|
|
کدخبر: ۱۸۵۲۴۷

فواید شمع درمانی به عنوان یک درمان و روش طبیعی بسیار زیاد است و قدمت آن به صدها یا هزاران سال قبل بازمی‌گردد.

 

فواید شمع درمانی به عنوان یک درمان و روش طبیعی بسیار زیاد است و قدمت آن به صدها یا هزاران سال قبل بازمی‌گردد. رایحه درمانی یک روش درمانی برای افزایش سلامتی جسم و روح در افراد است که ما در این مطلب امیدنیوز در این خصوص و رازهای نهفته در هر شمع مفصل برایتان گفته ایم.

شمع درمانی

شمع تراپی برای متحد کردن سه قدرت ذهن، بدن و روح استفاده می‌شود. این روش برای قرن‌ها مورد استفاده بوده است و تقریباً توسط هر آیینی انجام شده است.شمع تراپی یا شمع درمانی می‌تواند به چند مورد اشاره داشته باشد که یکی از این موارد، استفاده از شمع‌های گوش برای حذف موم جمع شده در گوش و موارد دیگر، ترکیبی از نور و رایحه درمانی است که به شدت بر متافیزیک تکیه دارد. شمع درمانی به عنوان یک درمان و روش طبیعی محسوب می‌شود که قدمت آن به صدها یا هزاران سال قبل بازمی‌گردد.

فواید شمع درمانی

در فرایند تمرکز با شمع یا شمع تراپی، یک شمع بازتابی از شماست تا بتوانید خود را ببینید و روی خود، تمرکز کنید. یک شمع می‌سوزد تا خواسته‌هایتان را به شما یادآوری کند. نور ناشی از آن، تغییرات اخلاقی و معنوی را که می‌خواهید ایجاد کنید به شما یادآوری می‌کند.

آروماتراپی با شمع چیست؟

آروماتراپی یا رایحه درمانی یک روش درمانی برای افزایش سلامتی جسم و روح در افراد است. شمع معطر یکی از روش‌های آروماتراپی است که می‌تواند در مکان‌های مختلف حس معنوی ایجاد کند. مخلوط شدن پارافین شمع با روغن‌های معطر فرایند تهیه شمع معطر بوده است بنابراین باید در انتخاب نوع رایحه برای ترکیب با پارافین شمع‌ها به خوبی دقت کرد.

مزایا و فواید آروماتراپی با شمع

آروماتراپی دارای فواید بسیاری است که هنگام روشن کردن شمع رخ می‌دهد. هنگامی که فرد شمع را روشن می‌کند، می‌تواند کیفیت خواب خود را بهبود ببخشد و علاوه بر آن در کاهش استرس و اضطراب به شکلی مؤثر عمل کند.

فواید شمع درمانی

افزایش ایمنی بدن، بهبود هضم، درمان میگرن و تسکین دهنده التهاب مفاصل از مزایای آروماتراپی با شمع است. اگر از شمع‌های معطر به درستی استفاده شود می‌توان به کنترل دردها، جلوگیری از ریزش مو، مبارزه با افسردگی، بهبود آسم و درمان آرتروز به واسطه آروماتراپی امیدوار بود.

عوارض استفاده از آروماتراپی با شمع

با وجود اینکه روغن‌های معطر برای استفاده بی خطر هستند اما باید به صورت کلی در استفاده از آن دقت کرد. اگر هنگام استفاده از این نوع شمع‌ها، از فضایی استفاده کنید که فاقد تهویه است ممکن است که برای افراد ساکن در آن مکان ایجاد سردرد کند.

جوش، آسم، تهوع، سوزش‌های پوستی و واکنش‌های آلرژیکی از عوارض جانبی استفاده از این نوع آروماتراپی است. علاوه بر آن نکته‌ای که قابل توجه است، شرایط انسان‌هایی است که از این رایحه استشمام می‌کنند. توصیه می‌شود افراد مبتلا به آسم، صرع، اگزما، پسوریازیس، فشارخون و تب یونجه از این نوع آروماتراپی پرهیز کنند.

فواید شمع درمانی

شمع روشن نماد چیست؟

از قدیم‌الایام شمع را نماد عناصر چهارگانه حیاتی می‌دانستند. از نظر آنها نور شمع نماد آتش پاک است. بنابراین روشن بودن شمع یکی از عناصر چهارگانه به حساب می‌آید. علاوه بر آن، خاک را در بدنه شمع، آب را در اشک شمع و باد را در دود آن می‌دانستند به همین علت در اکثر مراسم‌ها و جشن‌ها برای ایجاد احساس مثبت از شمع‌های روشن استفاده می‌کردند.

قدرت و انرژی شمع

شمع دارای انرژی و قدرت بسیاری است. شمع‌ها با ایجاد گرمی در محیط خانه، انرژی‌های منفی را دور می‌کنند بنابراین در رفع استرس افراد بسیار موثرند.

راز قدرت شمع

شمع دارای قدرت بسیار زیادی است اما آنچه که این قدرت را به شمع می‌دهد، وجود چهار عنصر اصلی در این شمع است. خاک، آب، هوا و آتش از عناصر چهارگانه ای هستند که انرژی فوق‌العاده ای به انسان می‌بخشند.

فواید شمع درمانی

بر اساس این قدرت توصیه می‌شود که شمع را تنها زمانی روشن کنید که هدف خاصی در پی آن است چرا که شمع‌ها فقط در دفعه اولی که روشن می‌شوند، انرژی فوق‌العاده ای دارند و هربار پس از روشن شدن از انرژی آن کاسته می‌شود.

رازهای نهفته در شمع

تا به حال به این فکر کرده اید که چرا روشن کردن یک شمع و سوسوی نور زیبای آن حس خوبی در ما ایجاد می کند؟ چه قدرتی در این نور نهفته است که تا این حد می تواند انرژی بخش و تأثیر گذار باشد؟

شاید برای شما هم جالب باشد بدانید بنا بر باور گذشتگان، شمع ها نمادی بودند از ۴ عنصر حیاتی آب، خاک، آتش و باد و به همین دلیل شمع ها برای آن ها مقدس بشمار می آمدند.

آن ها اعتقاد داشتند نور شمع نمادیست از آتش پاک، بدنه شمع سمبلی از خاک، اشک شمع نماد آب و دود برخواسته از آن نیز نماد باد بوده و با سوختن هر شمع، این چهار عنصر حیاتی انرژی ای پاک را به دنیای اطراف خود می بخشند. آن ها این حرارت و انرژی را شفابخش روح و جسم انسان می دانستند. تفکری که بعد از قرن ها، برای انسان معاصر نیز باورپذیر است!

امروزه شمع ها نه فقط یک منبع نور تزئینی، بلکه ابزاری شفابخش محسوب می شوند که با رایحه بینظیر خود می توانند چنان تأثیری بر روح و روان شما بگذارند که بدون شک شما را شگفت زده خواهد کرد! پس برای شناخت هرچه بیشتر تأثیرات فوق العاده شمع های معطر و انرژی بینظیر آن ها با ادامه مطلب همراه ما باشید.

فواید شمع درمانی

فواید شمع درمانی بسیاری دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به کاهش استرس، درمان افسردگی و افزایش انرژی مثبت در زندگی اشاره کرد.

کاهش استرس با شمع درمانی

روشن شدن شمع‌های معطر، حفره بینی و تحریک گیرنده‌های مغزی فرد را تحریک می‌کند و موجب می‌شود که روان انسان را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین با تأثیر در خلق و خوی انسانی استرس افراد را کاهش می‌دهد و کیفیت خواب را بهبود می‌بخشد.

فواید شمع درمانی

درمان افسردگی با رایحه درمانی شمع

لیمو، دارچین و اسطوخودوس از جمله رایحه‌هایی است که برای بهبود افسردگی مفید هستند بنابراین توصیه می‌شود افراد مبتلا به افسردگی از شمع‌هایی که چنین رایحه‌هایی دارند، استفاده کنند.

افزایش انرژی مثبت در خانه با شمع

شمع‌ها می‌توانند انرژی زیادی به فرد منتقل کنند و ذهن فرد را آرام کنند. روشن کردن شمع به فرد در تمرکز اعصاب کمک زیادی می‌کند. به همین دلیل روشن کردن شمع را نمادی از آزاد شدن انرژی‌های مثبت در زندگی و افزایش سرزندگی می‌دانند.

انواع شمع های مخصوص شمع تراپی

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار