|
|
کدخبر: ۱۴۵۹۳۲

در صحن مجلس مطرح شد؛

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده تهران مبنی بر تقاضای مسکوت ماندن بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم اعلام کرد که دولت در نامه رسمی با مسکوت ماندن بررسی این لایحه مخالفت کرده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی گزارش کمیسیون اقتصاد در خصوص لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار داشت.

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در جریان بررسی این لایحه با اعلام تذکری این لایحه را منافی سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی خواند.

وی ادامه داد: حمایت از تولید ملی و سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گرفته در صورتی که برخی مواد این لایحه با سیاست های اقتصاد مقاومتی منافات دارد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: موادی از لایحه را در تضاد با اقتصاد مقاومتی می دانید تقاضای حذف دهید.

در ادامه احمد توکلی نماینده مرد تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست تعدادی از نمایندگان برای مسکوت ماندن بررسی این لایحه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی گفت: برخی مواد این لایحه دچار مشکل است اما به دلیل بررسی سریع لایحه مورد توجه قرار نمی گیرد.

وی ادامه داد: اخذ مالیات مضاعف در هیچ جای دنیا مرسوم نیست از شما درخواست می کنم اجازه دهید بررسی این لایحه دو ماه مسکوت بماند تا در کمیسیون بیشتر بررسی شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: درخواست نمایندگان برای مسکوت ماندن لایحه کافی نیست باید دولت در نامه رسمی درخواست مسکوت ماندن بررسی این لایحه را ارایه کند.

بعد از دقایقی لاریجانی اعلام کرد دولت در نامه رسمی اعلام کرده که مخالفت مسکوت ماندن این لایحه در مجلس شورای اسلامی است.

ارسال نظر