|
|
کدخبر: ۱۳۹۳

فعالان مراکشی نیز با تاثیر‌پذیری از جنبش تمرد مصر اعلام تشکیل جنبش تمرد مراکش با هدف براندازی نظامی سیاسی این کشور کردند.

به گزارشامیدنیوزبه نقل از تسنیم، اسکای نیوز اظهار کرد: گروهی از جوانان و فعالان مراکشی با تاثیر پذیری از جنبش " تمرد " مصر(برگزار کننده تظاهرات گسترده ضد مرسی که منجر به برکناری وی شده است) اعلام تاسیس جنبش " تمرد " مراکش برای سقوط نظام سیاسی این کشور کردند.
بنا به این گزارش، تمرد مراکش با هدف سقوط دولتی که حزب اسلامی " عدالت و توسعه "، حزب حاکم دولت این کشور به شمار می رود، تشکیل شده است.
جنبش " تمرد " مراکش با الگو برداری از جنبش تمرد مصر که در براندازی دولت اخوان المسلمین نقش بسزایی دارد، تشکیل شد.
این در حالی است که در کشور تونس نیز که حزب اسلامی " النهضه " حزب حاکم دولت آن به شمار می رود، جنبشی با همین نام تشکیل شد.
راشد الغنوشی در گفتگو با شبکه الجزیره در پاسخ به سوالی درباره ایجاد جنبش تمرد در تونس گفت: بعضی از جوانان ممکن است این رؤیا را در سر داشته باشند و در این فکر باشند آنچه را که در مصر رخ داد به تونس منتقل کنند، اما این مسئله بی فایده است زیرا اوضاع مصر و تونس و قانون اساسی این دو کشور متفاوت است.
الغنوشی افزود: ممکن است رویدادهای مصر بر تونس تاثیر بگذارد، اما اوضاع و شرایط تونس با مصر متفاوت است و ما در تدوین قانون اساسی امتیازاتی دادیم تا قانون اساسی مطابق خواست همه مردم تونس باشد.

ارسال نظر