|
|
کدخبر: ۱۸۵۳۹۳

انتخاب مداد ابرو کار پیچیده‌ای نیست. اما لازم است بدانید با توجه به رنگ مو، پوست و چشم چه مداد ابرویی باید بخرید.

انتخاب مداد ابرو یکی از اصلی ترین دغدغه های خانم های با ابروهای نازک و کم پشت می باشد که برای این نقص ممکن است دست به هزینه های گزافی یزنند. این مطلب به شما کمک می کند تا  با استفاده از یک مداد ابروی مناسب به تمام هزینه ها نه بگویید و زیبایی خود را در کمترین زمان ممکن تمدید کنید.

خرید مداد ابرو

خریدن مداد ابرو به اندازه خرید ریمل یا سایه چشم مهم به‌نظر می‌رسد. چراکه فرم ابروها اثر زیادی روی ظاهر صورت شما دارد. باوجود داغی بازار تاتو، فیبروز و غیره ابرو، هنوز خیلی‌ها ابروی طبیعی خودشان را ترجیح می‌دهند؛ البته که جلوه ابرو برای‌شان مهم است و آن را مرتب و خوشگل می‌خواهند. این‌جاست که پای مداد ابرو به کیف لوازم آرایشی باز می‌شود.

این روزها که ویروس کرونا در خیلی از آرایشگاه‌ها را بسته، خانم‌های زیادی هستند که نیاز به مرتب کردن ابروها در خانه دارند. پس از خرید مداد ابرو غافل نشوید که حسابی به‌کمک‌تان می‌آید.

انتخاب مداد ابرو

دلایل پزشکی از بین رفتن ابروها

نازک شدن ابروها می تواند برای زنان بالغ مشکل ساز باشد، موارد بسیاری وجود دارد که افراد به استفاده از یک مداد ابروی هاشوری روی می آورند و یکی از عمده عللی که افراد زیادی را درگیر خود کرده است، از جمله چربی بیش از حد پوست یا اپیلاسیون می باشد که در گذشته اتفاق افتاده است.

همچنین برخی از مشکلات پزشکی وجود دارد که می تواند باعث ریزش ابروها یا پراکنده شدن ابروها شوند، برخی از این موارد عبارتند از:

  • شیمی درمانی
  • یائسگی
  • درماتیت
  • کبد
  • آلوپسی

انواع مداد ابرو از لحاظ نوع عملکرد

انتخاب مداد ابرو با توجه به ساختار و بافتی که دارند، در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند که هر یک برای نوع خاصی از پوست مناسب است.

در این بخش برایتان انواع مدل‌های مداد ابرو را توضیح داده‌ایم:

مداد ابرو پودری

مداد ابرو پودری از نظر ظاهری شبیه به مدادهای معمولی است. اما بافت آن بسیار نرم و سبک بوده و در هنگام آرایش، ظاهری فوق‌العاده طبیعی و پرپشت روی ابروها ایجاد می‌کند. از مهم‌ترین ویژگی‌های مداد ابرو پودری می‌توان به بر جای نگذاشتن خط آرایش اشاره کرد.

برای افزایش ماندگاری این محصولات نیز می‌توان بعد از آن‌ها از ژل فیکساتور ابرو سریتا استفاده کرد.

انتخاب مداد ابرو

مداد ابرو ماژیکی

یکی از انواع مداد ابرو جدید ، مداد ابرو ماژیکی یا ماژیک ابرو بوده که دارای سری نمدی و رنگدانه‌های غنی است. با استفاده از این محصول می‌توانید به راحتی و با کشیدن خطوط نازک و ظریف، قسمت‌های خالی ابرو را پر کنید.

مهم‌ترین ویژگی این محصولات، ضد آب بودن آن‌هاست که باعث ماندگاری بالای آرایش در برابر تعریق می‌شود. استفاده از این نوع مداد ابرو به دلیل غلظت پیگمنت‌ها، به افرادی که می‌خواهند آرایش ابروهایشان کاملاً مشخص باشد، پیشنهاد می‌شود.

مداد ابرو هاشوری

سری بهترین مداد هاشور ابرو به صورت اریب با سطحی صاف طراحی شده است. با استفاده از قسمت باریک سری این مدادها می‌توانید خطوط ظریف و زوایای تیز را طراحی کنید و بخش صاف آن‌ها نیز برای کشیدن خطوط پهن‌تر مناسب است.

طراحی منحصر به فرد مداد ابروهای هاشوری باعث می‌شود به راحتی با انتخاب مداد ابرو ابروهایتان را متقارن کنید. بعضی از این محصولات نیز یک سر برس مانند دارند که برای مرتب کردن تارهای ابرو و محو کردن مداد به شما کمک می‌کند.

ماژیک مدادی هاشور ابرو

این مدل ماژیک‌ها سری تقریبا مشابه با مداد هاشور ابرو دارند و رنگی که روی ابروها ایجاد می کنند، ناشی از جوهر است. سری این ماژیک‌ها دندانه‌دار بوده و خط‌های بسیار ظریفی ایجاد می‌کنند. این محصولات ضد آب هستند.

مداد ابرو مخملی

مداد ابروهایی که بافت سبک و مخملی دارند، ظاهر طبیعی و پرپشتی روی ابروها ایجاد می‌کنند. با استفاده از این ویژگی نیز، ابروهایتان خوش‌فرم‎‌تر و زیباتر خواهند شد.

چرا باید مداد ابرو بخریم؟

اگر ابروهای پرپشتی با خط‌های مرتب و منظم دارید، می‌توانید با خیال راحت بروید و مطالب بعدی «درجه» را بخوانید. اما بدانید بیشتر خانم‌ها دوست دارند فضاهای کم‌رنگ ابروی‌شان پررنگ‌تر باشد. شاید بخواهند قد ابرو را بلندتر کنند یا خط تاج ابرو را پرجلوه کنند.

انتخاب مداد ابرو

اگر هنوز دارید به خواندن ادامه می‌دهید، احتمالا شما هم می‌خواهید با مداد ابرو، جلوه و شکوه بیشتری به صورت‌تان بدهید و ابروها را از نو تعریف کنید.

مداد ابرو چه رنگی بخریم؟

وقتی حرف از خرید مداد ابرو می‌شود، قرار نیست فقط رنگ مو را درنظر بگیرید. رنگ پوست و چشم همان‌قدر اهمیت دارد. درست است که ابروها در شکل‌دهی به صورت نقش زیادی دارند، اما قرار نیست فقط خودشان دیده شوند. ابروی خوش‌رنگ و متناسب باعث می‌شود زیبایی چشم‌ها و دیگر اعضای صورت برجسته‌تر شود.

رنگ موی قهوه‌ای و انتخاب مداد ابرو

قانون کلی برای مو قهوه‌ای‌ها این است که یکی دو سایه روشن‌تر یا تیره‌تر از رنگ موی خودشان مداد ابرو بخرند. اگر موی قهوه‌ای و چشمان روشن دارید، ابروها را یک درجه تیره‌تر از موها مداد بکشید. اما اگر موی قهوه‌ای با چشمان تیره دارید، یک سایه روشن‌تر انتخاب کنید. موی قهوه‌ای شما لایت دارد؟ مداد ابرو را با رنگ لایت مو هماهنگ کنید، نه با رنگ زمینه.

رنگ موی مشکی

مو مشکی‌ها نیازی ندارند مداد ابروی کاملا مشکی بخرند. بلکه می‌توانند قهوه‌ای متوسط تا تیره را انتخاب کنند.

انتخاب مداد ابرو

رنگ موی بلوند و انتخاب مداد ابرو

با رنگ موی بلوند یا موی هایلایت شده، باید دقت زیادی در خرید مداد ابرو داشته باشید. اگر ابروها را زیادی روشن کنید، صورت شما خسته و بی‌حال به‌نظر می‌رسد. کاری به روشن‌ترین بخش موها یا لایت روشن آنها نداشته باشید. درعوض مداد ابرو را با تیره‌ترین بخش مو هماهنگ کنید.

ابروی تیره‌تر مثل قاب باشکوهی به صورت شما جلوه می‌دهد و کاری می‌کند رنگ چشم‌ها بیشتر به‌چشم بیاید.

رنگ موی پرکلاغی

اگر موهای شما به‌طور طبیعی پرکلاغی‌ست یا چنین رنگ مویی را می‌پسندید، نیازی به ابروی روشن ندارید. ابروی مشکی با موی پرکلاغی عالی به‌نظر می‌رسد.

انتخاب مداد ابرو

موی شرابی و بادمجانی

رنگ موی شرابی توجه‌تان را جلب کرد و راهی آرایشگاه شدید؟ به‌هرحال قرار نیست مداد ابروی هم‌رنگ مو بخرید. اگر رنگ موی شما تناژ سرد مثل آبی دارد، مداد ابروی قهوه‌ای روشن مناسب شماست. درصورتی‌که تناژ رنگ موی گرم مثل قرمز دارید، سراغ مداد ابروی قهوه‌ای تیره بروید.

رنگ موی هویجی و انتخاب مداد ابرو

در کشور ما افراد زیادی نیستند که به‌طور طبیعی رنگ موی هویجی و نارنجی داشته باشند. موی هویجی به‌طور طبیعی با ابروی تیره‌تر همراه می‌شود. پس این دسته از خانم‌ها و کسانی که دوست دارند مو را با تناژ نارنجی رنگ کنند، نیازی به مداد ابروی کاملا نارنجی ندارند. بهتر است سراغ رنگی بروند که کمی دودی یا مسی باشد.

نکته‌های تکمیلی انتخاب مداد ابرو را از دست ندهید

مداد ابرویی بخرید که کم‌چرب و نرم باشد. بعد از این‌که با مداد روی موهای ابرو کشیدید، آن را رو به بالا برس بزنید. به این ترتیب طبیعی‌تر به‌نظر می‌رسد.

انتخاب مداد ابرو

اگر می‌خواهید ابروهاتان خیلی به‌چشم بیایند، یا موی رنگ‌شده دارید، بد نیست ابروها یک پرده روشن‌تر از رنگ مو دیده شوند. اما بعضی‌ها ترجیح می‌دهند رنگ ابرو طبیعی به‌نظر برسد. در این صورت رنگ موی طبیعی ابرو را درنظر بگیرید و خیلی از آن دور نشوید.

همان‌طور که لایت به موها جلوه می‌دهد، بهتر است ابروها را یک‌دست نکنید. برای این‌که ابرو طبیعی و جذاب به‌نظر برسد، قسمت‌های کم‌پشت ابرو را با کیت پودر ابرو یا مداد ابرو بپوشانید. بعد با ژل ابرو روی آن بکشید. به این ترتیب سایه‌های متفاوتی روی ابرو دیده می‌شود و جلوه‌ زیباتری پیدا می‌کند.

در انتخاب و خرید مداد ابرو، تناژ رنگ مو را درنظر داشته باشید. در رنگ موی شما رنگ‌‌های گرم مثل طلایی یا قرمز دیده می‌شود؟ یا تناژ دودی در آن وجود دارد؟ مداد ابرو را با آن هماهنگ کنید.

بهتر است مداد ابرو را فقط روی مو بکشید و از کشیدن آن روی پوست و جایی که موی ابرو نروییده، دور نگهش دارید. مداد ابرو قرار است موها را برجسته‌تر کند، نه این که مو روی پوست شما بکشد؛ البته اگر دنبال ابروی طبیعی هستید.

پیشنهاد می‌کنیم برای رنگ ابرو سراغ رنگ مو که در خانه دارید، نروید. این رنگ برای مو طراحی شده و می‌تواند به پوست ابرو آسیب برساند.

آیا یک مداد ابرو خوب باید گران باشد؟

خیر. گرانتر بودن برخی از مدادهای ابرو لزوما به معنای کیفیت بهتر نیست. مدادهای ابرو توسط ماری ژوزه و Co مدت هاست که در سراسر جهان توسط هنرمندان آرایش استفاده می شود. هنگام تهیه مداد ابرو با کیفیت بالا، اطمینان حاصل کنید که مداد مورد نظر معیارهای زیر را رعایت کرده است:

انتخاب مداد ابرو

  • رنگدانه رنگ بالا
  • رنگ های عالی در بلوند، قهوه ای و مشکی نرم
  • اجازه استفاده دقیق و خطوط ریز
  • ضد آب و ضد لک
  • کیفیت بسیار مناسب برای قیمت مناسب

نکته

برای دستیابی به آن خطوط ریز اضافی، قبل از استفاده حتما مداد ابروی مناسب خود را تیز کنید. توصیه می کنیم قبل از تیز کردن، مداد ابرو خود را درون فریزر بگذارید. این باعث می شود که بتوانید مداد خود را بهتر تیز کنید و یک نتیجه بهتر از مداد ابروی مورد نظر خود بدست آورید.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار