|
|
کدخبر: ۱۲۸۷

جوکار:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی که با فتنه ۸۸ ارتباط داشتند و به‌نوعی نظام را به چالش کشاندند قطعاً در کابینه روحانی جایی نخواهند داشت.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکید رییس‌جمهور منتخب بر واژه " اعتدال " اظهار داشت: در حوزه سیاسی واژه اعتدال معانی مختلفی دارد و هرکس بر اساس نگرش خود به این موضوع توجه می‌کند، اما در هر صورت رئیس‌جمهور منتخب مردم که از این واژه استفاده کردند، باید ابعاد مختلف و چارچوب‌های این واژه را مطرح کنند و این کلمه نیاز به تبیین دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: اعتدال به این معناست که نگاه ما به اهداف کلان نظام و چشم‌اندازها و آرمان‌ها باشد و تنها صراط مستقیم و مشی راهبردی را دنبال کنیم تا به این اهداف برسیم و هیچ‌کس نتواند نگاهی را تحمیل کند و در مسیر ما انحراف ایجاد کند، لذا جریان معتدل به رودخانه‌ای تشبیه می‌شود که این جریان در وسط رودخانه آرام، یک‌نواخت و در حال حرکت است.

جوکار در ادامه با بیان " ما در زمان دولت هاشمی رفسنجانی و اصلاحات حاشیه‌های زیادی داشتیم " گفت: به‌طور مثال ما حادثه کوی دانشگاه را فراموش نکرده‌ایم. این اتفاقات برای نظام هزینه داشت، اما ما می‌خواهیم در فضای آرام و فضایی که مردم احساس امنیت نسبت به تحقق اهداف خود در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کنند مسیر رشد و پیشرفت ملت را فراهم کنیم.

وی با اشاره به نقش‌آفرینان فتنه ۸۸ و کسانی که دربرابر آن موضع‌گیری نکرده یا نقش حمایتی از این جریان داشتند، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در مسیر اعتدال که شعار رئیس جمهور منتخب بوده است حرکت کنیم، باید جوهره کابینه که همان مدیران هستند، اعتدال‌گرا باشند و کسانی که با فتنه ۸۸ ارتباط داشتند و به‌نوعی نظام را به چالش کشاندند، قطعاً در کابینه روحانی جایی نخواهند داشت و وی شخصیتی نیست که چنین افرادی را به کار گیرد.

ارسال نظر