|
|
کدخبر: ۱۸۵۸۲۰

طرز تهیه فالوده شیرازی با نشاسته که یکی از خوشمزه ترین و خنک ترین خوراکی های تابستانه است را یادتان داده ایم. فوت و فن های تهیه این دسر جذاب و خوشمزه را در امیدنیوز بخوانید.

طرز تهیه فالوده شیرازی با نشاسته

فالوده شیرازی - طرز تهیه فالوده شیرازی با نشاسته

مواد لازم برای ۴ نفر
نشاسته ۳۰۰ گرم
گلاب ¼ لیوان
شکر ۱ لیوان
آب ۴ لیوان
لیمو ترش ۱ عدد
شربت آلبالو برای تزیین

مراحل طرز تهیه فالوده

مرحله اول

ابتدا ۲ لیوان از آب را در قابلمه ای می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم و شکر را کم کم به آن اضافه می کنیم و با قاشق هم می زنیم تا کاملا شکر در آب حل شود و دیگر هم زدن را متوقف می کنیم و اجازه می دهیم تا شربت قوام یابد.

طرز تهیه 7 شربت تابستانی مخصوص مهمانی را در امیدنیوز بخوانید.

دسر مجلسی - طرز تهیه فالوده شیرازی با نشاسته

مرحله دوم طرز تهیه فالوده شیرازی با نشاسته

در این مرحله گلاب را می افزاییم و شربت را هم می زنیم و صبر می کنیم تا بجوشد و قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و صبر می کنیم تا شربت سرد شود و بعد در کاسه ای می ریزیم و در فریزر قرار می دهیم تا یخ بزند.

مرحله سوم

سپس شربت یخ زده را از فریزر خارج می کنیم و در مخلوط کن یا غذاساز می ریزیم و پودر که شد در کاسه ای می ریزیم و مجددا داخل فریزر قرار می دهیم.۲ لیوان آب باقی مانده را در قابلمه ای می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله چهارم طرز تهیه فالوده شیرازی با نشاسته

حالا نشاسته را به آن می افزاییم و کمی با قاشق مخلوط آب و نشاسته را هم می زنیم و دیگر اجازه می دهیم تا آب کامل تبخیر شود و نشاسته غلیظ شود. پس از اینکه نشاسته غلیظ شد با قاشق آن را هم می زنیم.

مرحله پنجم

باید نشاسته کشدار نیز شده باشد و بعد خیلی سریع در کاسه ای تکه های درشت یخ می ریزیم و نشاسته غلیظ شده را در آبکش ( سوراخ های ریز داشته باشد ) می ریزیم و با قاشق روی نشاسته ها فشار می آوریم.

فالوده بستنی - طرز تهیه فالوده شیرازی با نشاسته

مرحله ششم

حالا نشاسته ها از سوراخ های آبکش رد می شوند به صورت رشته هایی بسیار نازک و کاسه یخ را زیر آبکش می گذاریم تا رشته ها روی تکه یخ ها بریزند و با قاشق رشته ها را آرام زیر و رو می کنیم تا به طور کامل سفت نشوند و انعطاف داشته باشند.

مرحله هفتم طرز تهیه فالوده شیرازی با نشاسته

یخ پودر شده را از فریزر بیرون می آوریم و در کاسه ای می ریزیم و رشته های نازک نشاسته را از داخل کاسه یخ بیرون می آوریم و به یخ پودر شده می افزاییم و خوب با یکدیگر مخلوط می کنیم تا رشته های فالوده منسجم شوند.

مرحله هشتم

حالا فالوده ما آماده شده است و می توانیم فالوده را در کاسه های مورد نظرمان بریزیم. برای بهتر شدن طعم فالوده می توانید به سلیقه خود از آب لیمو ترش، شربت آلبالو و … استفاده کنید که کاملا سلیقه ای می باشد.

فالوده - طرز تهیه فالوده شیرازی با نشاسته

نکات مهم و فوت و فن تهیه فالوده شیرازی در خانه

  • فالوده را با اسانس زعفران، گل نسترن و یا گلاب سرو کنید.
  • از ریز ترین ماسوره ممکن برای تهیه رشته های فالوده استفاده کنید.
  • برای تهیه فالوده از نشاسته گل استفاده کنید.

ارسال نظر

پربیننده ترین

آخرین اخبار