|
|
کدخبر: ۱۸۵۳۲۳

با کمک روش های بسیار ساده و راحت برای هایلایت طبیعی مو می توانید موهایی زیبا و به رنگ روشن داشته باشید و از آن لذت ببرید.

برای هایلایت طبیعی مو نیازی به مواد شیمایی و مضر یا هزینه های بالا نیست شما به راحتی می توانید با چند روش ساده و موثر طبیعی در خانه به رنگ دلخواه موهایتان برسید. با ما همراه باشید.

چطور موهایمان را در خانه و با مواد طبیعی هایلایت کنیم

چه موهای تیره، قهوه ای، بلوند و یا قرمز داشته باشید، فرآیند روشن کردن طبیعی وجود دارد. نشستن زیر نور خورشید روشی آسان و موثر برای روشن کردن مو است، اما اگر می خواهید روند را طولانی کنید.

هایلایت طبیعی مو

راه های طبیعی دیگری برای افزایش رنگ های طلایی موها وجود دارد ، با دنبال کردن این بخش از دنیای مد نمناک هایلایت طبیعی مو را یاد بگیرید که چطور از انواع مواد طبیعی و خانگی برای رسیدن به رنگ دلخواه استفاده کنید.

1. هایلایت مو با استفاده از آب لیمو

روش اول

لیمو ترش را نصف کنید ، با آب میوه گیری و یا دست آب آن در کاسه بریزید. تا جایی که ممکن است آب بیشتری از لیمو بگیرید، به خصوص اگر موهای بلندتری داشته باشید.

هایلایت طبیعی مو

همچنین می توانید مقداری دارچین و نرم کننده برای روشن کردن آن اضافه کنید.

مطمئن شوید که دانه های لیمو را در آن نریخته اید، چون بطری اسپری را مسدود می کند.

از استفاده بطری لیمو ترش اجتناب کنید. چون شامل مواد نگهدارنده است که برای مو خوب نیستند.

مقدار دقیق لیمو بسته به این که موها چقدر بلند است، متفاوت خواهد بود.

روش دوم هایلایت طبیعی مو

عصاره لیمو را با آب در یک بطری اسپری مخلوط کنید. باید از دو قسمت آب لیمو ویک قسمت آب استفاده کنید. عصاره لیمو را اندازه بگیرید و سپس مقدار مناسب آب را اضافه کنید. برای مثال، دو فنجان عصاره لیمو نیاز به یک فنجان آب دارد. بطری اسپری را تکان دهید تا عصاره لیمو و آب با هم مخلوط شود .

اگر از یک بطری اسپری قدیمی استفاده می کنید، دقت کنید که قبل از ریختن آب لیمو به طور کامل شسته شده باشد. از استفاده بطری حاوی مواد شیمیایی سمی خودداری کنید.

هایلایت طبیعی مو

روش سوم

موهای خود را با مخلوط لیمو ترش اسپری کنید. روی قسمت هایی که می خواهید روشن تر شود تمرکز کنید، چه تمام موها، انتهای و یا هایلایت کل. می توانید همه موهایتان یا چند تار مو، بسته به آنچه که سعی دارید به دست آورید، بپوشانید.

اگر نتیجه بهتری می خواهید، توپک پنبه را در مخلوط عصاره لیمو فرو کنید و آن را روی تارهای مویی که می خواهید هایلایت کنید بمالید.

هر چه عصاره لیمو بیشتر روی موها مالیده شود، روشن تر خواهد شد.

چندین بار در آفتاب بنشینید، عصاره لیمو به همراه آفتاب برای روشن کردن مو بکار می رود. سعی کنید در طول روز حدود سه یا چهار بار در آفتاب بنشینید. هر جلسه باید بین یک و دو ساعت باشد. دقت کنید هنگام نشستن در نور مستقیم خورشید ، صورت و بدن خود را با کرم ضد آفتاب و لباس محافظت کنید.

روش چهارم هایلایت طبیعی مو

موهای خود را بشویید و نرم کننده بزنید. ترکیب عصاره لیمو را از موی خود به طور کامل آبکشی کنید. سپس آن را بشویید و نرم کننده بزنید. آب لیمو موها را خشک می کند ، بنابراین یک نرم کننده عالی ضروری است. زمانی که موهایتان خشک شد می توانید هایلایت ها را ببینید.

هایلایت طبیعی مو

2. استفاده از چای بابونه برای هایلایت طبیعی مو

یک کتری چای بابونه بجوشانید. از گل های بابونه خشک یا 3 تا 4 کیسه چای بابونه استفاده کنید تا یک قوری چای غلیظ درست کنید. بگذارید زمانی که جوش آمد خنک شود. نباید آنقدر گرم باشد که دست را بسوزاند ، چون می خواهید روی سر بریزید

موهایتان را با چای گرم بشویید. اگر دوست دارید موهای خود را روشن کنید ، بایستید و چای را روی موهای خود بریزید. هم چنین، چای بابونه را به تارهای مویی که می خواهید هایلایت کنید ، بزنید.

در زیر نور خورشید بنشینید و بگذارید با چای واکنش نشان دهد. بگذارید چای در موها با نشستن در آفتاب خشک شود. زمان دقیقی برای نشستن وجود ندارد ، اگرچه هر چه طولانی شود به طور کلی بهتر است.

موهای خود را بشویید و نرم کننده بزنید. چای را از موها بشویید. سپس آن را با محصولات مرطوب کننده و نرم کننده بشویید. زمانی که موهایتان خشک شد نور ملایم و برخی هایلایت ها را خواهید دید.

این روند را تکرار کنید. بعید به نظر می رسد که نتایج چشمگیر با چای بابونه را نبینید. معمولا به تدریج موهای را روشن می کند. شاید لازم باشد این روش را چند روز به ترتیب امتحان کنید تا نتایج مورد نظر خود را به دست آورید.

هایلایت مو با بابونه

3. هایلایت طبیعی مو با استفاده از عسل

عسل و آب را در کاسه بریزید. عسل مقادیر طبیعی هیدروژن پراکسید دارد ، بنابراین یک وسیله عالی برای روشن کردن موها است. یک قاشق سوپ خوری عسل خام را به یک کاسه با یک فنجان آب اضافه کنید.

مخلوط را روی موها بمالید. تصمیم بگیرید که آیا می خواهید همه موهای را روشن تر کنید یا فقط چند تار مو می توانید مخلوط عسل یا آب را در کل سر بمالید و یا فقط مخلوط را به چند تار مو بزنید. برای روشن کردن تارهای مو، استفاده از یک قلم مو برای رنگ کردن تارها، آسان تر است.

بگذارید مخلوط یک شب روی موها بماند. یک کلاه حمام بگذارید. بگذارید مخلوط یک شب بماند تا موها روشن تر شود. اگر نمی خواهید بگذارید یک شب بماند، می توانید بگذارید 30 تا 60 دقیقه بماند.

هایلایت طبیعی مو

شامپو و نرم کننده زدن . عسل را به طور کامل بشویید. این کار کمی تلاش می خواهد، چون عسل چسبناک است. وقتی که خشک شود ، رنگ آن باید روشن تر شود. این فرآیند را برای حتی نتایج بهتر تکرار کنید.

سرکه سیب و عسل

راه دیگر برای هایلایت مو بدون آسیب استفاده از سرکه سیب و عسل می باشد، به یک قابلمه مقداری آب و دو قاشق عسل اضافه کنید و پس از جوشیدن دو قاشق غذا خوری سرکه سیب نیز به آن اضافه نمایید سپس در یخچال قرار دهید و پس از خنک شدن بر روی موهایتان قرار دهید، به منظور جذب محلول استفاده از گرمای سشوار بسیار موثر است و پس از زمان ده دقیقه موهایتان را بشویید.

عسل و زیتون

این مخلوط به عنوان یک روش موثر جهت هایلایت طبیعی موها مورد استفاده قرار گرفته می شود می توانید یک چهارم فنجان روغن زیتون و یک چهارم فنجان عسل گرم کرده را با هم مخلوط کنید سپس بر روی قسمت هایی از موها که می خواهید روشن شود به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قرار دهید و در نهایت موها را بشویید و اگر می خواهید دوش بگیرید حتما مراقب باشید زیرا، روغن زیتون باعث سر شدن زمین می شود.

هایلایت طبیعی مو

4. هایلایت طبیعی مو با استفاده از حنا

مطمئن شوید که حنا گزینه مناسب است. حنا معمولا به رنگ قهوه ای مایل به قرمز تبدیل می شوند. اگر موی شما به طور طبیعی بسیار تیره است، به احتمال زیاد روشن تر از رنگ عادی خواهد شد. با این حال، اگر موهایتان به طور طبیعی روشن باشد، حنا ممکن است واقعا آن را تیره کند. از حنا برای موهای تیره تر استفاده کنید اگر می خواهید کمی قرمزی داشته باشد.

خمیر با حنا درست کنید؛ باید خمیر را از 12 ساعت قبل از اینکه بخواهید موها را رنگ کنید آماده کنید 3 قاشق سوپ خوری پودر حنا را با آب جوش کافی مخلوط کنید تا خمیری سفت درست شود. می توانید از یک قاشق، و یا چیزی شبیه به هم زن استفاده کنید. مخلوط را جای خنک قرار دهید.

آماده سازی حنا

آماده سازی برای استفاده از حنا. حنا لکه هایی را روی لباس و بدن می گذارد بنابراین پیراهن آستین بلند کهنه و دستکش برای محافظت بپوشید. برای اجتناب از رنگ گرفتن این مناطق با حنا، کرم روی گردن بمالید تا از رنگ گرفتن این مناطق با حنا اجتناب کنید.

موهای خود را با حنا ماساژ دهید. هنگام استفاده از حنا از دستکش استفاده کنید. یا تمام سر خود را با حنا بپوشانید یا فقط تارهایی را که می خواهید روشن تر کنید ، بمالید. تا جایی که ممکن است وقتی حنا را روی سرتان مالیدید با یک کلاه دوش پلاستیکی بپوشانید.

بگذارید مخلوط به مدت دو یا سه ساعت بماند. بعد از دو یا سه ساعت کلاه دوش را بردارید و نرم کننده مو را روی موها بزنید. حنا و نرم کننده را قبل از شامپو زدن بشویید

5. تخم مرغ، ماالشعیر و لیمو

یک روش ساده و تاثیر گذار برای هایلایت طبیعی مو استفاده از ماسک تخم مرغ، ماالشعیر و لیمو است بنابراین تخم مرغ را هم بزنید سپس به آن نصف فنجان ماالشعیر بیافزایید و با کمک یک قاشق چوبی این دو را با هم مخلوط کنید سپس به آن لیمو اضافه نمایید و در نهایت ماسک به دست آمده را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی مو قرار دهید و با آب فراوان بشویید، استفاده از این روش دو بار در هفته تاثیر فوق العاده ای در روشن شدن موها دارد.

هایلایت طبیعی مو

6. جوش شیرین و هایلایت طبیعی مو

نصف فنجان جوش شیرین را با مقداری آب با هم مخلوط نمایید سپس خمیر به دست آمده را به منظور هایلایت طبیعی مو ها بر روی موها بمالید و پس از زمان پانزده تا بیست دقیقه موهایتان را بشویید در صورتی که تمایل به روشن تر شدن موها دارید می توانید زمان بیشتری نگه دارید.

7.ریواس

استفاده از ریواس برای داشتن موهای رنگ روشن گزینه بسیار مناسبی است بنابراین دو فنجان آب و یک چهارم فنجان ریواس خرد شده را با هم مخلوط نمایید سپس آب آن را گرفته و پس از خنک شدن آب آن، بر روی مو ها بمالید و اجازه دهید به مدت ده دقیقه بماند و در نهایت موها را آبکشی نمایید، ریواس به دلیل داشتن پکتین در صورتی که به مدت طولانی بر روی موها بماند حالت چسبندگی به خود می گیرید.

8. دارچین و هایلایت طبیعی مو

بک روش موثر دیگر در هایلایت طبیعی مو دارچین می باشد که بسیار موثر است از این رو به نیمی از بطری شامپوی نرم کننده خود پودر دارچین اضافه کنید سپس خمیر غلیظ به دست آمده را بر روی مو ها بمالید و اجازه دهید به مدت سه تا چهار ساعت بماند و در نهایت موها بشویید استفاده از این روش مو ها را ابریشمی و صاف می کند، دارچین همچنین دارای آنتی اکسیدان و ضد آفتاب طبیعی می باشد که باعث جلوگیری از آسیب به مو می شود.

هایلایت طبیعی مو

یک قاشق غذا خوری روغن زیتون و یک و نیم پیمانه پودر دارچین را با هم ترکیب نمایید سپس مخلوط به دست آمده را بر روی مو بزنید و پس از زمان سه تا چهار ساعت مو ها را بشویید برای رسیدن به نتیجه بهتر می توانید به مواد یک قاشق غذا خوری عسل نیز بیافزایید.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار