|
|
کدخبر: ۱۴۶۰۸۶

در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم

نمایندگان مجلس با ارجاع بند مربوط به هزینه های قابل قبول برای تشخیص درآمد مالیات در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم به کمیسیون اقتصادی پارلمان موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری فارس، وکلای ملت در نشست علنی صبح امروز(یکشنبه) پارلمان و در ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم بندهای ۳۸ و ۴۰ این لایحه را پس از رسیدگی برای بررسی بیشتر و به دلیل وجود ابهام به کمیسیون اقتصادی خانه ملت ارجاع دادند.

خانه ملتی ها با ۱۴۱ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۶ نماینده حاضر در صحن علنی، با ارجاع بند ۳۸ به کمیسیون مربوطه موافقت کردند.

در بند ۳۸ این لایحه آمده بود: ۱۰۰ درصد درآمد حاصل از صادرات خدمات و کالاهای غیرنفتی و محصولات بخش کشاورزی و ۵۰ درصد درآمد حاصل از صادرات مواد خام با نرخ صفر مشمول مالیات می شود. فهرست مواد خام و کالاهای نفتی به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و نفت به تصویب هیأت وزیران می رسد.

در تبصره این ماده نیز تصریح شده است: درآمد حاصل از صادرات کالاهای مختلف که به صورت ترانزیت به ایران وارد می شوند و بدون تغییر در ماهیت یا با انجام کاری بر روی آن صادر می شوند با نرخ صفر مشمول مالیات می شود.

همچنین مجلسی ها با ۱۳۶ رأی موافق، ۵ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۳ نماینده حاضر در صحن با پیشنهاد لاریجانی برای ارجاع بند ۴۰ لایحه مذکور به کمیسیون اقتصادی موافقت کردند.

در بند ۴۰ لایحه مذکور نیز آمده بود: تبصره ماده ۱۴۷ قانون حذف و متون زیر به عنوان تبصره های یک، ۲ و ۳ به ماده مذکور الحاق می شود:

تبصره ۱ - از لحاظ مقررات این فصل، همه اشخاص حقوقی و همچنین صاحبان درآمد مشاغل مؤسسه محسوب می شوند.

تبصره ۲ - هزینه های مربوط به درآمدهایی که به موجب این قانون از مالیات معاف و یا به نرخ مقطوع مشمول مالیات می باشند به عنوان هزینه قابل قبول شناخته نمی شوند.

تبصره ۳ - پذیرش هزینه های قابل قبول مالیاتی موضوع این قانون از مبلغ پنجاه میلیون ریال به بالا برای هر معامله منوط به پرداخت وجه آن از طریق سیستم بانکی خواهد بود.

انتهای پیام /

ارسال نظر