|
|
کدخبر: ۱۱۳۴۲۵

سازمان ملل به شدت از شکست مذاکرات ژنو ۲ با هدف یافتن راهکاری قطعی برای پایان دادن به بحران انسانی در سوریه انتقاد کرد.

به گزارشامید،تسنیم به نقل از پرس تی وی نوشت: والری آموس معاوندبیر کل سازمان مللدر امور انسان دوستانه روز گذشته ضمن انتقاد از شکست مذاکرات صلح سوریه تاکید کرد، وضعیت به طور کلی غیر قابل قبول است. من به شدت نگران وضعیت شهروندان عادی سوری هستم که از درگیری های شدید و خونین آسیب می بینند.

بر اساس این گزارش وی در ادامه تصریح کرد، ما الان به اقدام فوری نیاز داریم. محاصره باید پایان یابد. باید به توافق آتش بسی دست یافت و به کاروان های امدادی اجازه داد تا هر چه سریعتر به وضعیت انسان های نیازمند در سوریه رسیدگی کرد. مذاکرات ژنو ۲ روز گذشته بدون دستیابی به نتیجه ای روشن پایان یافت ولی سازمان ملل از طرف های درگیر در سوریه خواسته است تا بار دیگر ۱۰ فوریه در نشست دیگری شرکت کنند.

اخضر ابراهیمی نماینده ویژهسازمان مللو اتحادیه عرب برای حل بحران سوریه نیز گفت، با گذشت یک هفته از مذاکرات در خصوص بحران سوریه هنوز اختلافات زیادی بین دو طرف شرکت کننده در مذاکرات وجود دارد. شکاف بین طرف های شرکت کننده در مذاکرات ژنو ۲ هنوز عمیق است. بحران داخلی سوریه از مارس ۲۰۱۱ میلادی تاکنون ادامه داشته و در این مدت بیش از ۱۳۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

ارسال نظر