|
|
کدخبر: ۱۴۵۸۹۰

با حضور رحمانی فضلی صورت می گیرد /

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از حضور وزیر کشور در کمیسیون امنیت برای پاسخگویی در خصوص اقدامات انجام شده برای آزادی رانندگان ایرانی زندانی در اقلیم کردستان عراق خبر داد.

سید فتح الله حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به بازداشت ۳۵ تبعه ایرانی در اقلیم کردستان عراق اظهار داشت: قرار شده است که عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در جلسه روز سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور پیدا کند و پیرامون اقدامات انجام شده برای آزادی رانندگان ایرانی گزارشی ارائه دهد.

وی در پاسخ به این پرسش که آخرین وضعیت آزادی ۳۵ تبعه ایرانی چیست؟ گفت: زمانی که وزیر کشور پرونده را در اختیار من بگذارد، آن زمان می توانم اظهارنظر کنم.

به گزارش تسنیم، چندی پیش حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از بازداشت ۳۵ تبعه ایرانی در اقلیم کردستان عراق با گذشت ۲ ماه بدون اینکه جرمی مرتکب شوند، خبر داده بود.

وی در خصوص علت بازداشت این افراد گفته بود: این ایرانیان به خاطر اینکه ترددشان از مرز انفرادی بوده و از طرفی با توجه به اینکه حدود یک ماه در اقلیم کردستان که از امکانات کمی در حوزه بهداشت و غذا برخوردار است، حضور داشته اند، ناچارا برای تامین امکانات بهداشتی و رفاهی به سمت مرزهای ایران حرکت می کنند، اما چون از نگاه عراق این اقدام، غیرقانونی بوده، لذا این رانندگان در حین بازگشت بازگشت شدند.

انتهای پیام /

ارسال نظر