|
|
کدخبر: ۱۸۵۳۰۶

کیک پرتقالی یکی از انواع کیک های خوشمزه و پرطرفدار بین المللی است که با رسپی های متنوعی درست می شود و طعم متفاوتی دارد.

کیک پرتقالی یکی از انواع کیک های خوشمزه و پرطرفدار بین المللی است که با رسپی های متنوعی درست می شود. کیک پرتقال یک پیشنهاد خوشمزه برای میان وعده های مختلف است که طرز تهیه آن را در این مطلب می بینید.

مواد لازم کیک پرتقالی

  • آرد ۲ لیوان
  • شکر ۱ لیوان
  • تخم مرغ ۳ عدد
  • آب پرتقال ⅔ لیوان
  • روغن مایع ½ لیوان
  • وانیل نوک قاشق چایخوری
  • زست پرتقال ۱ قاشق غذاخوری
  • بکینگ پودر ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه کیک پرتقالی

طرز تهیه کیک پرتقالی

مرحله اول

برای تهیه کیک پرتقالی مجلسی ابتدا یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم، سپس تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل به آن اضافه می کنیم. در ادامه با دور تند همزن برقی به مدت ۷ دقیقه هم می زنیم تا مواد کرم رنگ و حجیم شود.

مرحله دوم

حالا پرتقال را می شوییم و پوست آن را به صورت ریز رنده می کنیم، سپس پوست پرتقال را به همراه روغن مایع به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم و کمی هم می زنیم، سپس آب پرتقال را اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله مخلوط تخم مرغ را به مدت ۱ دقیقه هم می زنیم تا مواد با هم ترکیب و یکدست شود. حالا آرد و بکینگ پودر را باهم مخلوط می کنیم، سپس مخلوط آرد را ۲ مرتبه الک می کنیم و مجددا درون الک می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا مخلوط آرد را طی ۳ مرحله به مایه کیک اضافه می کنیم. در ادامه با لیسک به صورت دورانی و چرخشی در حد ترکیب شدن مواد مخلوط می کنیم. حالا فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم.

طرز تهیه کیک پرتقالی

مرحله پنجم

در این مرحله اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود. حالا یک قالب مناسب انتخاب می کنیم و با کره سرد کف قالب را چرب می کنیم، سپس مقداری آرد کف قالب می پاشیم. در ادامه مایه کیک را درون قالب می ریزیم.

مرحله ششم

در این مرحله قالب را چند بار محکم روی سطح کار می کوبیم تا حباب های درون کیک ار بین برود. در ادامه قالب را در طبقه وسط فر قرار می دهیم و اجازه می دهیم به مدت ۴۰ دقیقه درون فر بماند تا کیک به طور کامل بپزد.

مرحله هفتم

حالا پس از گذشت ۴۰ دقیقه با یک خلال دندان یا سیخ چوبی کیک را تست می کنیم اگر پخته بود آن را از فر خارج می کنیم، سپس اجازه می دهیم کیک به طور کامل خنک شود. در ادامه آن را درون ظرف مورد نظر قرار می دهیم.

طرز تهیه کیک پرتقالی

مرحله هشتم

در نهایت مقداری پودر قند را درون الک می ریزیم و روی کیک به عنوان تزئین الک می کنیم، سپس یک پرتقال را به صورت حلقه ای نازک برش می زنیم و روی کیک قرار می دهیم. در آخر کیک را به اندازه دلخواه برش زده و سرو می کنیم. نوش جان.

نکات تکمیلی در مورد کیک پرتقال

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 45دقیقه میباشد .

کیک پرتقال را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .

طرز تهیه کیک پرتقالی

توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار