|
|
کدخبر: ۱۸۵۲۷۶

لباس های مشکی می توانند کلاس خاصی به تیپ خانم ها بدهند به شرطی که ست کردن لباس مشکی به درستی انجام شده باشند.

ست کردن لباس مشکی برای خانم‌ها نتیجه هیجان‌انگیز و شیکی دارد. خیلی‌ها این رنگ را دوست دارند. برای رفتن به مهمانی، سر کار و خرید می‌توانید با مشکی استایل جذابی بسازید و یک رنگ همیشه کاربردی و جذاب است.  در این مطلب از ست کردن رنگ مشکی برای خانم‌ها تعریف می‌کنیم.

روانشناسی رنگ مشکی

شاید بیشتر رنگ مشکی را، تخاب کنید و نماد مرگ و عزاداری بشناسیم .در حالی که این رنگ نماد قدرت و اعتماد بنفس است. افرادی که رنگ مشکی را به عنوان رنگ لباس خود انتخاب می کنند افرادی هستند که حس قدرت و رمزآلود بودن و ناشناخته بودن را با استایل خود به همراه دارند.

ست کردن لباس مشکی

این رنگ با خود حس صلابت، قدرت و جدی بودن را به همراه دارد و می بینیم در بسیاری از دیدارهای رسمی مانند سیاستمداران انتخابشان رنگ مشکی است. این رنگ به خوبی می تواند حس قدرت را منتقل کند.

تاریخچه استفاده از ست کردن لباس مشکی

در میان تمامی اقوام و ملل مختلف با فرهنگ‌های متنوعی که دارند، رنگ مشکی به عنوان رنگ غم و اندوه شناخته می‌شود. این رنگ در میان رومیان باستان نیز نمادی از غم و عزا بود؛ به طوری که در خانواده‌های سلطنتی در اروپا نیز برای مراسم عزاداری لباس مشکی می‌پوشیدند.

ست کردن رنگ مشکی

اما به تدریج شرایط تغییر کرد و رومیان از این رنگ به دلیل شیک بودن آن استقبال کردند. همچنین در قرن 16 میلادی اشراف و نجیب زادگان اسپانیایی لباس مشکی می‌پوشیدند.

اقبال و توجه به رنگ مشکی در میان زنان و دختران جوان اشراف نیز رواج پیدا کرد. در ابتدا دخترانی که در مغازه‌ها کارگری می‌کردند، از رنگ مشکی استفاده می‌کردند. اما به تدریج زنان جوان اشراف زاده نیز لباس‌های مجلل را کنار گذاشتند و به دنبال لباس‌هایی با رنگ مشکی و سبکی ساده و دخترانه بودند.

ست کردن لباس مشکی

مزایای استایل مشکی

از مهمترین مزایای این رنگ این است که در هر موقعیت و مناسبتی می توان از این رنگ استفاده کرد. چه یک قرار کاری مهم و رسمی داشته باشید و چه در یک مهمانی خودمان باشید و بخواهید استایلی کژوال داشته باشید.

این رنگ به راحتی ست می شود و دیگر لازم نیست فکر کنید که چه استایلی داشته باشید و چه لباسی انتخاب کنید. در عین حال شیک است و تکراری نمی شود و لازمه هر کمدی وجود داشتن لباس هایی با رنگ مشکی است. به خصوص در روزهای شلوغ که تایم کافی برای تیپ زدن ندارید قطعا استایلی به رنگ مشکی به کمک شما خواهد آمد.

علاوه بر این؛ برای کسانی که درشت اندام هستند و دوست دارند استایلشان کمی آن ها را لاغرتر نشان دهد، رنگ مشکی گزینه مناسبی است.

ترکیب کردن هر رنگی با رنگ مشکی ممکن است. این رنگ به علت خنثی بودن به راحتی در کنار رنگ های دیگر ترکیب می شود و استایلی جذاب برای شما می سازد.

اهمیت رنگ مشکی

اگر به دنبال نشان دادن اعتماد به نفس، هوش و جذابیت خود هستید، لباس مشکی بپوشید.

ست کردن لباس مشکی

بهتر است برای دیدار اول با یک فرد مهم و برای یک قرار رسمی و کاری لباسی با رنگ مکشی به تن کنید. در این صورت به شکل بهتری روی مخاطب تاثیر خواهید گذاشت.

خانم‌ها برای اولین قرار ملاقات با همسر آینده‌تان بهتر است از پوشیدن رنگ مشکی صرف نظر کنید؛ زیرا این رنگ به شدت نشان دهنده قدرت طلبی و جدی بودن است. پوشیدن لباسی با رنگ‌های ملیح مانند آبی و صورتی تناسب بیشتری برای این قرار ملاقات مهم دارد.

آقایان اگر به دنبال جذاب نشان دادن خود هستید، از رنگ مشکی در لباس‌های خود استفاده کنید. خانم‌ها بر این باورند که آقایانی که لباس مشکی می‌پوشند، جذاب‌تر هستند.

با پوشیدن لباسی به رنگ مشکی اندامی خوش فرم‌تر و زیباتر خواهید داشت.

لباس مشکی شما را فردی با پرستیژ اجتماعی، مستقل و البته محافظه کار نشان می‌دهد.

افرادی که علاقه زیادی به رنگ مشکی در لباس و سایر اکسسوری‌ها و لوازم و دکوراسیون دارند، تمایل چندانی به ارتباط برقرار کردن با بقیه نیستند و روابط اجتماعی کمتری برقرار می‌کنند.

ست کردن لباس مشکی

راهنمای ست کردن لباس مشکی برای خانم‌ها

۱- پالت سه رنگه بسازید

مشکی را در کنار دو رنگ دیگر به‌کار بگیرید. پالت سه‌رنگه نتیجه‌ جذابی دارد و شما را خاص و خوش‌تیپ نشان می‌دهد. ترکیب‌هایی مثل مشکی، قرمز و طوسی، مشکی، سفید و شکلاتی، مشکی، زرد و شکلاتی، مشکی، زیتونی و طوسی بسیار جذاب خواهند بود.

ست کردن لباس مشکی

بلوز و شلوار مشکی، کاپشن قرمز و کیف طوسی را امتحان کنید. پالتوی مشکی، بلوز سفید، شلوار مشکی، کیف و کفش شکلاتی با هم هماهنگ می‌شوند. بلوز سبز یا زیتونی در کمد شما پیدا می‌شود؟ آن را با دامن مشکی و کفش طوسی هماهنگ کنید.

۲- برای ست کردن مشکی، از چکمه بلند کمک بگیرید

چکمه بلند می‌تواند از جنس چرم یا جیر باشد. این چکمه مشکی را با پیراهن کوتاه مشکی یا شلوار جذب مشکی ست می‌کنید. اگر پالتو یا ژاکت شما مشکی انتخاب شود، یک استایل‌ تمام مشکی جذاب ساخته‌اید.

برای داشتن ظاهر رنگی،‌ مانتو،‌ ژاکت یا پالتو را از رنگ‌های شاد یا خنثا انتخاب کنید. طوسی، شتری و قرمز گزینه‌های خوبی به‌نظر می‌رسند.

این بافت شیک زنانه را ببینید

یکی دیگر از رازهای ست کردن رنگ مشکی برای خانم‌ها، انتخاب پولیور یا بافت گشاد است. پولیور گشاد مشکی را می‌توانید با دامن تنگ کوتاه یا میدی و با شلوار هماهنگ کنید. با انتخاب کیف و کفش رنگی، استایل مهمانی عصرانه دلنشینی برای خودتان می‌سازید.

می‌توانید پولیور گشاد رنگی را با دامن یا شلوار و کفش مشکی ست کنید. برای این استایل، بوت هم انتخاب خوبی به‌نظر می‌رسد.

ست کردن لباس مشکی

۴- لایه لایه بپوشید

ست کردن لباس مشکی یکی از گزینه‌های مناسب برای چندلایه لباس پوشیدن است. این رنگ با همه‌ رنگ‌ها میانه‌ خوبی دارد؛ از رنگ‌های خنثا تا شاد و درخشان. پاییز و زمستان زمان خوبی برای لایه‌لایه پوشیدن است. به این ترتیب با تغییر دما یا رسیدن به فضای بسته، امکان کم‌ و زیاد کردن پوشش را دارید.

ژاکت مشکی روی شومیز سفید، شومیز مشکی زیر ژاکت جلو باز طوسی، بلوز مشکی زیر مانتوی سدری یا سبز ارتشی، شومیز سفید، بافت مشی و پالتوی زرد، و ده‌ها انتخاب دیگر پیش روی شماست. سری به کمدتان بزنید و لباس‌های مختلف را کنار هم بچینید.

۵- از انتخاب گیپور غافل نشوید

گیپور مشکی یکی از انتخاب‌های خوب برای مهمانی شب و عصرانه است. می‌توانید بلوز گیپور را با دامن ساده انتخاب کنید. پیراهن گیپور با کفش پاشنه‌دار بسیار شیک و مجلسی به‌نظر می‌رسد. ممکن است از گیپور در طراحی پیراهن بهره ببرید و فقط بخشی از آن را گیپور کار کنید.

ست کردن لباس مشکی

۶- پیراهن مشکی را با کفش ورزشی بپوشید

ست کردن لباس مشکی برای خانم‌ها، پیچیده نمی‌شود. پیراهن مشکی با کفش ورزشی سفید، مشکی، طوسی یا رنگی استایل اسپورت جذابی‌ است که هیچ‌وقت کهنه نمی‌شود. پیراهن می‌تواند کوتاه یا میدی باشد.

می‌توانید به‌جای پیراهن، مانتو درنظر بگیرید. مانتوی مشکی با کفش ورزشی، شلوار جین و شالی که با کفش‌تان ست کرده‌اید، برای همه جا و همه وقت مناسب است.

۷- ست کردن رنگ مشکی با آبی روشن را امتحان کنید

بلوز و شلوار مشکی دارید؟ آن را با پالتو یا کاپشن آبی روشن ست کنید. بلوز بافت آبی هم برای هماهنگی با دامن یا شلوار مشکی به‌کارتان می‌آید.

کت و شلوار آبی روشن یا تیره، برای دورهمی‌های رسمی انتخاب خوبی است. زیر کت بلوز مشکی می‌پوشید و کفش یا چکمه پاشنه‌دار را با آن هماهنگ می‌کنید.

۸- زرد و خردلی با مشکی چطور است؟

اگر از طرفداران طیف زرد و خردلی باشید، خیلی راحت آن را با مشکی ست می‌کنید. پیراهن زرد با کاپشن چرم مشکی، بلوز زرد، دامن طوسی، کفش و کیف و لوازم جانبی مشکی، و بلوز مشکی با پالتوی خردلی گزینه‌های جذابی هستند. ترکیب زرد خردلی و مشکی واقعا چشم‌نواز است.

ست کردن لباس مشکی

۹- پیراهن مشکی، گزینه‌ همه‌پسند است

کمتر خانمی‌ است که یک یا چند پیراهن مشکی در کمدش نداشته باشد. از حدود ۱۹۲۰ که کوکو شانل لباس مشکی ساده‌اش را در مجله ووگ به همه معرفی کرد، این لباس محبوب خانم‌ها شده.

چنین پیراهنی برای جشن‌های کوچک و خانوادگی، دورهمی عصرانه یا شبانه و البته مجلس رسمی، شیک و جذاب است. ساده‌ترین پیراهن مشکی را می‌توانید در مهمانی رسمی بپوشید و شیک به‌نظر برسید.

۱۰- لباس مشکی را با کفش رنگی بپوشید

اگر تعداد لباس مشکی شما زیاد است، پیشنهاد می‌کنیم چند جفت کفش رنگی و شاد در خانه داشته باشید. هیچ‌چیز به‌اندازه‌ یک جفت کفش مخمل قرمز، یک جفت پاشنه‌دار نقره‌ای یا یک کفش عروسکی زرد، سنگینی رنگ مشکی را از بین نمی‌برد. ضمن این‌که سلیقه‌ خاص شما را نشان می‌دهد.

۱۱- ست کردن رنگ مشکی با کمربند رنگی، متفاوت با دیگران است

ست کردن رنگ مشکی برای خانم‌ها کار راحتی‌ست. با کمک کمربند رنگی، می‌توانید استایل مشکی شادی برای خودتان سر هم کنید. روی پیراهن یا شلوارتان کمربند رنگی ببندید. کمربند را با کفش رنگی هماهنگ کنید و حسابی جذاب به‌نظر برسید.

۱۲- گردنبند درشت و چشمگیر را فراموش نکنید

یکی از اکسسوری‌های هماهنگ با لباس مشکی، گردنبند درشت و چشمگیر است. همین قانون برای دستبند کار می‌کند. گردنبند بزرگ را هم با لباس بدون یقه و هم با لباس پوشیده امتحان کنید. همه جوره جلب‌توجه می‌کند.

ست کردن لباس مشکی

۱۳- دستمال گردن یا روسری رنگی به کمک شما می‌آیند

دستمال گردن در استایل رسمی تا اسپورت به‌کارتان می‌آید. اگر مشکی رنگ برجسته در استایل شماست، از دستمال گردن چند رنگ بهره ببرید. ممکن است رنگ دستمال گردن را با یکی از تکه‌های استایل‌تان هماهنگ کنید.

مانتو، پالتو یا کاپشن مشکی با شال و روسری رنگی جان می‌گیرد. به‌ویژه اگر عادت دارید سرتاپا مشکی بپوشید، این بار با انتخاب روسری یا شال به رنگ شاد، خودتان و بقیه را غافلگیر کنید.

ترکیب رنگی با استایل مشکی

ترکیب رنگ سفید و مشکی

می توان گفت مرسوم ترین ترکیب رنگ در استایل ست کردن لباس مشکی ، ترکیب رنگ سفید و مشکی کنار یکدیگر است. ترکیبی که مکمل یکدیگرند و بسیار خوب در کنتراستی که دارند، استایلی جذاب به شما می دهند.

انتخاب یک شومیز سفید به همراه شلوار کتان مشکی یا یک جفت کتانی سفید به همراه یک جین ذغالی انتخابی درست و به جاست. این ترکیب که در ظاهر ساده به نظر می رسد باعث می شود هر دو رنگ به خوبی به چشم بیایند و تیپ شما را به تعادل می رسانند.

ست کردن لباس مشکی

ست کردن رنگ مشکی با قرمز

این ترکیب که ترکیبی جسورانه است، می تواند بسیار ظاهر شما را چشم گیر کند. تصور کنید پوشیدن کت و شلواری زنانه به همراه کفش قرمز چقدر جذاب است و به چشم می آید. حتی می توانید در انتخاب اکسسوری هایتان مثل یک انگشتر با نگینی قرمز استفاده کنید. این تیپ برای یک مهمانی هم گزینه مناسبی لست.

ترکیب رنگ آبی و مشکی

ایده آل ترین حالت ترکیب رنگ آبی و مشکی در ترکیب جین آبی و لباس مشکی خود را نشان می دهد و نباید از این ترکیب در استایل جین غافل شد. ترکیب شلوار جین آبی با پیراهنی مشکی و یا برعکس جین ذغالی با پیراهن جین آبی رنگ تیپی اسپرت و جذاب به شما خواهد داد. دست شما در این ترکیب باز است و می توانید هر قسمتی که دوست دارید را جین و یا مشکی انتخاب کنید زیرا به خوبی همدیگر را تکمیل می کنند.

ست کردن رنگ مشکی و سورمه ای

آیا می دانستید رنگ سورمه ای و مشکی مکمل هم هستند؟ این دو رنگ بسیار خوب کنار هم قرار می گیرند و برای یک استایل کلاسیک گزینه مناسبی هستند ترکیب کت و شلواری به رنگ مشکی با یک پیراهن مردانه سورمه ای یک تیپ رسمی و کلاسیک به شما میدهد.

ست کردن لباس مشکی

ترکیب رنگ مشکی با لباس های طرحدار

همان طور که پیشتر هم گفتیم رنگ مشکی به علت خنثی بودن بسیار خوب ترکیب می شود همین قضیه برای هر نوع طرحی هم صدق می کند. پوشیدن لباس های با طرح چهارخانه، راه راه و یا هر طرح دیگری به راحتی با رنگ مشکی جور می شوند و استایل شما را از یک دستی خارج می کنند. پس اگر تمایل دارید یک دست مشکی نپوشید یا خیلی ساده نباشید در کنار رنگ مشکی از لباس های طرح دار استفاده کنید.

استایل یک دست مشکی

شاید انتخاب افراد استایلی با رنگ مشکی یک دست باشد و نخواهند از رنگ دیگری در تیپ خود استفاده کنند. برای این که این استایل بهتر جلوه کند باید نکاتی را رعایت کرد. برای این که این استایل بیشتر به چشم بیاید، بهتر از جنس های مختلفی در استایل مثل چرمی، پشمی، کتان و دیگر جنس ها استفاده شود.

ست کردن لباس مشکی

این تفاوت جنس، انعکاس متفاوتی از هر قسمت لباس نشان می دهد و کمرنگ و پررنگ تر بودن باعث می شود لباس یک دست و خسته کننده به چشم نیاید.

راهکار دیگر دیگر چند لایه لباس پوشیدن است. این کار به استایل شما عمق بیشتری می دهد و جذابتر به نظر می رسید. پوشیدن یک پالتوی پشمی بر روی یک شومیز با جنس ساتن با شلواری کتان به رنگ مشکی اگرچه در یک رنگ مشابه است، اما تفاوت همین جنس لباس ها و لایه لایه پوشیدن، انتخابی درست است.

هم چنین می توانید با انتخاب اکسسوری مناسب از تیرگی لباستان بکاهید. استفاده از کمربند روی لباس یا گردنبندی به رنگ طلایی و یاعینکی با فریم رنگی گزینه های کمکی شما هستند.

نوع پارچه در لباس های مشکی

ابتدا باید با انواع پارچه های مشکی مختلف موجود آشنا باشید. همه ست کردن لباس مشکی از یک نوع الیاف دوخته نمی شوند پارچه های مشکی مختلف با بافت های متفاوتی وجود دارد. دانستن تفاوت انواع پارچه های مشکی به شما امکان ست کردن اصولی رنگ مشکی و ایجاد استایلی ایده آل را می دهد. ما چند نمونه از پارچه هایی که معمولاً در لباس های مشکی رنگ مورد استفاده قرار می گیرند را به شما معرفی خواهیم کرد.

ست کردن لباس مشکی

  •  پنبه: پارچه ای قابل تنفس و راحت است که ظاهری تخت ایجاد می کند و یک انتخاب خوب در مورد لباس های مشکی است. همچنین بهتر است بدانید برخلاف رنگ های دیگر، لباس پنبه ای مشکی هنگام خیس شدن تیره نمی شود.
  • پلی استر: دارای تنفس کمتر، اما در برابر چروک شدن مقاوم است. این پارچه نرم و صاف بوده و برای لباس های غیررسمی مشکی خوب است.
  •  ابریشم: پارچه ای صاف، براق و شکیل بوده و در رنگ مشکی، لوکس به نظر می رسد. البته برای مردان بهتر است که در استایل خود حداکثر از یک قلم لباس ابریشمی استفاده کنند، اما زنان گاهی می توانند تعدادی لباس ابریشمی را با رنگ مشکی ست کنند.
  •  چرم: چرم پارچه ای محکم و مقاوم است، بسته به نوع پرداخت چرم می تواند صاف یا براق باشد. هنگام ست کردن رنگ مشکی، بسته به تناسب و نرمی چرم، ظاهر شما می تواند مات یا براق باشد، اما در کل به استایل شما پرستیژ خاصی می بخشد.

نگهداری بهتر از لباس های با رنگ مشکی

این رنگ لباس زود کثیفی را نشان می دهد پس بهتر است در نگهداری از آن به نکاتی دقت کنید. مثلا اینکه در معرض آفتاب قرار دادن این رنگ باعث می شود رو به بوری شدن برود و یا شستن مداوم لباس رنگ مشکی با آب بسیار داغ رنگ آن را خراب می کند و کهنه می شود.

بهتر است این لباس با آب سرد شسته شود و حتی موقع شست و شو بهتر است آن را برعکس کنید.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار