|
|
کدخبر: ۱۸۵۲۹۵

کشیدن خط چشم سخت ترین بخش آرایش چشم است و زمان زیادی هم از خانم ها میگیرد. اما با رعایت برخی اصول حرفه ای می شوید.

کشیدن خط چشم سخت ترین بخش آرایش چشم است و زمان زیادی هم از خانم ها میگیرد. اما با رعایت برخی اصول که ما در اختیار شما قرار داده ایم حرفه ای می شوید.

کشیدن خط چشم

برخی از خانم ها هم اصلا خط چشم کشیدن بلد نیستند و آن را کار غیرممکنی میدانند. از آنجایی که خط چشم تاثیر زیادی در زیبایی چشم ها دارد همه خانم ها باید بتوانند برای خود خط چشم بکشند.در ادامه این بخش ترفندهای ساده و کاربردی برای کشیدن خط چشم را به شما میگوییم تا بتوانید در کمترین زمان زیباترین خط چشم را بکشید.

انواع لوازم خط چشم کشیدن

در حالت کلی سه نوع وسیله برای خط چشم وجود دارد:

خط چشم مایع

خط چشم‌های مایع، خطوطی صاف و مشخص ایجاد می کنند و ظاهری بسیار زیبا به چشمان شما می دهند. برای استفاده از این ابزار خط چشم می توانید خطوط دور خط چشم مورد نظر را بکشید و سپس داخل آن را پر کنید. با این ابزار می توانید انواع خط ها از نازک، طبیعی و پهن را بکشید.

کشیدن خط چشم

خط چشم‌های مایع که به شکل ماژیک هستند، استفاده آسانی دارند اما اگر می خواهید از نوع دیگر آن که به شکل مخزنی به همراه قلمو است استفاده کنید، باید کمی تمرین داشته باشید. در ادامه مطلب آموزش خط چشم مایع و همچنین مدادی را به تفصیل توضیح می دهیم.

خط چشم ژلی

از ژل ها برای خط چشم‌های گیرا استفاده کنید. ژل های خط چشم گاهی به صورت یک مخزن و یک قلموی کوچک هستند. برای آموزش خط چشم گربه ای و دیگر خط چشم‌های پهن معمولا از مدل ضخیم خط چشم‌های ژلی استفاده می کنند.

شما می توانید از قلموهای دیگر هم استفاده کنید. مثلا یک قلمو با سری زاویه دار می تواند برای کشیدن برخی از خط چشم‌ها مفید باشد.

به یاد داشته باشید که یکی از مهم‌ترین ترفندهای کشیدن خط چشم این است که برای جلوگیری از عفونت چشم، حتما قلمو را به طور مرتب تمیز کنید.

خط چشم مدادی

از مداد می توانید برای کشیدن خط چشم‌های طبیعی استفاده کنید. استفاده از مداد آسان است زیرا که همه ما تجربه کار با مداد را در کودکی داشتیم. با مداد هم می توانید خط چشمی ملایم و طبیعی و هم خط چشمی دودی و چشمگیر بکشید. همچنین خط چشم‌هایی که با مداد کشیده می شوند همانند خط چشم‌های مایع پخش نمی شوند.

توجه داشته باشید که در هنگام استفاده از مداد با توجه به خط چشم مد نظر خود، نیاز به تیز یا پهن کردن سر مداد دارید.

حال که با ابزار خط چشم آشنا شدید، زمان استفاده از آن ها رسیده است. در ابتدا ترفندهای کشیدن خط چشم به شما می گوییم که برای انواع ابزار خط چشم کارایی دارد. سپس در ادامه روش استفاده از سه نوع ابزار را به صورت مفصل تر توضیح می دهیم.

ترفندهایی برای کشیدن خط چشم حرفه ای

در این بخش آموزش خط چشم تصویری را به صورت چند ترفند ساده و کاربردی آورده ایم. هر کدام از این ترفندهای کشیدن خط چشم سعی در برطرف کردن یکی از مشکلات شما در زمان آرایش دارد. این راه ها را امتحان کنید و ببینید کدام یک برای شما بهتر است و خط چشم شما را زیباتر و حرفه ای تر می کند.

1. لرزیدن دست در زمان کشیدن خط چشم

لرزیدن دست در هنگام آرایش چشم عادی است اما راه حل ساده سه مرحله ای برای آن وجود دارد. این مراحل را به ترتیب اجرا کنید تا لرزیدن دست تان قطع شود:

بنشینید.

سپس آرنج خود را روی یک سطح صاف قرار دهید.

حال انگشت کوچک خود را روی گونه قرار دهید و شروع به طراحی خط چشم کنید.

با این راه به راحتی لرزش دست شما از بین می رود و تسلط بیشتری در زمان خط چشم کشیدن پیدا می کنید.

کشیدن خط چشم

2. استفاده از روش نقطه گذاری

یکی از ترفندهای کشیدن خط چشم این است که اگر طراحی خط چشم برای شما مشکل است، آن را به صورت نقطه نقطه بکشید، سپس نقاط را به هم وصل کرده و خط چشم خود را پر کنید. به تصاویر زیر دقت کنید تا این روش را به خوبی یاد بگیرید.

3. روش خط چین گذاری

همچنین می توانید به جای نقطه گذاری، خط چشم خود را به صورت خط های کوتاه بکشید، سپس آن ها را به وصل کنید. تصاویر زیر را ببینید. این راه هم کشیدن خط چشم را برای شما آسان تر می کند و احتمال خطای شما پایین تر می آورد.

4. استفاده از کارت ویزیت برای خط چشم دنباله دار

کشیدن دنباله خط چشم یکی از بخش های سخت آرایش چشم است. دنباله داشتن خط چشم باعث می شود چشمان شما کشیده تر و زیباتر به نظر آید. بنابراین دانستن راهی برای دنباله دار کردن خط چشم حتما به کار شما می آید.

یکی دیگر از ترفندهای کشیدن خط چشم این است که برای کشیدن خط چشم دنباله دار می توانید از وسایلی همچون لبه یک کارت استفاده کنید و آن را در لبه بیرونی پلک خود در زاویه دلخواه قرار دهید و خط چشم را بکشید.

کارت ویزیت را همانطور که در تصویر می بینید کنار چشم خود قرار دهید. سپس خطی بالای کارت بکشید. این خط باعث می شود خط چشم شما دنباله دار شود. همانطور که می بینید در این روش خط چشمی نازک با دنباله ای کوتاه کشیده می شود که برای آرایش چشم ریز بسیار مناسب است.

5. استفاده از نوار چسب برای کشیدن دنباله خط چشم

یکی دیگر از ترفندهای کشیدن دنباله خط چشم استفاده از نوار چسب در گوشه چشم است. این روش بسیار رایج و ساده است. همانطور که در تصویر می بینید ابتدا باید یک نوار چسب گوشه چشم بچسبانید سپس دنباله خط چشم خود را بکشید. برای ضخیم کردن آن نیز می توانید طبق تصویر زیر پیش بروید و خط چشمی زیبا بکشید. این مدل خط چشم ضخیم برای آرایش چشم درشت بسیار مناسب است و جلوه زیبایی به آن ها می بخشد.

کشیدن خط چشم

رفع ایرادهای خط چشم

یکی از مهم‌ترین ترفندهای کشیدن خط چشم این است که بلد باشید ایرادات آن را اصلاح کنید. اما برای رفع ایرادات خط چشم چه باید کرد؟

1. استفاده از گوش پاک کن

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند، رفع ایرادهای خط چشم است. حتما بارها برای شما هم پیش آمده که خط چشمی کشیدید و به دلیل لغزش دست یا دلایل دیگر بخشی از خط چشم خراب شده است. در این زمان چه می کنید؟ همه خط چشم را پاک می کنید و دوباره از اول می کشید؟ اگر جواب شما آری است، حتما این کار باعث به هم ریختن اعصابتان می شود و اگر این اشتباه بیش از دو بار تکرار شود بیخیال خط چشم کشیدن می شوید.

