|
|
کدخبر: ۱۴۵۷۳۴

هاشمی رفسنجانی:

خبرگزاری تسنیم: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مطالبات بخش های مختلف از دولت زیاد است و باید با اولویت بندی و استفاده از زیرساخت هایی که تهیه شده، با تدبیر و رفع موانع، واحدهای تعطیل و متوقف شده را وارد چرخه تولید کرد.

به گزارش گروه سیاسیخبرگزاری تسنیم، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز در دیدار جمعی از اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران، تولید را نقطه آغاز رونق اقتصادی در هر کشوری دانست و گفت: رکود تولید، واردات و به تبع آن قاچاق، اجناس نامرغوب را رونق می دهد که طی سال های گذشته شاهد آن در کشور بودیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، بخش خصوصی را ظرفیتی بالقوه برای گسترش کمی و کیفی تولید در سراسر کشور دانست و گفت: باید نگاه مقطعی به بخش خصوصی اصلاح شود که گاهی ابزار قدرت باندها می شوند و گاهی ضدارزش تلقی می شوند.

وی با اشاره به اهداف ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی تحکیم پایه های اقتصادی کشور براساس نگاه های علمی و تجربیات عملی است و باید همه بخش های کشور براساس وظایف و اختیارات قانونی در این راه تلاش کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مطالبات بخش های مختلف از دولت را زیاد دانست و گفت: باید با اولویت بندی و استفاده از زیرساخت هایی که تهیه شده، با تدبیر و رفع موانع، واحدهای تعطیل و متوقف شده را وارد چرخه تولید کرد.

وی با تشریح مباحثمثبت و منفی درباره اثرات نقدینگی در کشور، گفت: یکی از هنرهای دولت پیدا کردن نقدینگی و هدایت آنها به سوی تولید است تا فرصت و پشتوانه های اقتصاد، تهدید نشود.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به سفر خویش به ژاپن و بررسی شرکت های بزرگ صنعتی و تولیدی آنها، گفت: از سرمایه های محدود مردم، سرمایه های عظیمی ایجاد شده بود که هم سود معقول می داد و هم باعثرونق تولید و اشتغال جوانان شده بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیریت درست را از عوامل جذب سرمایه های سرگردان مردم خواند و گفت: مردم هم می خواهند با اطمینان در جاهایی سرمایه گذاری کنند که هم یک کار شخصی و هم یک اقدام ملی است.

هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف از خبرهایی که این روزها از زدوبندهای اقتصادی در دولت سابق در جامعه پخش می شود، گفت: باید بیماری اقتصادی را درمان کرد و جلوی بعضی از سودجویان را گرفت که با موج آفرینی های حبابی در بازارهای خاص، آرامش اقتصادی جامعه را مخدوش می کنند.

انتهای پیام /

ارسال نظر