|
|
کدخبر: ۱۳۵۸

استاندار بوشهر:

استاندار بوشهر با بیان اینکه حق مردم استان بوشهر محرومیت نیست گفت: برخلاف موضوعی که بعضی ها مطرح می کنند، دولت آینده دولت حذف مدیران فعلی دستگاه های اجرایی نیست.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، فریدون حسنوند شامگاه چهار شنبه در چهارمین نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار کرد: اگر مدیران کنونی دستگاه های اجرایی لایق و خدمتگزار باشند نباید دغدغه کنار گذاشتن داشته و با جدیت می توانند به مردم خدمت کنند.

وی افزود: به نمایندگی از مدیران دستگاه های اجرایی استان بوشهر انتخاب حجت الاسلام روحانی به عنوان رئیس جمهوری آینده کشورتبریک می گویم و با تشکر از احمدی نژاد برای روحانی نیز آرزوی موفقیت دارم.

حسنوند گفت: مدیران کنونی استان بوشهر همه به دنبال این هستند که همچنان که دولت احمدی نژاد در راه رفاه عمومی تلاش کرد، دولت جدید نیز با تمام توان در ارائه خدمت به مردم کوشا باشد.

رئیس شورای اداری استان بوشهر با اعلام این که حماسه بزرگ سیاسی مردم راه گشای حماسه سیاسی اقتصادی است گفت: حماسه بزرگ شکستن تحریم ها با ایستادگی مردم ایران با آرمان های امام راحل، سیره مقام معظم رهبری و در کنار هم بودن با همه سلایق فکری برای ایرانی بهتر در کنار رئیس جمهور منتخب است.

وی اظهار کرد: اگر عشق به امام و مقام معظم رهبری داریم لازم است به‌دور از هر نگاه جناحی و حزبی، دولت آینده را نماینده عالی نظام در حوزه ملی و بین المللی دانسته و معتقد باشیم برای برداشتن موانع، منافع ملی برهر چیز اولویت دارد.

حسنوند با اعلام این که حق مردم استان بوشهر محرومیت نیست افزود: با وجود پتانسیل های گسترده موجود در این استان مردم نباید بدنبال مدیران در ادارات باشند بلکه این مدیران هستند که برای حل مشکلات مردم باید به سراغ آنها بروند.

استاندار بوشهر با اشاره به این که اگر حماسه اقتصادی بر دوش مسئولین است لازمه آن داشتن برنامه است گفت: متناسب با کشور در استان بوشهر لازمه تحقق این حماسه داشتن یک برنامه مدون، واقع گرا و مطابق با نیازها و مطالبات مردم است.

وی افزود: ماه مبارک رمضان ماه خودسازی است اما ماه تعطیلی کار و خدمت به مردم نیست و اگر قدری ساعات اداری کمتر شده است انگیزه خدمت کاهش نیافته است.

استاندار بوشهر تصریح کرد: پیامک هایی که از طریق مردم بدستم می رسد حاوی پیشنهادات و راهکارهایی برای توسعه استان بوشهر است که در کنار آن شکایتی نیز از عملکرد مدیران دستگاه های اداری مطرح می شود که به عنوان یک ضرورت برای برنامه ریزی به آن نگاه می کنم.

وی با قدردانی از دستگاه قضایی و نیروی انتظامی استان بوشهر گفت: اقدامات بیسار برجسته در مقابل اراذل و اوباش، سارقین مسلح و قاچاقچیان موادمخدر در یک ماه گذشته سبب شده است تا شاخص های امنیتی در استان بوشهر مانند ماه های گذشته در ردیف بالایی قرار داشته باشد و استان بوشهر همچنان یکی از امن ترین استان های کشور باشد.

حسنوند مهمترین مطالبه مردم را در ایجاد یک فرودگاه مدرن، اتصال به شبکه ریلی کشور، واقع شدن منطقه آزاد بوشهر، ایجاد صنایع تکمیلی و زنجیره های پتروشیمی در حوزه کلان استان دانست و افزود: در حوزه شهری عمران شهری از ساحل تا مناطق شهری و در الگوی روستایی شرایط روستای چارک را از ما درخواست دارند.

وی با انتقاد از بخشی از دستگاه حاکمیتی که اقدام به واگذاری زمین های به اشخاص حقیقی یا مجموعه های حقوقی کرده اند عنوان کرد: بر اساس مصوبه های شورای اداری و تامین استان هیچ دستگاه اداری حق واگذاری زمین به هیچ شخص حقیقی یا مجموعه حقوقی ندارد و فقط می تواند با داشتن مجوز از این دو شورا با حفظ ضوابط قانونی اقدام کند.

حسنوند خطاب به مدیران آب و برق و سایر دستگاه های خدمت رسان گفت: در هیچ شرایط مجوزی برای قطع خدماتی مانند آب، برق و گاز مدارس ندارید و در صورت هرگونه مشکل در شهرستان ها فرمانداران و در سطح مرکز استان از معاونین استاندار پیگیری کنید.

وی با اشاره به این که ما فقط مسئول امور عمرانی استان بوشهر نیستیم اضافه کرد: متولی انجام برنامه های دینی و فرهنگی به عهده مدیران دستگاه های اجرایی است و نباید این طور فکر شود که که فقط حوزه های علمیه و تبلیغات اسلامی باید در این مسیر به تنهایی گام بردارند.

ارسال نظر