اما راه حل بسیار ساده است. از این به بعد اگر جایی از خط چشم اشتباه کردید نگران نباشید. یک گوش پاک کن را آغشته به پرایمر، کانسیلر یا آرایش پاک کن کنید (یا هر ماده ای که از آن برای پاک کردن آرایش خود استفاده می کنید) و سپس خطای پیش آمده در کشیدن خط چشم را پاک کنید. به همین راحتی بدون پاک کردن همه خط چشم خطای ایجاد شده را پاک کرده و آن را اصلاح کنید.

2. استفاده از سایه چشم همرنگ پوست

به جز روش استفاده از گوش پاک کن، می توانید برای رفع ایرادات خط چشم خود از سایه چشم همرنگ با پوست استفاده کنید. یک براش کوچک را به سایه چشم همرنگ با پوست یا آرایش تان آغشته کنید و خط چشم را مرتب نمایید.

نکات تکمیلی برای کشیدن خط چشمی زیبا

در زمان کشیدن خط چشم، سعی کنید پوست خود را نکشید. این کار باعث می شود خط چشم شما یکدست و زیبا نباشد. همچنین در صورت خطا می توانید از گوش پاک کن آغشته به مواد پاک کننده استفاده کنید (با بهترین پاک کننده صورت شخص خودتان در مقاله دیگر ما آشنا شوید!).

اگر نقطه ای کشیدن خط چشم برای تان مشکل است، یک خط چشم نامرتب بکشید و سپس به همان روش گوش پاک کن آن را مرتب کنید.

استفاده از مداد چشم به صورت مرحله به مرحله

1. در صورت نیاز مداد چشم را تیز کنید. تیزی مداد شما بر خط چشم تاثیر می گذارد. با یک مداد تیز می توانید خطی دقیق و نازک بکشید. و اگر می خواهید خطی پهن بکشید، سر مداد را گرد یا خیس کنید. برای تیز کردن مداد، حتما از تراش مداد چشم استفاده کنید.

کشیدن خط چشم

برای گرد کردن سر مداد، آن را به آرامی روی یک دستمال کاغذی بزنید تا به اندازه مورد نظرتان گرد شود.

2. می توانید برای نرم تر شدن سر مداد، آن را با سشوار گرم کنید. هرچه سر مداد نرم تر باشد، رنگ تیره تری به خط چشم می دهد. همچنین اگر سر مداد بیش از اندازه نرم است، می توانید چند دقیقه ای آن را در فریزر قرار دهید تا خنک و سفت شود.

3. گوشه بیرونی پلک خود را نگه دارید تا کشیده و محکم شود. این کار به صاف کشیدن خط چشم کمک می کند. از طرفی همانطور که در ترفندهای کشیدن خط چشم گفته شد، قرار دادن آرنج می تواند به تکان نخوردن دست شما کمک کند.

4. حال از گوشه بیرونی چشم شروع به کشیدن خط چشم کنید. این کار را به آرامی انجام دهید تا خطی صاف داشته باشید. همچنین می توانید خطی نازک در یک سوم انتهایی پایین چشم خود بکشید تا ظاهر خط چشم شما زیباتر شود.

ادامه

5. برای داشتن ظاهری طبیعی، سعی کنید فضای بین خط چشم و خط مژه خود را پر کنید تا چشم شما بدون نیاز به خط چشمی پهن و شلوغ، برجسته به نظر آید.

6. طرز کشیدن خط چشم پایین به این صورت است که باید یکی از انگشتان خود را روی گونه قرار دهید سپس همانطور که خط بالای چشم را کشیدید، آرام آرام خط پایین چشم را هم بکشید. برای ظاهری ساده، فقط بخش بیرونی پایین چشم را بکشید اما اگر می خواهید خط چشمی برجسته داشته باشید، تمام خط پایین را بکشید. البته این کار باعث کوچکتر نشان دادن چشم شما می شود.

طرز کشیدن خط چشم ماژیکی

1. در ابتدا نوک و لبه قلمو را داخل مخزن ببرید و برای گرفتن مقدار اضافه، آن را به کناره مخزن بکشید. مراقب باشید که ژل به سرعت خشک می شود؛ بنابراین به محض استفاده از آن، درب را ببندید. اگر احساس کردید که ژل کمی خشک یا سفت شده است، مخزن را در با گرمای دستان خود گرم کنید تا استفاده از آن آسان تر شود.

کشیدن خط چشم

2. با کشیدن گوشه داخلی و خارجی چشم خود شروع کنید. ابتدا از گوشه داخلی چشم و سپس از گوشه بیرونی به وسط بکشید.

3. حال مرکز را پر کنید. از نقطه گذاری و ایجاد فواصل کوتاه و سپس پر کردن آن ها برای کشیدن خطی صاف استفاده کنید. برای یکنواخت بودن خط شاید بهتر باشد چند بار روی آن را بکشید.

آموزش کشیدن خط چشم مایع برای تازه کارها

1. در ابتدا حتما خط چشم مایع خود را تکان دهید تا مطمئن باشید که جزء مایع و جامد آن به خوبی مخلوط شده اند. (البته در صورتی که از نوع مخزن دار خط چشم مایع استفاده می کنید.)

اگر پس از باز کردن، احساس کردید که مقدار زیادی از مایع خط چشم روی قلموی آن وجود دارد، قلمو را به لبه مخزن بکشید تا مقدار اضافی به داخل مخزن بریزد.

2. حال از وسط چشم شروع به کشیدن خط چشم کنید. قلمو را در بالای مژه خود قرار دهید و به سمت لبه خارجی چشم، خط را بکشید.

یکی از ترفندهای کشیدن خط چشم این است که اگر طراحی خط با خط چشم مایع برای شما مشکل است، می توانید ابتدا با یک مداد چشم خطی بکشید و سپس با خط چشم مایع روی آن را پر کنید.

3. حال از گوشه چشم به خط کشیده شده در مرحله قبل وصل کنید. اگر کشیدن خط برای شما مشکل است، همانطور که در ترفندهای کشیدن خط چشم گفته شد، ابتدا خط چشم را نقطه نقطه یا خط های با فاصله بکشید و سپس به هم وصل کنید تا خط چشمی کامل و صاف به دست آید.

نکته مهم

اگر جایی از خط چشم اشتباه کردید نگران نباشید. از ترفند گوش پاک کن آغشته به مواد پاک کننده یا محو کننده که در بالا توضیح داده شد استفاده کنید.

4. دنباله خط چشم خود را بکشید. دنباله خط چشم اختیاری است اما به زیبایی خط چشم شما کمک می کند. برای این کار کافی است منحنی خط چشم بیرونی خود را به سمت بالا بکشید. اگر نمی خواهید خط چشم شلوغی داشته باشید، طراحی دنباله ای کوچک کافی است. برای داشتن دنباله ای زیبا می توانید به ترفندهای کشیدن خط چشم که در بالا گفته شد، نگاهی اندازید و از روش کارت یا نوار چسب استفاده کنید.

آموزش کشیدن خط چشم برای چشم های ریز

احتمالا برای شناخت این فرم چشم نیازی به هیچ توضیحی ندارید! در کل شما می‌خواهید با آرایش کردن چشم خود را درشت تر کنید و فراموش نکنید که استفاده‌ی بیش از حد از خط چشم دقیقا نتیجه‌ی عکس دارد.

برای درشت نشان دادن چشم ها یک راه حل بیشتر وجود ندارد و آن هم استفاده از مداد چشم سفید یا کرم داخل چشم است. مداد چشم Soft Liner شماره ۶۹۰ بی یو (Beyu) برای این کار مناسب است.

به هیچ وجه از مداد چشم مشکی در داخل چشم استفاده نکنید، چون این کار چشم‌های شما را ریزتر نشان می‌دهد.

موقع کشیدن خط چشم، خط را فقط در انتهای پلک بالایی کمی به سمت بیرون و بالا بکشید.

زیر چشم را خط بکشید و خط را در گوشه‌های چشم کمی محو کنید، این کار باعث می‌شود چشم‌های شما درشت‌تر و بازتر به نظر برسد.

در نهایت فراموش نکنید که برای داشتن یک آرایش زیبا و تمیز به لوازم آرایشی با کیفیت نیاز دارید.

مدل خط چشم برای چشم های گرد

چشم گرد معمولا هم در پلک پایین و هم در پلک بالا حالتی فرور فته دارد که باعث می‌شود چشم‌ها به شکل طبیعی باز و خیره دیده شوند.

جلوی آینه بایستید و مستقیم به خودتان نگاه کنید. اگر می‌توانید خط سفید دور عنبیه را به راحتی ببینید، چشم‌های شما گرد است.

هدف شما از آرایش چشم باید این باشد که کمی چشم‌ها را کشیده‌تر نشان دهید.

کشیدن خط چشم:

بهتر است به جای خط چشم مایع از یک مداد چشم پررنگ مثل مداد چشم Soft Liner برند بی یو (Beyu) استفاده کنید.

مدل خط چشم گربه ای برای فرم چشم‌های شما می‌تواند بسیار مناسب باشد چراکه کشیدگی چشم را افزایش می‌دهد.

کشیدن خط چشم

برای آنکه ظاهر دراماتیک‌تری داشته باشید یک مداد چشم مانند مداد چشم Effet Smoky بورژوا (Bourjois) را دقیقا روی خط مژه‌های بالا و پایین خود به شکل محو شده استفاده کنید.

به سادگی می‌توانید با استفاده از یک سایه چشم موشی-دودی آرایش چشم عروسکی داشته باشید.

آموزش کشیدن خط چشم برای چشم بادامی‌ها

معمولا چشم بادامی ها خودشان را با کسانی که چشم گرد دارند اشتباه می‌گیرند. پس چطور بفهمید مدل چشم شما بادامی است یا چشمان گرد دارید؟

اگر لبه‌های بالایی و پایینی چشم شما کمی با پلک پوشانده شده است، شما جزو چشم بادامی ها هستید.

چشم‌های شما احتمالا کمی حالت رو به بالا دارد.

نکته: هدف شما این است که ظاهر چشم خود را بهتر کنید، پس با استفاده از سایه چشم روشن در بخش داخلی پلک و سایه‌ی تیره در گوشه‌ی بیرونی، کمی سایه روشن ایجاد کنید.

کشیدن خط چشم

یک خط چشم مایع را انتخاب کنید، خط چشم ژلی ایزادورا (Isadora) انتخاب مناسبی است.

با کشیدن یک خط بسیار باریک از بحش داخلی پلک بالای چشم، کار را شروع کنید.

سعی کنید خط را تا جای ممکن تمیز و نزدیک به مژه‌ها نگه دارید.

هر قدر به گوشه‌ی بیرونی پلک نزدیک می‌شوید کمی خط را پهن‌تر کنید و به سمت بالا ببرید.

یک خط باریک، ظریف و نزدیک به مژه‌ها روی پلک پایینی چشم بکشید.

می‌توانید برای آنکه آرایش چشم کمی دودی باشد، انتهای خط چشم را اندکی محو کنید.

آموزش کشیدن خط چشم برای چشم‌های پلک افتاده

اگر پلک‌های شما کمی پایین‌تر است و یک چروک کوچک بالای چشم به وجود آورده، باید بگوییم شما از آن دسته خانم هایی هستید که پلک‌های کمی افتاده دارید و احتمالا یک مدل آرایش چشم می‌خواهید که پلک‌هایتان را کمی بالا بکشد و چشم‌ها را باز کند.

چه آرایش چشمی مناسب شما است؟ یک خط چشم باریک زیر پلک شما گم می‌شود، پس به یک خط چشم پهن تر نیاز دارید که تاکید بیشتری روی چشم‌ها به وجود آورد.

کشیدن خط چشم:

ابتدا به یک خط چشم ضد آب و با کیفیت نیاز دارید که روی پلک پخش و محو نشود. خط چشم Color Effect میسیلین (Misslyn)مناسب است.

کشیدن خط چشم

برای کشیدن خط چشم ، قلمو را کاملا به پلک خود فشار داده و ثابت کنید تا مطمئن شوید که خط از مژه‌هایتان فاصله نمی‌گیرد.

انتهای خط چشم را با یک خط ظریف کمی به سمت بالا بکشید.

برای آنکه چشم‌هایتان درشت‌تر دیده شود، از یک ریمل بلندکننده‌ی مژه استفاده کنید. ریمل را به اندازه و تمیز به کار ببرید. ریمل جدا کننده Defining برند میسلین برای شما مناسب است.

آموزش کشیدن خط چشم برای چشم های رو به پایین

مدل چشم رو به پایین تقریبا همان چشم بادامی است با این تفاوت که در انتها، کمی حالت افتاده دارد. وقتی نوبت به آرایش چشم می‌رسد، شما نیاز دارید که کمی چشم‌ها را بالا بکشید.­

کشیدن خط چشم:

کشیدن خط را از جایی بالاتر از محلی که فکر می‌کنید خط چشم باید قرار بگیرد شروع کنید.

می‌توانید که سر خود را به عقب بخوابانید و خط را از میانه‌ی پلکه به سمت شقیقه‌ها در زاویه‌ی ۴۵ درجه بکشید.

بالا بردن خط چشم از وسط پلک باعث می‌شود چشم‌های شما حالت بازتر و بالا رفته‌ای پیدا کند.

از جادوی سایه چشم روشن برای بالابردن پلک‌ها غافل نشوید. از یک سایه چشم قرمز صورتی یا نارنجی در آرایش پشت چشم خود استفاده کنید.

مدل خط چشم برای چشم های رو به بالا

چه چیز درست برعکس یک چشم خمار رو به پایین است؟ چشم‌هایی که کمی پلک آن‌ها به سمت بالا حرکت کرده است.

فرم چشم شما کمی به چشم بادامی‌ها شباهت دارد، با این تفاوت که پلک پایینی شما کمی برجسته‌تر از پلک بالایتان به نظر می‌رسد. نکته این است که شما باید تقارن طبیعی چشمتان را افزایش دهید.

کشیدن خط چشم

نکته: برای آنکه فرم چشم شما زیباتر به نظر برسد می‌توانید از کمی سایه‌ی روشن نئونی روی پلک پایینی چشم استفاده کنید.

کشیدن خط چشم:

خط چشم را روی هر دو پلک بالایی و پایینی چشم به کار ببرید.

خط را در گوشه‌های بیرونی چشم، پهن‌تر بکشید.

انتهای خط چشم خود را کمی محو کنید، برای این کار می‌توانید از یک خط چشم مدادی مانند مداد چشم Effet Smoky بورژوا (Bourjois) استفاده کنید که دارای برس برای محو کردن خط است.

سعی نکنید حالت بالا رفته‌ی چشم را با آرایش کم کنید و چشم را رو به پایین ببرید. به جای این کار از حالت طبیعی چشم‌ها پیروی کنید.

 

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار