|
|
کدخبر: ۱۴۶۱۱۷

حبیبی در نشست هفتگی حزب متولفه اسلامی:

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اظهار تأسف از دیدار اشتون با برخی از محکومین فتنه گفت: دستور کار غرب توانمندسازی و مصونیت بخشی اهل فتنه است.

به گزارش گروه احزابخبرگزاری فارس، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در نشست هفتگی حزب متبوع خود گفت: قیام ۹ دی پاسخ قاطع به اهل فتنه و به ویژه سران آن بود، آنان امیدی در داخل ندارند لذا همه امید آنها به بیگانگان است و حمایت اوباما، اتحادیه اروپا و اخیراً دبیر کل سازمان ملل از اهل فتنه به قدری رسوا است که یک نفرت عمومی در مردم پدید آمده است.

حبیبی بیان داشت: از این رسواتر نمی شود که اهل فتنه در داخل یک سفارت خارجی با اجانب ارتباط برقرار کنند و از آنها برای براندازی نظام استمداد بطلبند اما آنچه برای ما سئوال است این است که چرا توضیح کافی از طرف دستگاه های ذیربط داده نمی شود.

وی افزود: اکنون دستور کار غرب انسجام بخشیدن، توانمندسازی مصونیت بخشی و بالاخره تأمین کمکهای مالی به مخالفان نظام است، آنها این کار را در پوشش دفاع از حقوق بشر انجام می دهند ما نباید در این دام بیفتیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سالگرد شهادت صدها تن در بمباران شیمیایی حلبچه خاطر نشان کرد: خانم اشتون باید پاسخ دهد آن زمان که مردم ایران و عراق با بمب های شیمیایی اهدایی از برخی کشورهای اتحادیه اروپا به فجیع ترین شکل ممکن به شهادت می رسیدند، کجا بودند؟ خانم اشتون هنگامی که منافقین چند هزار نفر از مردم کوچه و بازار در این مملکت را به خاک و خون کشیدند وبا بمب و گلوله ترور کردند، کجا بودند؟ این ننگ نیست که نماینده منافقین می رود در پارلمان اروپا علیه ملت ایران سخن می گوید و خانم اشتون هم از آن حمایت می کند و غرب وقیحانه نام سازمان منحوس آنان را از فهرست تروریست ها خارج می کند.

حبیبی ادامه داد: دبیر کل سازمان ملل به اعدام ها در ایران اعتراض می کند اما اگر در ایران قاچاقچیان مواد مخدر را اعدام نکنیم اروپا زیر فشار دود افیون و مواد مخدر دفن می شود و کسانی که در ایران مرتکب قتل نفس شده اند و ده ها تن را کشته اند چگونه حکم قصاص را در مورد آنها انجام ندهیم بنابراین دبیر کل سازمان ملل باید به حقوق کشورها توجه کند که هر کشوری حق دارد که مطابق قوانین خویش مجرمان را توسط قوه قضائیه مجازات کند و این ربطی به اتحادیه اروپا و آمریکا ندارد.

وی افزود: اظهارات بان کی مون و رفتار خانم اشتون نقض حاکمیت ملی و مداخله در امور داخلی کشورمان است و از رئیس جمهور می خواهیم که موضع گیری قاطع و طبق قوانین بین الملل داشته باشد چراکه رئیس جمهور سوگند خورده است از استقلال کشور دفاع کند و جلوی مداخلات اجانب را بگیرد.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی گفت: دولت بودجه سال ۹۲ را در آذر ماه همین سال به مجلس برد و سیاستهای اقتصاد مقاومتی در اسفند همین سال به روسای قوا ابلاغ شد که دولت باید اعداد و ارقام بودجه را بر اساس اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تصحیح کند.

وی افزود: اگر بگوییم این اعداد و ارقام منطبق بر سیاست های اقتصاد مقاومتی است حرف درستی نیست چون ابلاغ آن بعد از تصویب بودجه بوده است. اگر هم بگوییم این سیاستها ربطی به اعداد و ارقام بودجه ندارد، این هم به وضوح روشن است، حرف درستی نیست. لذا دولت و مجلس در اولین فرصت باید در خصوص اصلاح بودجه ۹۳ بر اساس اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی اقدام کنند و اگر دولت پا پیش نهد «لایحه» نیاز است اگر مجلس اقدام نماید «طرح» احتیاج است. باید دید کدامیک به این نیاز سریعتر پاسخ خواهند داد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین به گرانی های فزاینده اشاره کرد و اظهار داشت: مردمی که امروزها به بازار می روند تورم و گرانی را با پوست و گوشت و استخوان خود لمس می کنند. مسئولان دولتی همواره از مهار تورم خبر می دهنداما مردم آنچنان که باید آن را احساس نمی کنند.

