|
|
کدخبر: ۱۸۵۰۰۵

بیوگرافی بهاره کیان افشار

بهاره کیان افشار بازیگر پر کار تلویزیون و تئاتر است که چند روز پیش شایعاتی مبنی بر ازدواجش با نواب ابراهیمی سر آشپز معروف ایرانی منتشر شد.

 

بهاره کیان افشار متولد 12 اردیبهشت 1364 در تهران و فارغ التحصیل لیسانس مهندسی کامپیوتر است. او با وجود مخالفت خانواده فعالیت اش در بازیگری را شروع کرد البته طراحی و تبلیغات شغل اصلی اش است و می گوید عاشق تئاتر است. 

 • نام:بهاره 

 • نام خانوادگی:کیان افشار 

 • تاریخ تولد:10 اردیبهشت 1362 

 • تحصیلات:لیسانس کامپیوتر 

 • وضعیت تاهل:مجرد 

 • سالهای فعالیت:از 1383 تاکنون 

بهاره-کیان-افشار

در دوران دبیرستان دوست داشتم به مدرسه تئاتر و رشته  هنر  بروم ولی پدر و مادرم شدیدا مخالف بودند و مثل خیلی از پدر و مادرها دوست داشتند فرزندانشان پزشکی بخوانند. 

در حالی که من هم اصلا علاقه ای به رشته های علوم تجربی نداشتم. بنابراین دیپلم ریاضی فیزیک گرفتم و در دانشگاه هم رشته فنی مهندسی خواندم. 

 

اینجا بخوانید:

بیوگرافی کارن همایونفر 

 

 

کیان افشار گفته است: از دوم دبستان تئاتر را شناختم و از آن سن تجربه اش کردم از همان موقع هم همیشه می گفتم، بزرگ شوم  بازیگری  را انتخاب می کنم و از همان زمان هم پدر و مادرم تمایلی به انتخابم نشان نمی دادند. 

در دوران دبیرستان دوست داشتم به مدرسه تئاتر و رشته  هنر  بروم ولی پدر و مادرم شدیدا مخالف بودند و مثل خیلی از پدر و مادرها دوست داشتند فرزندانشان پزشکی بخوانند. 

در حالی که من هم اصلا علاقه ای به رشته های علوم تجربی نداشتم. بنابراین دیپلم ریاضی فیزیک گرفتم و در دانشگاه هم رشته فنی مهندسی خواندم. 

بهاره-کیان-افشار

او گفته است: از آنجا که خانواده‌ام در دوران نوجوانی همیشه مخالف حضورم در دنیای  تئاتر  بود، عطش  بازیگری  در من بیشتر می‌شد. طبیعی است وقتی انسان را از چیزی منع کنند اتفاقا بیشتر به سمت آن جذب می‌شود؛ به خصوص اگر این مساله در نوجوانی اتفاق بیفتد چون در این سن همه‌مان کمی خودسر و کله‌شق هستیم.

بهاره-کیان-افشار

(می‌خندد) راضی کردن خانواده‌ام برای ورود به دنیای  بازیگری  با سختی همراه بود و زمان زیادی برد اما خوشبختانه در نهایت توانستم راضی‌شان کنم؛ به شکلی که الان جزو حامیان و مشوقان اصلی من و بسیار همراه هستند و کارهایم را با علاقه پیگیری می‌کنند و حتی وقتی برخی پیشنهاد‌ها را رد می‌کنم می‌گویند:

« اینقدر سخت نگیر » یا می‌گویند « بهاره چرا اینقدر کم‌کار شده‌ای؟ » (می‌خندد) من فکر می‌کنم اگر انسان اراده کند می‌تواند سرنوشتش را به‌نفع آرزوهایش تغییر دهد. 

  

بهاره کیان افشار سفیر سلامت خیریه بهنام دهشپور 

بهاره-کیان-افشار

بهاره کیان افشار سفیر سلامت خیریه بهنام دهشپور است و پیش از آغاز بازیگری به صورت داوطلبانه با این خیریه همکاری میکرد. 

 

 

اینجا بخوانید:

بازگویی ازدواج ناموفق سیامک انصاری 

 

 

این بانوی هنرمند در یک گفتگو ضمن اشاره به کمک های داوطبانه به خیریه بهنام دهشپور دلیل حضور در این خیریه را مشکلات سختی که در دوره ای زندگی برایش پیش آمد عنوان کرد و همین مشکلات باعث شد تا او حضوری دائمکی در این خیریه داشته باشد و بعد از آغاز بازیگری باز هم به این خیریه سر میزد تا اینکه به عنوان سفیر سلامت خیریه بهنام دهشپور انتخاب شد. 

 

شاعری 

بهاره-کیان-افشار

از سنین پایین بواسطه علاقه شخصى پدرم همیشه به شعر و ادبیات پارسی علاقه داشتم و دارم گهگاهی هم دستی بر قلم دارم و از چینش کلمات کنار هم لذت می‌برم. 

ترانه  و متن‌های ادبی را بسیار دوست دارم و خودم هم ترانه و متون ادبی می‌ نویسم. آقای  بهرام رادان ، پیش از اینکه بازیگر شوم از دوستان من بودند و پس از ورودم به دنیای بازیگری این دوستی بواسطه همکاری پررنگ‌ تر شد او ترانه‌ های مرا خواندند و از چهار، پنج تا از این ترانه‌ ها در آلبوم‌شان استفاده کردند. 

 

شغل دوم 

کار دکوراسیون و تبلیغات را که دو رشته مجزا هستند، به عنوان کسب درآمد دارم و خیلی در آنها فعال هستم ولی انگیزه ام برای زندگی و مسیر پیش روی بازیگری و تئاتر است. 

درست است که بازیگری به شکل جدی را با بازی در سریال آغاز کردم اما  انگیزه‌ ام از بازیگر شدن، حضور روی صحنه تئاتر بوده و هست همچنان از بازی در تئاتر بیشترین لذت را می‌ برم. 

  

بهاره-کیان-افشار

نحوی بازیگر شدن 

کیان افشار فعالیت اش را با گروه تئاتر  آزیتا حاجیان  در ماه های اول سال 83 شروع کرد. سپس با معرفی  تینا پاکروان  (همکلاسی دوران دبیرستانش) به  محمدرضا شریفی نیا  باعث شد در سریال کلاه پهلوی بازی کند. 

کیان افشار گفته است: من سال ۸۳ به پروژه کلاه پهلوی دعوت شدم. همان موقع هفت ماه بود که در گروه تئاتر خانم حاجیان تمرین می کردم. خانم پاکروان – که همکلاسی دوران دبیرستانم بودند – من را به آقای شریفی نیا معرفی کرد.

همان یکی دو جلسه اول که رفتم سر صحنه  کلاه پهلوی ، عوامل تصمیم گرفتند من نقش «شادی مستشارنیا» را بازی کنم. تیر ۸۵ بود که تصویربرداری کلاه پهلوی کلید خورد. 

 

 

اینجا بخوانید:

بیوگرافی هوتن شکیبا 

 

 

عملا قرار بود پروژه یک سال و نیم طول بکشد ولی ما نزدیک به ۷-۶ سال مشغول کار بودیم. در همه آن سال ها، چند تئاتر کوچک هم کار کردم.

در همه آن مدت منتظر بودم کلاه پهلوی تمام شود و بتوانم بیشتر فعالیت کنم ولی خب، نمی شد. هیچ وقت نمی دانستی بعد از یک هفته چه کار خواهی داشت. به خاطر همین نمی شد به هیچ پروژه ای قول داد. 

 

اتفاق خوشایند 

بهاره-کیان-افشار

من برای مسیر بازیگر شدنم، هیچ برنامه ریزی دقیقی نداشتم. اتفاقی که برایم افتاد واقعا مثل یک هدیه از سمت خدا بود. اگر تصمیم داشتم که از سنی شروع به بازیگری کنم، می رفتم  کلاس بازیگری  و بعد تئاتر را شروع می کردم و … ولی برایم پیش آمد.

الان هم حضور در کلاه پهلوی، برایم اتفاق خوشایندی محسوب می شود؛ اتفاقی که البته ساده نبود. شاید خیلی ها بگوید چرا سه تا نقش اول این  سریال  را تازه کارها بازی می کنند؟ 

جواب این است که هیچ بازیگری حاضر نبود ۷-۶ سال با دستمزد، شرایط و بی برنامگی مقطعی که داشتیم، با پروژه کنار بیاید. برای ما بازیگرهای جوان، کار در کنار بزرگان و پیشکسوتان کلاه پهلوی مثل یک دانشگاه محسوب می شد.

برای اینکه هم در آن کار می کردیم، هم آموزش می دیدیم. من در تمام مدت کار کلاه پهلوی صبور شدم. صبری که هر بازیگری به ویژه در تلویزیون به آن نیاز دارد. 

 

اولین فیلم سینمایی بهاره کیان افشار 

فیلم سینمایی شیرین به کارگردانی عباس کیارستمی در سال 1387 اولین تجربه بازیگری بهاره کیان افشار در سینما است. 

بهاره کیان افشار در اولین تجربه حضورش در سینما مقابل دوربین فیلمی متفاوت از عباس کیارستمی رفت و با بازیگران زیادی از دنیای هنر همبازی بود و تجربه های زیادی در کنار زنده یاد عباس کیارستمی و هنرمندان سینما کسب کرد. 

 

 

نقش متفاوت بهاره کیان افشار در هشتگ خاله سوسکه 

بهاره-کیان-افشار

بهاره کیان افشار در طول دوران حرفه ای فعالیت در یک سریال فانتزی و کمدی کودکانه به نام هشتگ خاله سوسکه ایفای نقش کرد و ایفاگر نقش اصلی قصه این سریال به نام خاله سوسکه بود. 

 

اینجا بخوانید:

بیوگرافی شبنم مقدمی 

 

 

بازیگر جوان سینما و تلویزیون در این سریال نمایش خانگی با گریمی دیدنی مقابل دوربین رفت و نقش خاله سوسکه را در کنار بازیگرانی چون امیر حسین رستمی، ارژنگ امیر فضلی، الناز حبیبی، امیر کربلایی زاده، شهین تسلیمی، لاله صبوری، صفر کشکولی، بهزاد رحیم خانی،نیلوفر رجایی فر، محمد مسلمی، لیلا بلوکات، سعید امیر سلیمانی و الهام حمیدی بود. 

 

 

کسب تجربه 

بهاره-کیان-افشار

من آدم تجربه گرا و ریسک پذیری در بازیگری هستم. یکی از محاسن کارگردان جوان، این است که گیرنده هایش باز است. حرف و انتقاد و پیشنهاد را می شنود، چون خودش را در ابتدای مسیر می داند، ظرفیت بیشتری برای دریافت نظرات عوامل از خودش نشان می دهد. مقابلش کارگردانی که سن و سالی از او گذشته هم برای خودش سبک پیدا کرده، هم خودباوری دارد. البته خودباوری که منفی نیست. این خودباوری از تجربه ای می آید که شاید میزانش ۱۰ برابر جویای نام بودن در جوانی می ارزد. 

من به عنوان بازیگر سعی می کنم به هر دو این کارگردان ها اعتماد کنم. هنوز هم دوست دارم با کارگردانی پخته کار کنم چون از او چیزهای زیادی می گیرم. چشم هایم را می بندم، خودم را به او می سپارم و آنچه را که بگوید انجام می دهم و از حاصلش هم لذت می برم. کارگردان جوان هم من را به خلاقیت، تکاپو، جست و جو و پیشنهاد دادن وادار می کند. پیش آمده که فیلم کوتاهی از تیم های جوان به من پیشنهاد داده اند و با کمال میل قبول کردم؛ یعنی اصلا در هیچ کدام از این تجربه ها را روی خودم نبستم. 

  

دغدغه شهرت ندارم 

بهاره-کیان-افشار

می خواهم بازیگر خوبی باشم. دلم می خواهد وقتی اسمم در ۶۰-۵۰ سالگی می آید، بگویند فلانی بازیگر خوبی بود. این برایم بهترین هدیه است تا اینکه معروف شوم و ستاره معروف و ستاره شدن ممکن است برای هر کسی برحسب شانس اتفاق بیفتد ولی برای بازیگر خوب بودن شانس دخیل نیست و تلاش، زحمت و صبر مهم است. 

من سال‌ها است که دارم بازی می کنم ولی تازه کم کم دیگران درباره بازیگری ام حرف می زنند و کارم دیده شده. این دغدغه را ندارم که چرا زودتر شناخته نشدم. من آنجایی بودم و هستم که می خواستم باشم. من وقتی نمی توانستم به واسطه مخالفت خانواده ام به سمت بازیگری بیایم، گفتم خوب است چون حداقل مشهور هم نمی شوم! چون یک جورهایی از شهرت می ترسم. 

چیزی که من از بازیگری می خواهم، لذت خودم از آن اتفاق است. اگر دیگران هم از آن لذت من، لذت ببرند و تحسینش کنند، کار برایم خیلی مطلوب است. 

 

فیلم شناسی بهاره کیان افشار 

بهاره-کیان-افشار

فیلم های سینمایی بهاره کیان افشار 

 1. 1387 شیرین 

 1. 1391 گناهکاران 

 1. 1391 هیچ کجا هیچ کس 

 1. 1393 طول موج 

 1. 1393 عین شین قاف 

 1. 1394 کفشهایم کو؟ 

 1. 1394 بارکد 

 1. 1395 کمدی انسانی 

 1. 1395 زرد 

 1. 1395 ماهورا 

 1. 1396 لونه زنبور 

 1. 1396 عطر داغ 

 1. 1396 دشمن زن 

 1. 1397 پالتو شتری 

 1. 1397 بی وزنی 

 1. 1397 رؤیای سهراب 

 1. 1398 پسرکشی 

 1. 1398 مرد نقره ای 

 1. 1398 سگ بند 

 1. 1398 گربه سیاه 

 
سریال های بهاره کیان افشار 

بهاره-کیان-افشار

 • 1391 کلاه پهلوی 

 • 1394 گاهی به پشت سر نگاه کن 

 • 1396 نوار زرد 

سریال های نمایش خانگی بهاره کیان افشار 

 • 1395 عاشقانه منوچهر هادی 

 • 1396 گلشیفته بهروز شعیبی 

 • 1397 هشتگ خاله سوسکه 

فیلم های کوتاه بهاره کیان افشار 

 • 1383 راز ماهی کوچک قرمز 

 • 1393 بنشین عزیزم 

 • 1396 حضور مخفی یک بیگانه 

نمایش های بهاره کیان افشار 

 • 1391 کلاغ ها و دروغ ها 

 • 1391 بازرس هاند واقعی 

 • 1392 بوی قهوه و بلال و کباب 

 • 1393 WOW 

 • 1394 دست نیافتنی ها 

 • 1394 هتلی ها 

 • 1396 آیس لند 

نمایشنامه خوانی های بهاره کیان افشار 

 • 1395 مو 

 • 1395 یک دقیقه سکوت 

 • 1396 صحنه هایی از زندگی پدرم 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار