|
|
کدخبر: ۱۴۶۱۴۰

قاضی پور در تذکری شفاهی:

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: از دریاچه ارومیه تنها ۱۰ درصد باقی مانده و ۹۰ درصد آن از بین رفته است.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی پیش از پایان جلسه علنی صبح امروز پارلمان طی تذکری خطاب به وزیر نیرو گفت: از وزیر نیرو تقاضای احیا و نجات تالاب ها و دریاچه های کشورمان به خصوص دریاچه ارومیه را دارم و می خواهم تا این موضوع را جدی بگیرد چرا که از دریاچه ارومیه تنها ۱۰ درصد باقی مانده و ۹۰ درصد آن از بین رفته است.

همچنین کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل در مجلس نیز طی تذکری با استناد به ماده ۱۱۷ قانون برنامه پنجم توسعه گفت: بر اساس این ماده، گسترش پایه های مالیاتی باید به گونه ای باشد تا نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی تا زمان پایان اجرای قانون برنامه به ۱۰ درصد برسد.

وی ادامه داد: با بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم در طی ۲ روز، نمی توان به این هدف دست یافت چرا که فاصله بین آن چه که هست تا آنچه که باید باشد، بسیار زیاد است.

این نماینده مجلس بر همین اساس از هیئت رئیسه خواست تا لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم را برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع دهند تا بر اساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی، این لایحه مورد اصلاح قرار گیرد.

همچنین بهروز نعمتی نماینده مردم اسدآباد در تذکر دیگری، بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات ها را نیاز به نظرات کارشناسی بیشتر برشمرد و گفت: از هیئت رئیسه می خواهم این لایحه را به کمیسیون ارجاع دهد تا بررسی های کارشناسی بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر