|
|
کدخبر: ۱۸۵۲۴۵

انتخاب کیف مجلسی زنانه زیبا و جنس خوب برخلاف تصور کار آسانی نیست, هنگام انتخاب کیف مجلسی به نکات بسیاری باید دقت کنید.

زمانی که می‌خواهید به مهمانی بروید، قطعا یکی از دغدغه‌های شما به عنوان یک خانم شیک‌پوش، انتخاب کیف مجلسی زنانه مناسب خواهد بود. این مطلب به شما کمک می کند مناسب ترین کیف را انتخاب کنید.

مدل کیف مجلسی زنانه طرح دار یا ساده؟

وقتی لباس تان طرح دارد، بهتر است سراغ کیفی بروید که ساده است. وقتی هم کیف تان طرح دارد، باید لباس ساده بپوشید. اینطور نیست که اگر این قانون را موقع خرید کیف مجلسی زنانه رعایت نکنید فاجعه رخ بدهد اما واقعیت این است که ترکیب ساده و طرح‌دار معمولا شیک تر از طرح‌دار و طرح‌دار است.

انتخاب کیف مجلسی

اگر کیف شما قفل یا بند طلایی دارد، باید از زیورآلات طلایی استفاده کنید

اوقتی کیف تان طرح دارد، باید لباس ساده بپوشید

اگر لباس مجلسی تان مشکی است از کیف مشکی با تزیینات طلایی و نقره ای استفاده کنید

کیف بدون بند، نمونه‌ی کلاسیک کیف مجلسی زنانه است

ساتن و ابریشم زودتر از جنسی مثل چرم یا جیر کثیف شوند و تمیز کردنشان هم سخت تر است

اگر وسایل زیادی دارید، سراغ کیف‌های بزرگتر دوشی بروید

اگر قد کوتاه و تو پُر هستید سراغ مدل های مستطیلی بروید

انتخاب کیف مجلسی

انتخاب رنگ مناسب کیف مجلسی

اگر لباسی که قرار است در مهمانی به تن کنید مشکی است، می توانید سراغ کیفی با رنگ غالب مشکی بروید اما باید یادتان باشد قرار نیست این کیف تماما مشکی و ساده باشد. در عوض بهتر است کیفی انتخاب کنید که روی آن با طلایی یا نقره ای کار شده است.

نکته‌ی بعدی به کار خانم هایی می آید که پوشیدن لباس‌های رنگی را به لباس مشکی ترجیح می دهند. این خانم ها می توانند از کیف مجلسی زنانه ای استفاده کنند که یک یا دو درجه تیره تر از رنگ پیراهن مجلسی شان باشد. برای مثال اگر پیراهن شما به عنوان یکی از این خانم ها، آبی روشن است بهتر است کیف سرمه ای یا آبی تیره در دست بگیرید.

چه فرمی انتخاب کنم؟

فرم معمول کیف مجلسی زنانه، مستطیل است اما قرار نیست قطعی باشد و نتوانید سراغ فرم‌های دیگر بروید. استفاده از کیف‌های مثلثی، دایره‌ای و بیضی به عنوان اشکال هندسی رایج و کیف‌هایی که فرم‌های متفاوت دارند، مثل مدل‌هایی که شبیه قلب هستند، برای شما آزاد است.

انتخاب کیف مجلسی

یک نکته‌ی دیگر را هم به خاطر داشته باشید؛ اگر قدتان بلند است و لاغر هستید، از کیف های گرد و اگر قد کوتاه و تو پُر هستید سراغ مدل های مستطیلی بروید.

اندازه کیف مجلسی

جواب این سوال به وسایل ضروری که قرار است در مهمانی به همراه داشته باشید، بستگی دارد. اگر وسایل تان زیاد نیستند، با خیال راحت سراغ مدل های دستی یا Clutch Bag با سایز کوچک بروید یا از مدل های دوشی کوچک استفاده کنید.

اما اگر وسایل زیادی دارید، سراغ کیف‌های بزرگتر دوشی بروید. وسایل ضروری که حتما باید در کیف شما باشند شامل کلید، گواهینامه، مقداری پول نقد و کارت بانکی، رژ لب و گوشی همراه می شود. هر چیزی به غیر از این ها به وسایلتان اضافه شد، کیف بزرگتری در دست بگیرید.

سراغ کدام جنس نروم؟

جیر، چرم، پولک دوزی، مروارید دوزی، ساتن و ابریشم جزو معمول ترین یراق آلات و جنس‌های کیف مجلسی زنانه هستند و شما در انتخاب تک تک شان آزاد هستید. فقط یک نکته‌ی مهم را به خاطر داشته باشید: ساتن و ابریشم ممکن است زودتر از جنسی مثل چرم یا جیر کثیف شوند و تمیز کردنشان هم سخت تر است.

کیف های پولک دوزی یا مروارید دوزی شده هم ریسک گیر کردن به لبه های تیز و پاره شدن دارند. بنابراین سراغ این جنس کیف ها بروید اگر خیلی مراقب شان هستید.

انتخاب کیف مجلسی

انتخاب کیف مجلسی زنانه بن دار

کیف بدون بند، نمونه‌ی کلاسیک کیف مجلسی زنانه است. خانم‌هایی که قصد استفاده از این مدل کیف‌ها را دارند باید حواس‌شان باشد که با در دست گرفتن کیف بدون بند، عملا یک تنها یک دست‌شان آزاد است. اما استفاده از کیف‌های دوشی به آن‌ها آزادی عملی بیشتری می‌دهد و احتمال جا گذاشتن یا گم شدنش هم کمتر است.

بهتر است بند کیف شما از زنجیر تهیه شده یا ترکیبی از چرم و زنجیر باشد. جدیدترین نوع کیف هم مدل هایی است که مچ بند دارند و دور مچ دست قرار می‌گیرند.

با چه چیزهایی ست کنم؟

اگر موقع ست کردن لباس، زیورآلات و کیف مجلسی تان، به بعضی ریزه کاری ها دقت کنید، زیبایی بیشتری به خودتان هدیه کرده‌اید.

انتخاب کیف مجلسی

سعی کنید بین تزئینات لباس و کیف‌تان هماهنگی وجود داشته باشد. مثلا اگر روی سرشانه‌های پیراهن‌تان پولک دوزی شده است، کیف تان هم می تواند یک نوار پولک دوزی شده داشته باشد.

اگر کیف شما قفل یا بند طلایی دارد، باید از زیورآلات طلایی استفاده کنید.

انتخاب کیف مجلسی متناسب با استایل و اندام شما

کیف برای خانم های قد بلند و لاغر

بهتر است خانم های قد بلند و لاغر اندارم از کیف های کوله پشتی بزرگ یا کیف دوشی و دستی برای خود استفاده کنند. نکته مهمی که این افراد باید در ذهن خود داشته باشند آن است که به هر میزان که اندازه کیف کوچکتر باشد، قد آن ها هم بلندتر به نظر می رسد پس بهتر است سراغ کیف هایی با سایز متوسط و یا طرح های بزرگ بروید.

انتخاب کیف مجلسی

کیف های دوشی بلند را می توانید حتی با مدل های شیک لباس مجلسی زنانه هم ست کنید. انواع مدل شیک و جدید ایرانی یا خارجی این لباس ها و کیف ها را با قیمت ارزان می توانید به صورت اینترنتی خریداری کنید.

کیف برای خانم های ریز اندام

اگر شما اندام ریزی دارید باید کمی هوشیار باشید و کیفی را انتخاب کنید که خیلی بزرگ نباشد. بهتر است این کیف ها بر روی کوچک ترین قسمت از بدن شما قرار بگیرد تا دید کمتری داشته باشد. سایز کیف علاوه بر اندام شما به این نیز بستگی دارد که می خواهید چه چیزهایی در آن قرار دهید.

شما به راحتی می توانید این کیف ها را با تونیک دخترانه کوتاه ست کنید. شیک ترین مدل تونیک های کوتاه برای افراد ریز اندام گزینه خوبی بوده و انواع جدید و خانگی آن جنس نخی دارند که برای موقعیت های رسمی از جنس های حریر می توان استفاده کرد.

کیف مناسب اندام ورزشی

اگر در زمره افراد ورزشکار هستید و بدن شما حالت زاویه دار و برش خورده دارد بهتر است از مدل کیف مربع، مستطیل و هر شکل هندسی دیگری با زاویه‌ های تند برای خود استفاده نکنید. در صورتی که از این مدل ‌ها استفاده کنید به نظر می رسد که آدم خشک و خشنی هستید. بهتر است در مقابل از مدل ‌های گرد و بیضی برای خود استفاده کنید تا استایل شما کمی متعادل شود. ضمن این که کیف یا حتی کوله ورزشی گرد شما می ‌تواند انواع و اقسام جزییات و تزیینات را بر روی خود داشته باشد.

کیف برای اندام کوتاه قد

بهترین مدل کیف برای افرادی که جثه و قد کوتاهی دارند کیف های کوچک و به خصوص مدل دوشی است. بهتر است این افراد به سراغ کیف های بزرگ نروند. برای مثال این خانم ها بهتر است از کیف های کوچکی که بر روی آرنج دست قرار می گیرند استفاده کنند.

انتخاب کیف مجلسی

البته باید توجه داشته باشید که زنجیر یا بند کیف نباید خیلی بلند باشد که کیف خیلی پایین قرار بگیرد. زیرا با این کار قد کوتاه نشان داده خواهید شد.

کیف مناسب اندام گلابی شکل

اگر پایین تنه شما درشت تر از بالا تنه شما است و فرم بدن شما گلابی است بهتر است از کیف هایی استفاده کنید که حواس بیننده را به سمت بالا تنه جلب می کند. کیف هایی با سایز متوسط و رنگ های شاد و روشن که بندی کوتاه هم دارند گزینه های خوبی خواهند بود. همچنین بهتر است به سراغ کیف های خیلی بزرگ با جزئیات زیاد هم نروید.

کیف مناسب اندام سیبی شکل

اگر بالا تنه شما بزرگ است و شانه های شما عریض است یعنی اندام شما سیبی شکل است. بنابراین شما می توانید از کیف های دوشی، مدل کیف پستچی یا هر کیفی با دسته یا بند بلند انتخاب کنید تا حواس بیننده از سرشانه بزرگ شما دور شود. مدل کیف پستچی را با این روش‌ها می‌توانید ست کنید.

کیف هایی که روی آرنج دست شما قرار می گیرند هم برای شما مناسب خواهند بود اما هیچ وقت کیف های کوچک با دسته های کوتاه را انتخاب نکنید.

انتخاب کیف مناسب با کفش

در انتخاب کیف باید به استایل خود هم در کنار اندامتان توجه داشته باشید. برای مثال لازم نیست کیف و کفش شما از یک نسخه مشابه باشند. اما متضاد با یکدیگر هم نباید باشند. کفش و کیف شما نباید از دو رنگ متضاد باشند. برای مثال می توانید از دو رنگ نزدیک به هم استفاده کنید.

انتخاب کیف مجلسی

شما می توانید یک کفش به رنگ بنفش را با کیفی به رنگ مشکی، نارنجی یا زرد روشن و یا پاستلی هماهنگ کنید. قطعا یک کیف دستی به رنگ قرمز تیره اصلا انتخاب مناسبی نیست. زیرا رنگ هایی متضاد خواهند شد.

توصیه هایی برای انتخاب کیف مجلسی

اگر سراغ سیلور یا نقره بروید ترکیب زیبایی ایجاد نخواهید کرد.

در صورتی که از جواهر یا سنگ‌های رنگی در زیورآلات تان استفاده می‌کنید می‌توانید بین رنگ پارچه‌ی کیف و رنگ سنگ های زیورآلات تان هماهنگی به وجود بیاورید. مثلا زمرد را با کیف سبز ست کنید و یاقوت را با قرمز.

نکات مهمی که برای انتخاب کیف مجلسی زنانه باید در نظر بگیرید

کیف مجلسی یکی از لوازم شیک پوشی است که خرید آن به نکته های ریزی نیاز دارد. اگر می خواهید یک کیف مجلسی زیبا خریداری کنید بهتر است این نکته ها را بدانید.

انتخاب کیف مجلسی

وقتی قصد خرید وسیله‌ای همچون کیف مجلسی را دارید یعنی به دنبال یکی از جدیدترین و شیک‌ترین مدل‌های موجود در بازار هستید و احتمالا خود را برای پرداخت مبلغ قابل توجهی هم آماده کرده‌اید. پس بهتر است قبل از هر اقدامی به چند نکته ساده اما مؤثر در بهترین انتخاب توجه کنید. مطمئن باشید هدف ما در این مطلب ارایه توصیه‌هایی است که به شما در صرفه جویی در هزینه‌ها کمک زیادی می‌کند.

واقع بینانه تصمیم بگیرید

این نکته که با خودتان صادق باشید و واقع‎ بینانه به خرید چیزهایی مانند کیف مجلسی نگاه کنید اهمیت زیادی دارد. شما برای خرید چنین کیفی قطعا پول زیادی باید بپردازید. پس از خود بپرسید که آیا واقعا به چنین کیفی نیاز دارید؟ وقتی مطمئن شدید که تصمیم جدی برای چنین خریدی دارید نوبت مرحله بعدی می‌شود.

به نظرات دیگران توجه کنید

اگر به سراغ برندهای مطرح می‎روید این مزیت را دارد که مشابه کیف مجلسی که قصد خرید آن را دارید توسط افراد دیگری خریداری شده و آنها نظراتشان را در سایت‌های مختلف و فضای مجازی بیان می‌کنند، این کار به شما کمک می‌کند تا برای یک کیف مجلسی شیک و مد روز بهترین تصمیم را بگیرد.

انتخاب کیف مجلسی

در میان انبوه نظرات، ممکن است متوجه نکات ظریفی شوید که در تصمیم‎گیری نهایی شما نقش مهمی خواهد داشت. به یاد داشته باشید که خواندن نظرات افرادی که مشابه کیف مجلسی مورد نظرتان را خریده‌اند به مراتب مهمتر از لذت بردن از تصاویر این کیف در سایت‌های اینترنتی و مجلات است.

آن را در فروشگاه امتحان کنید

قبل از اینکه پول زیادی برای خرید یک کیف مجلسی شیک بپردازید بهتر است با دقت و حتی وسواس زیاد آن را در فروشگاه امتحان کنید. در روزی که قصد خرید کیف را دارید حتما یکی از شیک‎ترین لباس‌های‌تان را بپوشید تا در کنار آنها بتوانید جلوه اصلی کیف مورد نظرتان را مشاهده کنید. به یاد داشته باشید که حتی گرانترین کیف‌های مجلسی هم ممکن است دارای نواقصی باشند. پس همه چیز را به خوبی چک کنید، از جیب‌ها گرفته تا زیپ و محل اتصال دسته‌ها به بدنه کیف.

حراجی‌های آخر فصل را از دست ندهید

در بسیاری از حراجی‌های آخر فصل محصولات و از جمله کیف‎های مجلسی شیکی به فروش می‌رسد که از نظر قیمت با آنچه که تا چند هفته قبل خبر داشتید زمین تا آسمان فرق می کند. در برخی از این حراجی‌ها قیمت‌ها تا 40 و حتی 50 درصد تخفیف دارند و این فرصت خوبی است که با گشت زدن در چنین فروشگاه‌هایی کیف مجلسی مورد نظرتان را پیدا کنید. همچنین بد نیست با سایت‌های اینترنتی مخصوصی که درباره آغاز حراجی های پایان فصل اطلاع رسانی می‌کنند در تماس باشید.

همیشه قرار نیست «نوپوش» باشید

در برخی موارد سایت‌هایی که اجناس دست دوم مرغوب ارایه می‎کنند همان چیزی را ارایه کرده‌اند که شما دقیقا به دنبال آن هستید و این از خوش‌‎شانسی‌تان است که حالا می‎توانید با قیمتی مناسب کیف مجلسی شیکی را خریداری کنید. بدون شک نمی‎توان از قیمت پایین یک کیف مجلسی شیک و مرغوب چشم ‎پوشی کرد.

انتخاب کیف مجلسی

صبور باشید

اگر خرید یک کیف مجلسی شیک که دقیقا منطبق بر تصورتان باشد به یک دل مشغولی ذهنی دوست داشتنی تبدیل شده، به احساسات‌تان احترام بگذارید و در خرید آن عجله نکنید. به فروشگاه‌های مختلف سر بزنید و مدل‌های مختلفی از برندهای متنوع را امتحان کنید تا در نهایت به آنچه که می خواهید برسید.

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار