استفاده از گفتگوهای کوتاه 

استفاده‌ی صرف از گفتگوهای کوتاه تضمین‌شده‌ترین راه برای جلوگیری از برقراری ارتباط حسی در مکالمه است. شما وقتی مثل آدم‌آهنی با دیگران برخورد کنید، مغز آن‌ها را روی حالت ناوبری اتوماتیک قرار خواهید داد و این باعث می‌شود کسی با شما احساس نزدیکی نکند. 
افراد دوست‌داشتنی با مخاطب خود ارتباط برقرار می‌کنند و حتی در گفتگوهای روزمره و کوتاه نیز عمیق می‌شوند. علاقه‌ی ذاتی آن‌ها به دیگران باعث می‌شود به‌راحتی سؤالات خوبی بپرسند و آنچه در جواب می‌شنوند را به دیگر جنبه‌های مهم زندگی گوینده ارتباط دهند. 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار