|
|
کدخبر: ۱۴۵۹۲۶

در پاسخ به تقاضای نمایندگان مبنی بر مسکوت گذاشتن

خبرگزاری تسنیم: رئیس مجلس در پاسخ به تقاضای جمعی از نمایندگان برای مسکوت گذاشتن لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، تاکید کرد که نمایندگان به تنهایی قادر به مسکوت گذاشتن لایحه دولت نیستند.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان و در جریان ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم در تذکری به استناد ماده ۱۹۵ آیین نامه داخلی مجلس گفت: عده ای از نمایندگان تقاضا کرده اند لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم را ۲ ماه مسکوت بگذاریم تا از مواردی که در صحن پیش می آید جلوگیری کرده باشیم.

وی ادامه داد: نماینده دولت و آقای شکری توضیح دادند که مالیات مضاعف در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست، اما با عجله ای که در صحن برای اتمام این لایحه صورت می گیرد این مسئله رای آورد. لذا خواهش می کنم این لایحه را مسکوت بگذارید.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر توکلی گفت: چون این موضوع به صورت لایحه از طرف دولت ارائه شده است، نمایندگان به تنهایی نمی توانند تقاضای مسکوت گذاشتن بدهند و باید دولت این تقاضا را کند.

رئیس مجلس تصریح کرد: دولت باید رسما نامه بدهد و تقاضای مسکوت گذاشتن کند آن زمان می توان مسکوت گذاشتن را بررسی کرد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: دولت مخالف مسکوت ماندن این لایحه است و مسکوت گذاشتن آن نیاز به نامه رسمی از طرف دولت دارد.

انتهای پیام /

ارسال نظر