وی ادامه داد: مردم از مسئولان گلایه دارند. نظارت بر قیمتها دقیق نیست اگر با همین شیب وارد سال آینده و اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بشویم بعید است دولت بتواند توفیقی در کنترل بازار داشته باشد. اکنون رکود در تولید، ملموس است. سال آینده با اجرای فاز دوم قانون هدفنمدی یارانه ها علاوه بر رکود، تورم هم خواهیم داشت دولت باید در این مورد تدبیر کند. دولت در حوزه اقتصاد سال آینده گامها را باید محکم بردارد.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد آخرین تحولات اوکراین و روسیه گفت: مسئله اوکراین موضوع مهمی است. اجماع دولتهای قدرتمند را به هم ریخته است ما آن را در مذاکرات هسته ای حس می کنیم. دولت باید از این فرصت خوب استفاده کند و موضوع مداخله آمریکا و اروپا در اوکراین یک رسوایی است. آنها یک دولت قانونی را سرنگون کردند و نمی خواهند تبعات آن را بپذیرند، اولین نتیجه آن تجزیه اوکراین است که به نظر می رسد اجتناب ناپذیر است و مقصر اصلی آن دولتهای غربی هستند که با دخالت در امور داخلی اوکراین کودتا کردند.

وی در مورد سوریه خاطر نشان کرد: یکسال دیگر گذشت، تروریست ها با حمایت غرب، کاری نتوانستند بکنند. در سوریه یک حکومت قانونی با رأی مردم سرکار است و غرب نمی تواند با بمب وموشک اهدایی به تروریستها آن را سرنگون کند. ناکامی غرب و رژیم صهیونیستی بخوبی مشهود است.

حبیبی همچنین با گرامیداشت ایام فاطمیه گفت: به حول وقوه الهی یک انقلاب فاطمی در سراسر جهان اسلام برپاست و بزودی مستکبران به خاک مذلت خواهند افتاد.

وی با اشاره به اینکه سالگرد وفات حجت الاسلام والمسلمین حاج سید احمد خمینی را در پیش داریم، اظهار داشت: حاج سید احمد خمینی(ره) نماد واقعی و حقیقی تبعیت ازولایت فقیه است. او هم در زمان امام(ره) و هم در زمان مقام معظم رهبری پاسدار صادق حریم ولایت بود. خداوند او را با اجداد طاهرینش محشور فرماید.

حبیبی در مورد فعالیت حزب موتلفه اسلامی در سال ۹۲ اظهار داشت: حزب با داشتن چشم انداز ۱۵ ساله و خط مشی سه ساله ای که با تصویب کنگره حزب در حال اجرا دارد برنامه های سال ۹۲ را در حدّ ظرفیت و مقدورات انجام داده است. تشکیل هفته ای یکبار جلسه شورای مرکزی، شورای معاونت های مرکز، شورای مدیران استانی و شهرستانی، موضع گیری هفتگی به طور منظم و تشکیل اجلاس دبیران استان ها و شهرستان ها قسمتی از افعال حزبی است که بحمدالله در سال ۹۲ صورت گرفته است.

وی افزود: ما امیدواریم اصولاً موضوع گسترش و تعمیق تحزب در کشور در سال ۹۳ مورد توجه بیشتر مردم و مسئولین باشد. در سال ۹۲ تذکرات فراوانی راجع به برنامه و بودجه سال ۹۳ به دولت و مجلس داده شد که متأسفانه به قسمت اصلی آن که اجرای ماده ۵۳ قانون اساسی است توجه لازم مبذول نشده است.

حبیبی بیان داشت: در سال ۹۲ شاهد ارتحال مرحوم استاد عسگراولادی، مرحوم استاد پرورش و مرحوم حاج ابوالفضل حاجی حیدری و برخی از برادران و خواهران اثرگذار در استان های کشور بودیم که دعا می کنیم خداوند قادر متعال آنها را با ائمه اطهار علیهم السلام محشور فرماید.

وی در پایان با تبریک آغاز سال ۱۳۹۳ برای مردم و مسئولان انقلاب اسلامی و کشور آرزوی برخورداری از توفیقات الهی روزافزون کرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر