|
|
کدخبر: ۱۸۵۴۹۹

استایل شلوار اسلش زنانه به عنوان یک پوشش غیر رسمی امروزه در خیابان و گذرگاه‌ها بسیار مورد توجه خانم ها قرار گرفته است.

استایل شلوار اسلش هیچ‌ گونه محدودیت سنی و جنسیتی برای استفاده ندارد. شما می‌توانید در هر شرایطی که راحت هستید از این شلوار استفاده کنید. اما برای استفاده از این شلوار با استفاده از این مطلب می توانید لباس خود را ست کنید.

شلوار اسلش دقیقا چیست؟

شلوار اسلش همان مدل از شلوارهای متنوع و راحتی است که این‌روزها در خیابان زیاد می‌بینیم. همان شلوارهایی که کمی، فقط کمی از شلوارهای راحتی منزل رسمی‌ترند و اغلب در پایین مچ‌شان کِش و گِت می‌خورد، همان‌هایی که در برخی مدل‌ها فاق بلند و گشادی دارند. این شلوارها با هدف راحتی و استفاده در تیپ‌های فوق غیررسمی طراحی می‌شوند اما این‌روزها پای‌شان از پیک‌نیک و ورزش به خیابان‌ها هم باز شده و حتی افراد معروف دنیا هم با استایل‌هایی شامل آنها زیاد دیده می‌شوند.

شلوارهای اسلش را نباید با گرم‌کن‌ها اشتباه بگیرید. تفاوت‌های اندکی میان‌شان وجود دارد که دنیای آنها را از هم جدا می‌کند. تفاوت‌هایی که اجازه پوشیدن شلوار اسلش در خیابان را صادر می‌کند ولی همچنان به شلوار راحتی برای ورود به خیابان اجازه نمی‌دهد. شلوارهای اسلش در جنس‌های مختلف تولید می‌شوند و علیرغم اینکه اغلب گشاد و راحت هستند، جنس و ساختار مچ‌شان به‌گونه‌ای است که در منزل و به‌عنوان شلوار کاملا راحتی مورداستفاده قرار نمی‌گیرد.

استایل شلوار اسلش

شاید بتوان تفاوت اصلی شلوار اسلش با شلوار راحتی را در سنگینی مواد سازنده‌شان دانست. جنس اسلش‌ها معمولا سبک‌تر از شلوارها و گرم‌کن‌های راحتی است. مرزهای باریک میان شلوار اسلش و راحتی را دریابید و با شلوارهای راحتی در خیابان ظاهر نشوید. این کارتان تیپ و استایل‌تان را به‌شدت مخدوش می‌کند و نشان می‌دهد که از دنیای مد و فشن چیزی نمی‌دانید. در ادامه درباره اسلش‌ها که در انگلیسی با عنوان joggers شناخته می‌شوند، بیشتر صحبت می‌کنیم.

ویژگی‌های استایل شلوار اسلش 

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، جنس شلوار اسلش از شلوار راحتی منزل سبک‌تر است. اما مدل‌های بسیار مختلف و متنوعی دارد. این شلوارها معمولا دور کمر و در قسمت مچ پا کِش می‌خورند و منعطف هستند. اسلش‌ها هم زنانه هستند و هم مردانه و قابلیت هماهنگ‌کردن‌شان با طیف متنوعی از لباس‌ها وجود دارد.

انواع جنس های شلوار اسلش

  • نخ پنبه ( ترکیب کتان و پنبه )
  • کنف ( الیاف گیاهی )
  • ترویرا ( ترکیب کتان و پلی استر )
  • پشمی ( الیاف پشم حیوانی )
  • فلامنت ( پلی استر بادوام )
  • پارچه دورس تو کرکی ( نخ طبیعی )
  • اسپان لاکرا ( میکرو پلی استر )

شلوار اسلش را چطور ست کنیم؟

کسانی که به پوشیدن لباس‌های اسپورت و غیررسمی علاقه‌مند هستند از اسلش‌ها استقبال زیادی می‌کنند. یکی از نکات مثبت آنها در کنار راحتی‌شان، قابلیت سِت‌کردن با انواع مختلفی از لباس‌های دیگر است. مثلا:

استایل شلوار اسلش و هودی

پوشیدن هودی‌ها یعنی همان سوئیشرت‌های کلاه‌دار با شلوار اسلش ایده خوبی است. با این تیپ می‌توانید به خیابان بروید، سری به کافه موردعلاقه‌تان بزنید و برای پیاده‌روی تنهایی یا با دوستان به تن‌تان باشد.

استایل شلوار اسلش

اگر می‌خواهید که تیپ‌تان با شلوار اسلش و هودی خاص‌تر شود، بهتر است به لایه‌لایه‌ پوشیدن هم فکر کنید. منظور از لایه‌لایه پوشیدن چیست؟ منظور این است که مثلا، یک لایه تی‌شرت، یک لایه پیراهن مردانه با دکمه باز روی آن و بعد هودی را بپوشید. به این می‌گویند لایه‌لایه پوشیدن که اتفاقا خیلی هم شیک و به‌روز است.

شلوار اسلش با کت جین

کت‌های جین از بهترین و کاربردی‌ترین لباس‌هایی هستند که می‌توانید در کمدتان داشته باشید. حال پیوند این کت‌های کاربردی با شلوار اسلش را در نظر بگیرید که خودش کاربردهای متنوعی دارد و با انواع لباس سِت می‌شود. پیوند مبارکی می‌شود.

استایل شلوار اسلش

هماهنگ‌کردن کت جین و شلوار اسلش باعث می‌شود که دوز غیررسمی‌بودن تیپ‌تان کمی تغییر کند و ضمن اینکه کماکان اسپورت‌پوش هستید، از درجه به‌شدت غیررسمی و اسپورت کمی به سمت رسمی‌شدن پیش بروید؛ دقت کنید: فقط کمی.

استایل شلوار اسلش با کت اسپرت

این استایل به همه توصیه نمی‌شود. تلفیق کت غیررسمی و شلوار اسلش از آن انتخاب‌هایی است که احتمالا افراد خاص‌پوش از آن استقبال می‌کنند. درست است که کت‌های اسپورت هم در دنیای لباس‌های غیررسمی به سر می‌برند اما درجه رسمیت‌شان در مقایسه با اسلش‌ها خیلی بیشتر است. تلفیق آنها با شلوار اسلش نوعی تضاد جالب ایجاد می‌کند که شاید برای همه قابل‌هضم نباشد. دقت کنید که در صورت پوشیدن کت با شلوار اسلش، پیراهن زیر کت هم باید غیررسمی باشد.

شلوار اسلش و پولوشرت

پولوشرت‌ها بهترین انتخاب‌هایی هستند که می‌توانید برای سِت‌کردن با شلوار اسلش در نظر بگیرید. این پیراهن‌های یقه‌دار و سه‌دکمه را در زمان پوشیدن با شلوارهای اسلش ساده، طرح‌دار و رنگی انتخاب کنید تا تیپی خاص و قابل‌تأمل داشته باشید.

استایل شلوار اسلش

استایل شلوار اسلش و تیشرت

میزان هماهنگی دنیای اسلش‌ها با تی‌شرت‌ها آن‌قدر زیاد است که انگار ترکیبی همیشگی هستند. تی‌شرت‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف را با شلوار اسلش‌تان بپوشید و لذت ببرید. دست‌تان در انتخاب رنگ و طرح هم کاملا باز است.

شلوار اسلش و پیراهن مردانه

پیراهن مردانه‌هایی که حالت اسپورت دارند: مثلا از جنس جین هستند یا چهارخانه‌ها در کنار شلوار اسلش ترکیب خوبی می‌سازند. برای پوشیدن آنها با این شلوارها باید پیراهن را روی شلوار بگذارید. پیراهم مردانه رسمی که در زیر کت‌وشلوار دامادی به تن می‌کنید، هرگز و هرگز و هرگز با شلوار اسلش سازگاری ندارد. این را به‌خاطر داشته باشید.

استایل شلوار اسلش و کاپشن خلبانی

کاپشن‌های خلبانی و شلوارهای اسلش هم از ترکیب‌های رایچ هستند. هماهنگی میان این دو به‌شدت زیاد است و اگر می‌خواهید استایلی مبتنی بر راحتی برای خود تدارک ببینید، حتما به سِت‌کردن این دو دقت داشته باشید.

به‌طور کلی هم، زمانی که قرار است کُت یا سوئیشرتی با شلوارهای اسلش بپوشید، باید به اندازه قد آن دقت کنید و حواس‌تان باشد که خیلی بلند نباشد.

ویژگی های یک شلوار اسلش خوب

اگر می خواهید راهنمای خوبی برای خرید شلوار اسلش داشته باشید، بهتر است که ویژگی های خوب آن را در نظر بگیرید.

استایل شلوار اسلش

جنس شلوار اسلش 

همان طور که در بالا به جنس های مختلف شلوار اسلش اشاره کردیم، شما می توانید جنس شلوار خود را با توجه به راهنمایی های ما، سلیقه ی شخصی خودتان، نوع نیاز و فعالیت ها و بستگی به فصل انتخاب نمایید. در نظر گرفتن جنس به عنوان راهنمای خرید شلوار اسلش می تواند تا حد زیادی به شما کمک بکند.

نوع شلوار اسلش:

بعضی از آقایان ساده پسندند و در عین حال برخی دیگر به تیپ های ساده علاقه نشان نمی دهند و بیشتر مدل های طرح دار را دوست دارند. در نتیجه انتخاب نوع شلوار بر اساس ساده بودن و طرح دار بودن آن نیز کاملا سلیقه ای شخصی و متفاوت می باشد.

قیمت شلوار اسلش:

نکته ای دیگر در خصوص راهنمای خرید شلوار اسلش خوب، در نظر گرفتن قیمت آن می باشد. باید گفت که قیمت شلوارهای اسلش با توجه به مدل، سایز، نوع پارچه، کیفیت و دوخت آن متفاوت می باشد. در نتیجه تنوع قیمت در بین شلوارهای اسلش زیاد است. شما هم در ابتدا باید خصوصیات شلوار اسلش خود را انتخاب کنید، سپس بودجه مورد نظر را برای خرید شلوار اسلش در نظر بگیرید.

رنگ شلوار اسلش:

مانند تمام شلوارهای دیگر، رنگ بندی در شلوارهای اسلش نیز موجود می باشد. شما باید در هنگام خرید به این نکته توجه نمایید که کدام رنگ از شلوار را می توان با بیشتر رنگ لباس هایتان ست کرد. بنابراین توصیه ما در این خصوص این است که بیشتر شلوارهای اسلش تیره را خریداری نمایید.

استایل شلوار اسلش

سایز شلوار اسلش:

شلوار اسلش را می توان در سایزهای مختلف در بازار مشاهده کرد. آقایان به این نکته راهنمای خرید شلوار اسلش توجه کنند، که حتما سایز مناسب با اندام خود را برگزینند. فراموش نکنید در شلوارهای اسلش راحت بودن آن حرف اول را می زند.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار