|
|
کدخبر: ۱۸۵۲۹۴

ساخت کانسیلر دور چشم در خانه کار بسیار راحتی است. می توانید با کمترین هزینه و مواد در دسترس کانسیلر دور چشم بسازید.

ساخت کانسیلر دور چشم بسیار ساده است. می توانید با استفاده از ترفند هایی که به شم یاد می دهیم با کمترین هزینه بهترین کانسیلر را بسازید.

کانسیلر دور چشم 

کانسیلر چیزی بیشتر از نیم‌قرن عمر دارد و اولین کانسیلر تجاری را برند معروف مکس‌ فکتور در سال 1954 معرفی کرد. این محصول عارضه‌های صورت مانند جوش‌، ناهماهنگی رنگ پوست، زخم‌های سطحی و آسیب‌هایی از این دست را پوشش می‌داد و به‌‌ همین دلیل نیز به ‌سرعت به یکی از لوازم آرایش محبوب در میان بانوان تبدیل شد.

ساخت کانسیلر دور چشم

شاید تا همین چند سال پیش خانم‌ها اطلاع چندانی از کانسیلر نداشتند و واقعاً نمی‌دانستند کانسیلر چیست. اما این روزها خانمی را سراغ نداریم که دنبال خرید کانسیلر نباشد. تولیدکنندگان محصولات آرایش و زیبایی نیز رقابت تنگاتنگی برای ساخت بهترین مارک کانسیلر دارند.

اما گاهی اوقات به هر دلیلی ممکن است کانسیلر در دسترس نداشته باشید. در چنین مواقعی به شما ساخت کانسیلر خانگی را پیشنهاد می‌کنیم. این کار وقت زیادی از شما نمی‌گیرد و می‌تواند جایگزین مناسبی برای کانسیلر‌های موجود در بازار نیز باشد. حال چگونه کانسیلر خانگی بسازیم؟

نحوه‌ ساخت کانسیلر دور چشم

ساخت کانسیلر دور چشم کار آسانی است و پیچیدگی خاصی ندارد؛ ولی باید حوصله کنید. چند روش مختلف برای ساخت کانسیلر خانگی وجود دارد که به آن‌ها می‌پردازیم.

ساخت کانسیلر دور چشم

ساخت کانسیلر دور چشم با مرطوب‌کننده و پودر آرایشی

برای شروع، از مرطوب‌کننده به عنوان پایه استفاده کنید. مقداری از آن را داخل یک ظرف تمیز بریزید. برای آن‌که از جوش‌زدن و کیکی شدن کانسیلر جلوگیری کنید، توجه داشته باشید که مرطوب‌کننده بافت سنگینی نداشته باشد. قبلا از آن استفاده کرده باشید و مطمئن باشید که باعث ایجاد جوش یا بستن منافذ شما نمی‌شود.

برای مرحله بعد، پودر فیکس یا آرایشی اضافه کنید. مطمئن باشید که رنگ پودر با پوست شما مطابقت داشته باشد. بر اساس فرمول ساخت این کانسیلر، باید به نسبت مساوی از کرم و پودر استفاده کنید. اما تا زمانی که مخلوط شما غلیظ و مات نشده، پودر را اضافه کنید. ترکیب را خوب بهم بزنید تا یک‌دست بشود. کانسیلر شما آماده است. اگر فقط پودر فیکس بی‌رنگ دارید، می‌توانید از مرطوب‌کننده رنگی استفاده کنید و پودر را به آن اضافه کنید. با یک براش کوچک می‌توانید از کانسیلر استفاده کنید.

ساخت کانسیلر دور چشم با وازلین و پنکک

برای ساخت کانسیلر خانگی با این روش به مقداری وازلین احتیاج دارید. لازم نیست اندازه زیادی داشته باشید. اندازه یک گردو وازلین، برای ساخت این کانسیلر کافی است. وازلین را در یک ظرف تمیز بریزید. اگر پنککی دارید که خرد شده، الان وقت مناسبی برای استفاده از آن است. پنکک خرد شده را به وازلین اضافه کنید.

دانه‌های رنگی پنکک به وازلین می‌چسبد و بافت غلیظ و مناسبی برای کانسیلر ایجاد می‌کند. البته می‌توانید از پنکک سالم هم استفاده کنید. فقط باید مقداری از آن را با چاقو خراش دهید. اگر به پوشانندگی بیشتری احتیاج داشتید، به جای پنکک از پودر فیکس رنگی استفاده کنید.

ساخت کانسیلر دور چشم

ساخت کانسیلر دور چشم با کرم دور چشم و رژگونه

طرز تهیه کانسیلر بعدی شبیه به کانسیلر اول است. با این تفاوت که می‌توانید به جای مرطوب‌کننده از کرم دور چشم استفاده کنید. برای رنگ کانسیلر، به یک رژگونه با رنگ متناسب با پوستتان احتیاج دارید. کرم را داخل ظرف بریزید و به نسبت مساوی به آن رژگونه اضافه کنید و تا وقتی که ترکیب یک‌دست شود آن را هم بزنید. اگر به رنگ موردنظر نرسیدید، مقدار رژگونه را تغییر بدهید. به کمک وسیله‌ای مثل خلال دندان آن را به خوبی بهم بزنید و با استفاده از براش روی پوست قرار دهید.

ساخت کانسیلر دور چشم - مرطوب‌کننده و کرم‌پودر

اگر کرم‌پودری دارید که یک درجه برای پوست شما تیره است، این روش ساخت، مناسب شماست. یک قاشق از کرم مرطوب‌کننده یا کرم دور چشم خود را داخل ظرف تمیز بریزید. سپس به اندازه نصف قاشق به آن کرم‌پودر اضافه کنید. آن را به خوبی هم بزنید و در نهایت به مقدار خیلی کم، از کرم‌پودری که رنگ آن مطابق با پوستتان است به ترکیب اضافه کنید.

ساخت کانسیلر دور چشم با روغن‌های طبیعی و آلوئه‌ورا

اگر دوست دارید که یک کانسیلر طبیعی و بدون استفاده از مواد شیمیایی داشته باشید، این روش ساخت کانسیلر در خانه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. روغن‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید. برای مثال، روغن بادام، روغن آرگان و روغن گل سرخ انتخاب خوبی هستند. روغن‌ها را به نسبت مساوی داخل ظرف بریزید.

برای غلیظ کردن این ترکیب می‌توانید از ژل آلوئه‌ورا،موم زنبور عسل، کره شی یا کره کاکائو استفاده کنید. مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید تا به بافت مورد نظر برسید. برای رنگ کانسیلر از پودر کاکائو استفاده کنید. اضافه کردن پودر کاکائو را از کم شروع کنید و تا به‌دست‌آوردن رنگ مورد نظر ادامه دهید.

انواع پوشانندگی کانسیلر

در بخش قبل ساخت کانسیلر دور چشم در مورد پوشانندگی کانسیلر اشاره‌ای کردیم و گفتیم که کانسیلرها مانند کرم‌پودرها پوشانندگی متفاوتی دارند. در این بخش قرار است با انواع پوشانندگی کانسیلرها و کاربرد هر کدام آشنا شوید تا اگر قصد خرید کانسیلر را دارید راحت‌تر انتخاب کنید.

 پوشانندگی بالا: برای پنهان‌کردن برجستگی‌های پوست، مانند جوش، لک، پرپیگمانتاسیون، قرمزی، تیرگی و موارد مشابه به کار می‌رود.

کانسیلر با پوشانندگی متوسط: اگر پوست شما برجستگی ندارد و فقط رنگ پوستتان به دلایلی مانند جای جوش، جای زخم، کک‌و‌مک و غیره در نقاطی از آن تغییر کرده است، این گزینه را انتخاب کنید.

پوشانندگی کم و سبک: این نوع کانسیلر به طور معمول برای برجسته‌سازی و کانتورینگ استفاده می‌شود. این کانسیلر برای استفاده روزانه مناسب است.

ساخت کانسیلر دور چشم

انواع کانسیلر از لحاظ ظاهر

کانسیلرها از لحاظ ظاهری متفاوتند و به چند دسته تقسیم می‌شوند.

کانسیلر کرمی

این مدل کانسیلر با فرمولاسیون کرم مانند، برای پوست‌های خشک و کم‌آب که به رطوبت اضافی نیاز دارند عالی است. کانسیلرهای کرمی معمولا به شکل کاسه‌ای یا در پالت به فروش می‌رسند. کانسیلر کرمی به دلیل داشتن رنگدانه‌های قوی، پوشش بالایی برای پنهان‌کردن جوش‌ها، حلقه های تیره و لک‌ها ارائه می دهد و برای استفاده در مهمانی‌ها بسیار مناسب است.

کانسیلر مایع

با استفاده از کانسیلر مایع، کک‌و‌مک، جای جوش و تیرگی زیر چشم را پنهان کنید و رنگ پوست را یک‌دست کنید. کانسیلرهای مایع پوشانندگی متفاوتی دارند و از انواع آن برای موقعیت‌های مختلف می‌توانید استفاده کنید. توجه کنید که برای جلوگیری از جمع‌شدن کانسیلر در خطوط صورت حتما بعد از آن، از پودر فیکس آرایشی استفاده کنید.

ساخت کانسیلر دور چشم

کانسیلر قلمی

این کانسیلر به دلیل سر باریک‌تری که نسبت به سایر مدل‌ها دارد، برای استفاده در نقاط کوچک مناسب است. مثلا اگر قصد دارید که یک جوش کوچک را محو کنید، به راحتی با یک بار گذاشتن کانسیلر قلمی روی جوش، دیگر اثری از آن باقی نمی‌ماند و کانسیلر به جای دیگری از صورت نمی‌مالد. در حالت کلی، کانسیلر قلمی دقت کار را بالا می‌برد. به دلیل دقت بالا و بافت نیمه‌ماتی که دارد برای کانتورینگ صورت هم مناسب است.

روش استفاده از کانسیلر دور چشم

اگر روش استفاده از محصولی را ندانید، بعد از استفاده از آن نتیجه خوبی نخواهید گرفت. پس بهتر است قبل از استفاده از کانسیلر، روش استفاده از آن را بدانید.

به اندازه کم و چند نقطه کانسیلر را روی قسمت مورد نظر بزنید. وقتی کانسیلر را روی صورت گذاشتید، آن را با استفاده از براش، اسفنج یا انگشت به صورت ضربه‌ای سر جای خود محو کنید.

اگر براش یا اسفنج را روی کانسیلر بکشید و ضربه‌ای نزنید، کانسیلر از جای اصلی خود تکان می‌خورد و نمی‌تواند کار خود را به درستی انجام دهد. بعد از استفاده از کانسیلر، برای جلوگیری از جمع‌شدن آن در خطوط و چین‌و‌چروک صورت، حتما از پودر فیکس استفاده کنید.

کاربردهای کانسیلر

کانسیلر کاربردهای زیادی در آرایش دارد و از آن می‌توانید برای هدف‌های مختلفی استفاده کنید تا در نهایت صورت زیباتری داشته باشید. در این بخش کاربردهای ساخت کانسیلر دور چشم را توضیح می‌دهیم تا شما با توجه به نیاز پوستی خود، از آن در جای درست استفاده کنید.

کمتر نشان دادن خطوط ریز

همه‌ی ما در اطراف چشم‌هایمان دارای خطوط ریزی هستیم که بسیار طبیعی هستند. اگر به هر دلیلی دوست دارید این خطوط کمتر به نظر برسند، از یک کانسیلر سبک که داخل خطوط صورت جمع نمی‌شود استفاده کنید. چند نقطه از آن را زیر چشم بزنید و با استفاده از انگشت یا اسفنج، کانسیلر را محو کنید.

کانتور صورت

«کانتور» یا «کانتورینگ» یک تکنیک آرایشی برای برجسته‌کردن نقاط قوت صورت و عمق دادن به قسمت‌هایی از آن است. برای انجام کانتور روی صورت به دو رنگ تیره‌تر و روشن‌تر از کرم‌پودرتان احتیاج دارید. رنگ تیره برای عمق دادن و رنگ روشن برای برجسته‌کردن استفاده می‌شود. شما می‌توانید از کانسیلر خود به جای رنگ روشن کانتور استفاده کنید. البته کانسیلر کرمی برای این کار مناسب‌تر است.

ساخت کانسیلر دور چشم

پرایمر

«پرایمر» یک محصول آرایشی برای زیرسازی است تا آرایش بهتر دیده شود و ماندگاری آن بالا برود. برای زیرسازی سایه و رژلب و به جای پرایمر چشم می‌توانید از کانسیلر استفاده کنید. ابتدا به قسمت مورد نظر کانسیلر بزنید و آن را به خوبی محو کنید. روی آن از پودر فیکس استفاده کنید تا خشک شود و سر جای خود باقی بماند. کانسیلر، سیاهی پلک و قرمزی لب را محو می‌کند. با این کار رنگ واقعی سایه و رژلب، روی چشم و لب مشخص خواهد شد. به وسیله کانسیلر به عنوان پرایمر، رژلب و سایه مدت زمان بیشتری روی صورت شما باقی می‌مانند.

محوکردن حلقه‌های سیاه

افرادی هستند که به طور طبیعی حلقه‌های سیاهی زیر چشمانشان وجود دارد. عده دیگری هم به دلیل شب زنده‌داری یا فشار کاری دچار سیاهی زیر چشم می‌شوند. اگر جز این دو دسته هستید، استفاده از کانسیلر را به شما توصیه می‌کنیم. کانسیلر با پوشاندن حلقه سیاه و یک‌دست کردن رنگ آن با جاهای دیگر پوست، صورت شما را از بی‌حالی نجات می‌دهد و شما را سرحال نشان می‌دهد. اگر تیرگی زیر چشم شما زیاد است، بهتر است ابتدا از کانسیلرهایی که رنگ آنها برای محوکردن سیاهی ساخته شده‌ است استفاده کنید. بعد از آن به سراغ کانسیلر اصلی خود بروید.

پوشاندن لک‌های پوستی

لک‌های روی پوست باعث دو رنگ شدن صورت شما می‌شوند و ظاهر خوبی به پوست شما نمی‌دهند. برای پوشاندن لک‌ها یا جای جوش و یک‌دست کردن رنگ صورت، مقدار کمی از کانسیلر را روی قسمت مورد نظر بزنید و آن را محو کنید. بعد از این کار، دیگر نگران دیده‌شدن لک‌ها از زیر کرم‌پودر نخواهید شد.

برجسته‌کردن گونه

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای داشتن گونه برجسته، استفاده از کانسیلر است. کانسیلر را زیر استخوان گونه و پایین‌تر از برنزکننده در همان امتداد بزنید. این کار برنزکننده را تمیزتر و گونه‌های شما را برجسته‌تر نشان می‌دهد. حتی می‌توانید برای برجسته‌کردن استخوان ابرو هم از کانسیلر استفاده کنید.

کانسیلر ها از نظر رنگ و شکل

زرد :معمولاً کانسیلر زرد برای تمامی رنگ پوست ها مناسب می باشد و کاربرد آن بیشتر برای پوشاندن لکه های اطراف چشم است .

ساخت کانسیلر دور چشم

سبز :کانسیلر سبز برای کمرنگ و محو کردن لکه های قرمز که بر روی پوست وجود دارد مناسب می باشد که گاهی اوقات این لکه ها ریشه مادرزادی دارند .

نارنجی :این کانسیلر برای افرادی که دارای پوست سبزه هستند مورد استفاده قرار می گیرد .

بنفش :برخی افراد پوست صورتشان متمایل به رنگ زرد که کانسیلر بنفش برای این نوع از پوست ها توصیه می گردد و می تواند لکه های موجود بر روی پوست را بپوشاند .

صورتی :این کانسیلر بیشتر برای افراد با رنگ پوست روشن کاربرد دارد که می تواند خستگی صورت را کاور و شاداب نشان دهد پس این محصول برای کسانی که پوست سفید دارند توصیه می شود .

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار