|
|
کدخبر: ۱۰۱۶۰۵

جیمز بامفورد؛ نویسنده معروف آمریکایی:

یک نویسنده و روزنامه نگار معروف آمریکایی تاکید کرد که اوباما در زمینه حمایت از حریم خصوصی شهروندان و عمل به وعده های خود در این باره سابقه خوبی ندارد.

به گزارشامید، " جیمز بامفورد " نویسنده و روزنامه نگار معروف آمریکایی که آژانس امنیت ملی آمریکا را به خوبی می شناسد و گزارش های زیادی را درباره آن منتشر کرده است در گفتگو با روزنامه اتریشی " پرسه آم زونتاگ " اظهار داشت که اوباما در زمینه حمایت از اطلاعات خصوصی شهروندان و اجرای وعده های خود در این راستا هیچ سابقه خوبی ندارد.

وی با اشاره به سخنرانی روز جمعه باراک اوباما درباره جاسوسی های آژانس امنیت ملی آمریکا همچنین خشم خود را به تعقیب قانونی علیه " ادوارد اسنودن " افشاگر جاسوسی های آمریکا از طرف مقامات آمریکایی ابراز داشته و گفت که اوباما در سخنرانی اش گفت که بحثها درباره ارتباطات بین آزادی و امنیت، آمریکا را قدرتمند تر می کند. چرا حالا وی می خواهد مردی را که این بحثها را آغاز کرده است به جرم خیانت پشت میله های زندان قرار دهد؟

وی همچنین درباره این ادعای آمریکا که ایالات متحده در حمایت از اطلاعات خصوصی شهروندان پیشگام است تنها لبخندی از روی خستگی زده و گفت آمریکا در این زمینه پیشرو نیست بلکه پشت اروپا لنگ لنگان می رود.

ارسال نظر