|
|
کدخبر: ۱۸۰۱۱۹

فصل بهار در راه است. گل‌ها شکوفه خواهند داد و همه جا سرسبز می شود. اما چنین شرایطی برای برخی از افراد بسیار دردناک و ناراحت کننده است.

 فصل بهار در راه است. گل‌ها شکوفه خواهند داد و همه جا سرسبز می شود. اما چنین شرایطی برای برخی از افراد بسیار دردناک و ناراحت کننده است. افرادی که به حساسیت فصلی مبتلا هستند ممکن است از دیدن شکوفه‌های گل، زیاد خوشحال نشوند. در این مقاله همراه ما باشید تا دلایل ایجاد عطسه و گلودرد را با هم مرور کنیم و نحوه مدیریت چنین حساسیت‌هایی را یاد بگیریم.

ترفندی برای رها شدن از حساسیت بهاری

اتاق را خنک نگه دارید:


پنجره‌های اتاق را ببندید و کولر را روشن کنید. در این شرایط از ورود گرده‌های گل به منزل جلوگیری کرده اید. از به کار بردن پنکه خودداری کنید، زیرا باعث چرخاندن گرد و خاک و بدتر شدن شرایط می‌شود.از باد اجتناب کنید:


باید بدانید که گرده‌های گل حرکت می‌کنند. سعی کنید جایی بنشینید که در آن بادی وجود ندارد. زمانی که باد شدیدی می‌وزد از رفتن به بیرون از منزل خودداری کنید.چمن‌های موجود در منزل را بزنید:


مطمئن شوید که چمن‌های باغچه را کوتاه کرده اید. از ماسک استفاده کنید تا گرده وارد بدن شما نشود.در سایه بمانید:


زمانی که می‌گوییم در سایه بنشینید شوخی نمی‌کنیم. اینکار نه تنها چشم شما را از نور خورشید محافظت می‌کند بلکه از ورود گرده به چشم نیز جلوگیری خواهد کرد.دوش بگیرید:


به خاطر داشته باشید که دوش گرفتن می‌تواند تمامی مواد آلرژی زایی که بر روی بدن شما وجود دارد را پاک سازد.سینوس‌های خود را پاکسازی کنید:


سعی کنید مسیر بینی خود را با آب و نمک شستشو دهید.هوشمندانه غذا بخورید:


برخی از غذاها می‌تواند به شما کمک کند با آلرژن‌های موجود در فصل بهار مبارزه کنید. سعی کنید رژیم غذایی خود را با آجیل، سیب، ماهی، انگور قرمز و گوجه فرنگی پر کنید.به داروخانه سری بزنید:


در چنین شرایطی می‌توانید از داروهای بدون نسخه همچون قطره چشم و آنتی هیستامین استفاده کنید. برخی از راه‌حل‌های جایگزین همچون مصرف مقدار اضافی از ویتامین C. می‌تواند مفید باشد. در مورد اسپری‌های بینی هوشیار باشید. برخی از این اسپری‌ها اعتیاد آورند.

منبع: میزان

ارسال نظر