|
|
کدخبر: ۱۷۹۹۳۰

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران گفت که نمک آبرود چالوس به عنوان جذابترین منطقه استان است که حجم بیشتر مسافران نوروزی برای دیدن این جاذبه وارد این شهرستان شده است .

مهران حسنی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران افزود : تله کابین رامسر و عباس آباد بهشهر در رتبه های بعدی جذابیت و کانون توجه مسافران نوروزی امسال در مازندران گرفته است .
وی از روستاها به عنوان یکی دیگر از نقاط جذاب و دیدنی برای مسافران نوروزی نام برد و ادامه داد : از 27 اسفند سال گذشته تا اول فروردین امسال 140 هزار و 710 نفر از روستاهای این استان بازدید کردند .
به گفته معاون گردشگری مازندران 294 هزار و 600 نفر شب اقامت مسافران در روستاهای این استان بود .
مازندران که برخوردار از جاذبه های طبیعی و خدادادی جنگل و دریا است داشتن بیش از سه هزار روستا در دل طبیعت بخش دیگری از جذابیت های این استان به شمار می رود .
فراهم کردن امکانات و زیر ساخت های اقامتی در روستاهای مازندران از جمله بیش از 70 اقامتگاه بوم گردی به عنوان بخشی از فعالیت ها برای ماندگاری مسافران در این فضا است .
حسنی تعداد اقامت مسافران نوروزی در مازندران را بیش از 2 میلیون و 200 هزار نفر شب اقامت اعلام کرد .
وی گفت که در حالی این تعداد شب اقامت مسافران در مازندران ثبت شده است که ظرفیت اقامتگاه های رسمی و غیر رسمی استان با اندکی افزایش به نسبت نوروز سال گذشته به بیشتر از 800 هزار نفر شب اقامت رسیده است .
وی از بازدید مراکز و واحدهای اقامتی ، گردشگری ، پذیرایی ، دفاتر خدماتی مسافرتی و عرضه مواد غذایی به عنوان بخشی از فعالیت های ستاد اجرایی خدمات سفر در مازندران نام برد .
معاون گردشگری مازندران گفت : به همین منظور 34 مورد تشویق و 26 مورد اخطار به این واحدها در این مدت داده شد .
 

ارسال نظر